Farhan hotel

Overnatningsstedets klasse: 2

Vælg datoer for at se priser

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Forretningstjenester
  • Roomservice
  • Rengøring

Værelsesmuligheder

Economy-enkeltværelse - 1 enkeltseng

  • 2 soveværelser
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Farhan hotel befinder sig i PECHS – et område i Karachi. Flagstangshus og Mazar-e-Quaid er et par af lokale seværdigheder, og er du mere til shopping, kan du besøge Bohri Bazaar og Empress Market. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Pakistan Hockeyklub eller Nationalstadion har på programmet. Besøg vores rejseguide til Karachi
Vis flere gæstehuse i Karachi
Kort
8-A Shahrah-e-Faisal Rd, Karachi, Sindh, 74600

Hvad ligger i nærheden?

  • En kamel på en sandstrand med en bysilhuet i baggrunden.
    Clifton Strand
    9 min. kørsel - 11.0 km
  • En klippefyldt kystlinje med krystalklart turkis vand, en sandstrand og fjerne klipper.
    Manora Strand
    38 min. kørsel - 34.7 km
  • Hill Park
    12 min. gang - 1.1 km
  • Sindh Højesteret
    4 min. kørsel - 4.9 km
  • Nationalstadion
    6 min. kørsel - 5.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Karachi (KHI-Jinnah International) - 23 min. kørsel

Restauranter

  • KFC
    20 min. gang
  • McDonald's
    18 min. gang
  • Karachi Foods
    2 min. gang
  • Burger O'Clock
    2 min. kørsel
  • Foods Inn
    2 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Farhan hotel

  • Gæstehus i PECHS
  • Farhan hotel har alt, hvad du behøver. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
  • En elevator, 2 mødelokaler og røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Farhan hotel tilbyder komfortable faciliteter som roomservice døgnet rundt og pengeskabe.

Lignende overnatningssteder

Ofte stillede spørgsmål

Er Farhan hotel et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Farhan hotel?

Farhan hotel tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på Farhan hotel?

Indtjekning fra kl. 12.00 til kl. 12.00.

Hvornår er udtjekning på Farhan hotel?

Udtjekning er kl. 14.00.

Hvor ligger Farhan hotel?

Dette gæstehus ligger i PECHS, kun 5 km fra Hill Park, Tooba Moské og Flagstangshus. Derudover ligger DHA Karachi Head Office og Pakistan Hockeyklub ca. 5 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.