Hele alpehytten

Alaya Stays Suro Woodcrest Chalet

Overnatningsstedets klasse: 2

Billedgalleri for Alaya Stays Suro Woodcrest Chalet

En træterrasse med seng og bord, med udsigt over en skovklædt skråning.
En træhytte med et skråt tag, omgivet af tæt skov.
Et træspisebord dækket med glas, tallerkener og bestik, med en stenvæg og træbjælker i baggrunden.
Et værelse i en træhytte med seng, fjernsyn og stort vindue med udsigt over en skov.
En træhytte med en trætrap, en bænk med snacks og store vinduer med gardiner.

Anmeldelser

9,4 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Parkering er inkluderet
  • Rengøring
Den nuværende pris er 447 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
29. okt. - 30. okt.

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Alaya Stays Suro Woodcrest Chalet

  • Alpehytte i bjergene
  • Alaya Stays Suro Woodcrest Chalet har alt, hvad du behøver.
  • Andre fordele hos denne alpehytte inkluderer:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder og spil
  • Ekstra faciliteter tæller:
  • Elkedler og daglig rengøring

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne alpehytte befinder sig i bjergene i Kandaghat. Gaiety Heritage Kulturkompleks og Kufri er et par de lokale seværdigheder i området. Er du mere til shopping, kan du eventuelt kigge forbi Mall Road og Lakkar bazar. Sne Kongerige Kufri og Adventure Resorts Kufri - Forlystelsespark Shimla er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Kandaghat
Vis flere alpehytter i Kandaghat
Kort
Village Suro, After Mahalakshmi Furniture, Kandaghat, Himachal Pradesh, 173215

Hvad ligger i nærheden?

  • En stor, prangende bygning med røde tegltage og flere buer.
    Vicekongens hytte
    26 min. kørsel - 16.3 km
  • En travl gade i en bakket by med butikker og farverige bygninger.
    Mall Road
    31 min. kørsel - 20.7 km
  • En kirke med et klokketårn og en våd gade i skumringen.
    Christ Church
    33 min. kørsel - 21.8 km
  • Sankat Mochan-templet
    25 min. kørsel - 13.4 km
  • Himachal Pradesh-universitetet
    29 min. kørsel - 17.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Kathleeghat Station - 9 min. kørsel
  • Shimla (SLV) - 53 min. kørsel

Restauranter

  • Himalayan Coffee House
    19 min. kørsel
  • Baliees
    17 min. kørsel
  • The Northern Vibes
    19 min. kørsel
  • Ansh fast food
    25 min. kørsel
  • Hills Edge Restaurant
    29 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Alaya Stays Suro Woodcrest Chalet et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvad koster det at overnatte hos Alaya Stays Suro Woodcrest Chalet?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Alaya Stays Suro Woodcrest Chalet den 29. okt. 2026 starter fra 447 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 25. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos Alaya Stays Suro Woodcrest Chalet?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Alaya Stays Suro Woodcrest Chalet?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00. Sen indtjekning er mulig i et begrænset tidsrum.

Hvornår er udtjekning på Alaya Stays Suro Woodcrest Chalet?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Alaya Stays Suro Woodcrest Chalet?

Denne hytte ligger i bjergene, ca. 20 km fra Sankat Mochan-templet, Shimla Heritage Walk og Prospect Hill. Derudover ligger Delstatsmuseet og Vicekongens hytte ca. 25 km derfra.

Anmeldelser

9,4

Enestående