Hele lejligheden

Hit Cabo Branco

Overnatningsstedets klasse: 2

Billedgalleri for Hit Cabo Branco

Pool
Fitnessfaciliteter
Terrasse/gårdhave
Overnatningsstedets område
Lobby

Anmeldelser

4,0 ud af 10.

Hele lejligheden

Plads til 2 personer23 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Døgnåben reception
Den nuværende pris er 690 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
4. nov. - 5. nov.

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Hit Cabo Branco

  • Lejlighed i nærheden af Tambaú Strand
  • Hit Cabo Branco har alt, hvad du behøver. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • En elevator og en døgnåben reception
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Hit Cabo Branco inkluderer faciliteter såsom gratis Wi-Fi.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Udendørs pool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Soveværelser

  • Soveværelse

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt
  • Gebyr: 75 BRL pr. kæledyr pr. ophold
  • Der opkræves ikke gebyrer for førerhunde/servicehunde

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Elevator (dørbredde på 90 centimeter)
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere (højde på 90 centimeter)

Service og tjenester

  • Døgnåben reception

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på BRL 75 pr. kæledyr pr. ophold
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Rengøringsgebyr: 40 BRL pr. enhed pr. ophold

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Tillægsgebyr for kæledyr: BRL 75 pr. kæledyr pr. ophold
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer debitkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Overnatningsstedets registreringsnummer 56.954.635/0001-82
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Forældre eller værger, der rejser med et barn under 18 år, skal fremvise barnets fødselsattest eller billed-ID (f.eks. pas) ved indtjekning. Ved internationale rejser til Brasilien, hvor barnet kun rejser med en forælder eller værge, skal den pågældende forælder eller værge – ud over barnets fødselsattest og billed-ID - også fremvise et samtykke, der er bekræftet notarielt og underskrevet af begge forældre. I tilfælde af at den pågældende forælder eller værge ikke kan/vil give dette samtykke, er en retslig bemyndigelse påkrævet. Personer, der planlægger at rejse til Brasilien med børn, skal kontakte det brasilianske konsulat forud for rejsen for at få yderligere oplysninger.

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Cabo Branco – et område i João Pessoa. Tambaú Strand og Cabo Branco Strand reflekterer områdets naturlige skønhed. Områdets andre seværdigheder inkluderer Jose Lins do Rego Kulturcenter og Estação Cabo Branco. Estacao Cabo Branco Ciencia, Cultura e Arte (videnskabs-, kultur- og kunstcenter) og Joao Pessoa Botaniske Have er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til João Pessoa
Vis flere lejligheder i João Pessoa
Kort
Rua Osíris de Belli, 121, João Pessoa, PB, 58045-200

Hvad ligger i nærheden?

  • En kystlinje med en markant, rund bygning nær stranden, omgivet af høje bygninger og palmer.
    Tambaú Strand
    14 min. gang - 1.2 km
  • Cabo Branco Strand
    5 min. gang - 0.5 km
  • Tamandare Skulptur
    14 min. gang - 1.2 km
  • Manaíra Strand
    2 min. kørsel - 1.9 km
  • José Américos hus
    2 min. kørsel - 2.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Cabedelo Jacaré Station - 15 min. kørsel
  • Joao Pessoa (JPA-Presidente Castro Pinto Intl.) - 30 min. kørsel

Restauranter

  • Parque Cabo Branco
    6 min. gang
  • Skybar
    16 min. gang
  • Cantina 101
    7 min. gang
  • Nevada Do Val
    5 min. gang
  • Direto Do Pé
    13 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Hit Cabo Branco en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Hit Cabo Branco?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Hit Cabo Branco den 4. nov. 2026 starter fra 690 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 22. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Hit Cabo Branco et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 75 BRL pr. kæledyr pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos Hit Cabo Branco?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Hit Cabo Branco?

Indtjekning til: når som helst.

Hvornår er udtjekning på Hit Cabo Branco?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger Hit Cabo Branco?

Dette lejlighedskompleks ligger i Cabo Branco, kun 15 minutters gang fra Cabo Branco Strand og Tambaú Strand. Derudover ligger Tamandare Skulptur og José Américos hus ca. 2 km derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Hit Cabo Branco

4,0

4,0

Rengøring
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 1 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 1 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

4/10 Ringe

Synes godt om: Indtjekning, kommunikation, annoncens rigtighed
Synes ikke om: Rengøring
O Quarto muito remontoado, mesa de jantar, sofá enorme e cama tudo junto. Banheiro sujo, nem espelho tem. Lençol de cama e travesseiros bem fedidos. Fiquei no apto 158C. Não ficaria nele novamente, mas o prédio Hit é muito bom, piscina, espaço para café da manhã e localização tudo ótimo.
Overnattede 5 nætter i juli 2026