Hele lejligheden

Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon

Overnatningsstedets klasse: 2

Billedgalleri for Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon

En legeplads med rutchebane, gynger og et klatrestativ.
Et moderne køkken med gaskomfur, stålvask og en backsplash med sekskantede fliser.
En pænt redt seng med en betrukken gavl, et natbord med en bakke, hvor der står en plante og en bog, samt en dekorativt ophængt vægdekoration.
Interiør
En moderne stue med en grå sofa og skammel, store vinduer med udsigt over byen, og en væg med trædetaljer.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Motionscenter
Den nuværende pris er 266 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. nov. - 7. nov.

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon

  • Lejlighed i Pekayon Jaya
  • Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon tilbyder faciliteter som en legeplads og et døgnåbent fitnesscenter.
  • Andre fordele hos denne lejlighed inkluderer:
    • En udendørs pool
    • Røgfrie områder, pengeautomat/banktjenester og en elevator

Om området

Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon befinder sig i Pekayon Jaya – et område i Bekasi. Bundaran HI er en betydningsfuld seværdighed, du kan besøge. Er du derimod mere interesseret i shopping, kan du med fordel kigge forbi Grand Indonesia og Thamrin Bys Indkøbscenter. Ser du frem til et event eller en sportsbegivenhed under din rejse? Se, hvad Jakarta International Cykelbane har at byde på, eller mal byen rød med et besøg til Balai Kartini. Besøg vores rejseguide til Bekasi
Vis flere lejligheder i Jakarta
Kort
Tower Barclay, FL18#33, Jl. KH. Noer Ali, Bekasi, Jawa Barat, 17148

Hvad ligger i nærheden?

  • Et flerplans indkøbscenter med rulletrapper, siddepladser og en central atrium med et digitalt display.
    Grand Indonesia
    26 min. kørsel - 25.7 km
  • En bygning med et ur på facaden og et metal tag.
    Blok M Square
    29 min. kørsel - 29.5 km
  • Lagoon Avenue Mall Bekasi
    1 min. gang - 0.1 km
  • Grand Metropolitan Shoppingcenter
    19 min. gang - 1.6 km
  • Metropolitan Mall Bekasi
    4 min. kørsel - 3.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Cikunir 2 Station - 4 min. kørsel
  • Jakarta (HLP-Halim Perdanakusuma International) - 32 min. kørsel

Restauranter

  • Pondok Bakmi Surabaya
    12 min. gang
  • Oita Coffee
    13 min. gang
  • Mono Music & Coffee
    3 min. kørsel
  • Bakmi Jogja Mbah Giyo
    3 min. gang
  • Kfc
    3 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon den 6. nov. 2026 starter fra 266 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 23. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon?

Dette overnatningssted tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00.

Hvornår er udtjekning på Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger Homey Modern 1Br At Apartment Grand Kamala Lagoon?

Dette lejlighedskompleks ligger i Pekayon Jaya, kun 2 km fra Lagoon Avenue Mall Bekasi og Grand Metropolitan Shoppingcenter. Derudover ligger Metropolitan Mall Bekasi og Pakuwon Mall Bekasi ca. 3 km derfra.