Hotel Royal Terme

Overnatningsstedets klasse: 4

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

7,6 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Spa
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
Den nuværende pris er 808 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
1. sep. - 2. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 11 ud af 11 værelser

Enkeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 3 personer

9,0 ud af 10
Fantastisk
(2 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - balkon

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-enkeltværelse - balkon

  • 9 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 1 person
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Enkeltværelse - balkon

  • 8 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 4 personer

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 4 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 4 personer - balkon

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 4 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 6 personer
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Hotel Royal Terme befinder sig i Ischia Porto – et område i Ischia. Ischia Havn og Forio Havn er begge et besøg værd, hvis oplevelser ligger høj på listen. Gelateria Ice da Luciano og Idroterme Olympus er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Ischia
Kort
Via Morgioni 1/3, Ischia, NA, 80077

Hvad ligger i nærheden?

  • En brostensbelagt plads med en central fontæne, omgivet af træer og historiske bygninger.
    Terme di Ischia
    7 min. gang - 0.6 km
  • En brostensbelagt gade kantet af farverige bygninger og butikker.
    Via Vittoria Colonna
    10 min. gang - 0.9 km
  • En lysthavn med både fortøjet langs kajen, omgivet af bygninger og palmer.
    Ischia Havn
    3 min. kørsel - 1.5 km
  • Spiaggia di San Pietro
    12 min. gang - 1.0 km
  • Piazza degli Eroi
    15 min. gang - 1.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Napoli Internationale Lufthavn (NAP) - 118 min. kørsel

Restauranter

  • Alba Dell'800
    5 min. kørsel
  • Calise Al Porto
    14 min. gang
  • Ristorante Pizzeria Pirozzi
    5 min. kørsel
  • Bisboccia
    11 min. kørsel
  • Bar Calise
    16 min. gang

Om overnatningsstedet

Hotel Royal Terme

  • Hotel med eksklusiv profil i nærheden af Ischia Havn
  • Overnat hos Hotel Royal Terme, og nyd godt af lufthavnstransport, en bar ved poolen og en terrasse. Lad dig forkæle med kropsbehandlinger, body wrap-behandlinger og body scrub-behandlinger i stedets spa. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset. Gæster kan også få glæde af andre faciliteter som en kaffebar/café og en have.
  • Yderligere fordele inkluderer:
    • En udendørs pool samt liggestole
    • Gratis selvstændig parkering
    • Lufthavnstransport tur-retur (tillægsgebyr), hjælp med udflugter/billetter og et pengeskab i receptionen
    • Concierge-tjenester, en elevator og bagageopbevaring
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 120 værelser inkluderer fordele som roomservice døgnet rundt og aircondition plus faciliteter som gratis Wi-Fi og pengeskabe.
  • Ekstra faciliteter tæller:
    • Badekar eller brusere og hårtørrere
    • Daglig rengøring, skriveborde og telefoner

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Lufthavnstransport tur-retur døgnet rundt (tillægsgebyr)
  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikke

  • En bar ved poolen
  • En bar/lounge
  • En kaffebar/café
  • En restaurant
  • Snackbar/deli

Oplevelser

  • Boblebad
  • Dampbad
  • Motionscenter
  • Sauna
  • Spa med stort udvalg af behandlinger
  • Spillehal/spillerum
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Børnepasning
  • Snackbar/deli
  • Spillehal/spillerum
  • Udendørs pool
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter og billetter
  • Rengøring (dagligt)

Udendørs

  • Have
  • Liggestole ved poolen
  • Terrasse

Spa med stort udvalg af behandlinger

  • Ansigtsbehandlinger
  • Body scrub-behandlinger
  • Body wrap-behandlinger
  • Manicure/pedicure
  • Spabehandlingsrum

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Flisegulv på værelset

Andet

  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Badekar eller brusekabine
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Underholdning

  • 25 tommers fladskærms-tv

Mad og drikke

  • Minibar
  • Roomservice døgnet rundt

Andet

  • Aircondition
  • Pengeskab
  • Skrivebord
  • Telefon

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.30
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr overnatter gratis
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. november til den 31. marts, 3.50 EUR pr. person pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 31. oktober, 5.00 EUR pr. person pr. nat.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for lufthavnstransport: 160 EUR pr. køretøj

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Betaling uden kontanter er tilgængelig
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Overnatningsstedets klasse

Dette overnatningssted har fået sin officielle stjernebedømmelse fra the local rating authority.

Ofte stillede spørgsmål

Har Hotel Royal Terme en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Hotel Royal Terme?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Hotel Royal Terme den 1. sep. 2026 starter fra 808 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 24. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Hotel Royal Terme et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Hotel Royal Terme?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Hotel Royal Terme?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00. Sen indtjekning er mulig i et begrænset tidsrum.

Hvornår er udtjekning på Hotel Royal Terme?

Udtjekning er kl. 10.30.

Tilbyder Hotel Royal Terme shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er lufthavnstransport. Der pålægges et gebyr på 160 EUR pr. køretøj.

Hvor ligger Hotel Royal Terme?

Dette hotel ved stranden ligger i Ischia Porto, kun 2 km fra Terme di Ischia og Ischia Havn. Derudover ligger Via Vittoria Colonna og Spiaggia di San Pietro 15 minutter derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.