Collection O Mangalpalli Temple

2.0-stjernet overnatningssted

Vælg datoer for at se priser

Populære faciliteter

  • Gratis Wi-Fi
  • Rengøring

Værelsesmuligheder

Classic-værelse

  • 9 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse

  • 12 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Collection O Mangalpalli Temple befinder sig i Ibrahimpatan. Purani Haveli og Nizams museum er nogle af de kulturelle seværdigheder. Er du interesseret i oplevelser, kan du udforske Yogibear Mini Golf Park og Hyderabad Golf Club. Wonderla Forlystelsespark og Mount Opera Multi-Theme Park Resort er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Ibrahimpatan
Kort
Plot No. 15, Mangalpalle, Ibrahimpatan, Telangana, 501510

Hvad ligger i nærheden?

  • En cirkulær skulptur med et træ i midten, omgivet af figurer af dyr, placeret i en park med palmer og en bygning med grønt tag i baggrunden.
    Nehru zoologiske park
    53 min. kørsel - 51.6 km
  • En historisk bygning med flere minareter og en stor kuppel, omgivet af et livligt marked.
    Charminar
    55 min. kørsel - 40.0 km
  • Wonderla Forlystelsespark
    8 min. kørsel - 10.3 km
  • Batasingaram
    26 min. kørsel - 24.9 km
  • U.S. Consulate General
    50 min. kørsel - 62.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Nagole Station - 23 min. kørsel
  • Hyderabad (HYD-Rajiv Gandhi Intl.) - 37 min. kørsel

Restauranter

  • The Farmers Table
    9 min. kørsel
  • sager family dhaba
    7 min. kørsel
  • Asian Dhaba
    8 min. kørsel
  • Hitech city
    7 min. kørsel
  • 81 Degrees Tea
    10 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Collection O Mangalpalli Temple

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Collection O Mangalpalli Temple har alt, hvad du behøver. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Andre fordele hos dette hotel inkluderer:
  • En flersproget medarbejderstab, bagageopbevaring og røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Collection O Mangalpalli Temple byder på komfortable faciliteter såsom separate siddeområder og gratis Wi-Fi.
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Badeværelser med brusere og shampoo
    • Separat siddeområde, daglig rengøring og skriveborde

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 25+ Mbit/s

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Reception med begrænsede åbningstider

Gæstefaciliteter

  • Flersproget medarbejderstab
  • Rengøring (dagligt)
  • Udskiftning af håndklæder efter anmodning
  • Udskiftning af sengelinned (efter anmodning)

Andet

  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Badeværelse

  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Privat badeværelse
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Andet

  • Separat siddeområde
  • Skrivebord

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 12.00 til kl. 23.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionen er åben dagligt fra kl. 12.00 til kl. 00.00
Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Reception (begrænsede åbningstider)

Kæledyr

Kæledyr eller servicedyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Ingen kæledyr er tilladt på overnatningsstedet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde

Ofte stillede spørgsmål

Er Collection O Mangalpalli Temple et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Collection O Mangalpalli Temple ?

Collection O Mangalpalli Temple tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på Collection O Mangalpalli Temple ?

Indtjekning fra kl. 12.00 til kl. 23.00. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.

Hvornår er udtjekning på Collection O Mangalpalli Temple ?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Collection O Mangalpalli Temple ?

Dette hotel ligger i Ibrahimpatan, kun 9,1 km fra Wonderla Forlystelsespark og ca. 25 km fra Saroornagar Sø og Mount Opera Multi-Theme Park Resort. Derudover ligger Purani Haveli og Charminar ca. 32 km derfra.