Hele boligen

Yacht Rock Ranch

Billedgalleri for Yacht Rock Ranch

Udsigt over kysten med en sandstrand og krystalklart turkis vand.
Et soveværelse med seng, sengeborde, loftventilator, vægmonterede lamper og et indramet kunstværk.
Et moderne køkken med hvide skabe, rustfrie stålapparater og en marmor bordplade.
Et spiseområde med et træbord og fire stole, et stort vindue med persienner, og et indrammet billede på væggen.
En stue med en krogsofa, et sofabord og en loftventilator.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Hele boligen

4 soveværelser3 badeværelser155 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Kæledyrsvenligt

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Yacht Rock Ranch

  • Summary:

    Welcome to your perfect Holmes Beach getaway! Just a short stroll from some of the best beaches on Anna Maria Island. This spacious and thoughtfully designed 4-bedroom, 3-bathroom, pet-friendly home offers plenty of room for families and groups, with a unique layout that makes it especially versatile and comfortable.



    One of the standout features is the private in-law suite/den, complete with its own separate entrance. This space includes a bedroom, a private bathroom with a tub/shower combo, a living room, and a convenient kitchenette with a kitchen counter, sink, and refrigerator, ideal for extended family, guests seeking extra privacy, or a quiet retreat within the home. At this separate entrance, you’ll also find easy access to beach gear, including chairs, a wagon, and a beach umbrella, making beach days effortless.

    Enter through the main front door to an inviting open-concept living space that seamlessly connects the dining area, a comfortable living room with a large sectional sofa, and a well-appointed kitchen—perfect for gathering, entertaining, and relaxing after a day in the sun.



    The primary suite features a king bed and a private ensuite bathroom with a walk-in shower. Bedroom three also offers a king-size bed and has access to a hallway bathroom with a walk-in shower. Bedroom four is perfect for kids or extra guests, boasting two twin bunk beds and plenty of sleeping space for everyone.

    Step outside and unwind in the screened-in lanai with comfortable seating, ideal for morning coffee or evening relaxation. Beyond the lanai, enjoy your own private heated pool featuring a sun shelf and poolside chairs, perfect for soaking up the Florida sunshine. With its unbeatable location, generous layout, and resort-style outdoor space, this Holmes Beach rental is the ideal home base for your next island escape.



    With all SeaBreeze Vacation properties, we think of the little things to make your vacation special. Included to get you started are the following: 



    Per Guest: 1 Bath Towel, 1 Hand Towel, 1 Washcloth, 1 Pool/Beach Towel

    Per Full Bathroom: 2 Rolls of Toilet Paper, Hand Soap, Shower Products Set (including trial size shampoo, conditioner, shower gel, and body lotion), Cosmetic Cloth, Bath Mat

    Per Kitchen: 2 Rolls of Paper Towels, Hand Soap, Dish Soap, Sponge, Dishwasher Pods (x4), Laundry Detergent Pods (x4), All-Purpose Disinfectant, Microfiber Cloth, 2 Kitchen Towels



    We also offer a range of supplemental services including pre-stock grocery shopping and babysitting. Need a pack and play or high chair, etc.? These are available for a small additional fee and will be waiting in the home on your arrival.



    Cancellation Policy - SeaBreeze Vacation has spent a great deal of time and effort into formulating a cancellation policy for you. SeaBreeze Vacation has the most flexible cancellation policy on the Island. You are allowed to cancel your reservation up to 14 days prior to check-in to receive a refund. Additional terms and conditions apply. 



    You are vacationing in a residential area. Please be a good neighbor by keeping the noise to a respectful level during the day and night.  Excessive and unreasonable noise can deprive neighbors of the peaceful enjoyment of their private property.



    City of Holmes Beach Vacation Rental License: VRC21-000136

    Max Occupancy: 8 Guests | Max Vehicles: 4

    Quiet Hours: 10 p.m. - 7 a.m.  - please respect our island community

    Min stay requirements vary by city ordinance and are often 7 nights. Please contact our office with any questions.

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • Strand i nærheden

Pool- og spafaciliteter

  • Boblebad
  • Fællespool
  • Opvarmet pool
  • Privat pool

Internet

  • Tilgængeligt i huset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkeringsmulighederne på stedet omfatter en garage

Køkken

  • Blender
  • Brødrister
  • Elkedel
  • Isterningmaskine
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • 4 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 3 badeværelser
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Shampoo

Opholdsområder

  • Spisebord

Underholdning

  • Smart-tv med kabel-/satellitkanaler

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Grillfaciliteter
  • Have

Tøjvask

  • Vaskemaskine

Arbejdsområder

  • Kontor

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • Tæt på en zoologisk have
  • Tæt på havet

Oplevelser

  • Mulighed for golf
  • Opvarmet pool
  • Vandland
  • Fiskeri i nærheden
  • Forlystelsespark i nærheden
  • Kasino i nærheden
  • Mulighed for at cykle i nærheden
  • Mulighed for at ride i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • Enhedens størrelse: 155 kvadratmeter
  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Husregler

If You Can Not Accept Our Terms and Conditions, Please Do Not Book. An AirBnB security deposit of $500 is required to rent this property. 1. RE...

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt
Events are allowed with the written consent of SBV

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kontanter
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Besked fra værten: Events are allowed with the written consent of SBV
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Holmes Beach tæt på forlystelsesparker og tæt på stranden. Stedets naturskønne områder kan opleves med et besøg til Bradenton Beach og Bean Point Beach. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad LECOM Park eller IMG Bollettieri Tennis Academy har på programmet. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom fiskeri i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår ridning og cykling. Besøg vores rejseguide til Holmes Beach
Vis flere feriehuse i Holmes Beach
Kort
Holmes Beach, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • En kystby med en lang, sandet strand, klart blåt hav og boliger langs kysten.
    Bradenton Beach
    3 min. gang - 0.3 km
  • En strand med parasoller, liggestole og palmer.
    Manatee Public Beach
    19 min. gang - 1.6 km
  • En strand med sand, palmer og en rutsjebane i baggrunden.
    West Coast Surf Shop
    3 min. kørsel - 2.1 km
  • Holmes Beach Strande
    15 min. gang - 1.3 km
  • Anna Maria Sound
    3 min. kørsel - 1.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Sarasota, FL (SRQ-Sarasota-Bradenton Intl.) - 43 min. kørsel

Restauranter

  • The Sandbar Restaurant
    5 min. kørsel
  • Anna Maria Island Beach Cafe
    18 min. gang
  • The Ugly Grouper
    5 min. gang
  • Ginny's & Jane E's
    5 min. kørsel
  • The Waterfront Restaurant
    7 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Yacht Rock Ranch en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Er Yacht Rock Ranch et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Yacht Rock Ranch?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Yacht Rock Ranch?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Yacht Rock Ranch?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Yacht Rock Ranch?

Feriested ligger ved vandet, kun 15 minutters gang fra Bradenton Beach og Holmes Beach Strande. Derudover ligger Manatee Public Beach og West Coast Surf Shop ca. 2 km derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Yacht Rock Ranch

10

Enestående

Bedømmelse på 10 − Fremragende. 3 af i alt 3 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 0 af i alt 3 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 3 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 3 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 3 anmeldelser

Anmeldelser

Fra en partnerside

10/10 Fremragende

A great place for families!

A great place for families - short walk to the beach - everything you need for a great family vacation -the property is beautiful
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Great Stay!

It was great!
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Excellent property management company!

Excellent property management company! Very responsive and they've set this property up wonderfully!