Hele boligen

The Rookery 202

2.5-stjernet overnatningssted

Billedgalleri for The Rookery 202

Udendørsområde
En stue med beige sofaer, et fjernsyn og et træ sofabord.
En veranda med trægelændere, to blå stole og et skilt med teksten 'Welcome'.
En stue med sofa, sofabord, fjernsyn på et stativ og en dør med fiskedekoration.
En swimmingpool med en overdækket struktur med stråtækte tage, omgivet af liggestole og palmer.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Hele boligen

3 soveværelserPlads til 6 personer158 m2

Populære faciliteter

  • Aircondition

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

The Rookery 202

  • Feriehus i nærheden af Fort Morgan Beach
  • The Rookery 202 har alt, hvad du behøver. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Andre fordele hos dette feriehus inkluderer:
    • Adgang til en udendørs pool i nærheden
    • En udendørs tennisbane, røgfrie områder og udendørs møbler
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser er individuelt møblerede og tilbyder faciliteter og tjenester såsom aircondition samt spiseborde.
  • Ekstra faciliteter inkluderer:
  • Balkon og varme

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Adgang til udendørs pool i nærheden

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet

Familievenlige faciliteter

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • 3 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Badekar eller brusekabine
  • Håndklæder til rådighed

Opholdsområder

  • Spisebord

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Udendørs møbler

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Oplevelser

  • Mulighed for at cykle i nærheden
  • Udendørs pool i nærheden (adgang for gæster)

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Individuel indretning
  • Individuel møblering

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 15.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og en adgangskode inden for 48 timer inden ankomst. Der er adgang via en privat indgang
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Adgangskode, privat indgang

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Børn kan overnatte gratis, hvis de benytter de eksisterende sengepladser i forælderens/værgens værelse.

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted rengøres professionelt
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Det er en politik på overnatningsstedet at nægte visse typer af reservationer, som grupper kunne tænkes at foretage, herunder polterabend eller lignende arrangementer

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Gulf Shores. Fort Morgan er en betydningsfuld seværdighed, du kan opleve. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du kigge forbi Fort Morgan Beach og Dauphin Island Strande. Benyt lejligheden til at udforske områdets udendørsoplevelser som cykling. Besøg vores rejseguide til Gulf Shores
Vis flere feriehuse i Gulf Shores
Kort
5601 State Highway 180 #202, Gulf Shores, AL, 36542

Hvad ligger i nærheden?

  • En grussti slynger sig gennem en tæt skov med høje træer og forskellige grønne planter.
    Bon Secour National Wildlife Refuge
    1 min. gang - 0.1 km
  • Et kystnære boligområde med farverige huse langs stranden, en klar blå himmel og havet i baggrunden.
    Fort Morgan Beach
    2 min. kørsel - 1.5 km
  • En buegang af mursten fører til en historisk bygning med en græsplæde og et skilt.
    Fort Morgan
    13 min. kørsel - 14.1 km
  • En strand med klart, blåt vand, sandet bredde og høje bygninger i baggrunden.
    Gulf Shores Strand
    20 min. kørsel - 31.4 km
  • En forlystelsespark med rutsjebaner, et karrusel og en klarblå himmel.
    Tropic Falls ved OWA
    29 min. kørsel - 47.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Gulf Shores, AL (GUF-Jack Edwards) - 29 min. kørsel

Restauranter

  • Sassy Bass
    5 min. kørsel
  • Tacky Jacks Fort Morgan
    6 min. kørsel
  • Jesse’s On The Bay
    8 min. kørsel
  • The Village Hideaway @ The Beach Club
    5 min. kørsel
  • Sassy Bass Amazin' Grill
    15 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har The Rookery 202 en pool?

Ja, dette overnatningssted har adgang til udendørs pool.

Er The Rookery 202 et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos The Rookery 202?

Dette overnatningssted tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på The Rookery 202?

Indtjekning starter kl. 15.00. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.

Hvornår er udtjekning på The Rookery 202?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger The Rookery 202?

Dette feriested ligger i Gulf Shores, kun 15 minutters gang fra Bon Secour National Wildlife Refuge og Fort Morgan Beach. Derudover ligger Kiva Dunes Golf Course og Edith Hammock ca. 10 km derfra.

Anmeldelser af The Rookery 202

Anmeldelser

9,0

Fantastisk