Gulf Front Unit, 1 BR / 2 BA med halekøjer, ved siden af State Park Fishing Pier
Royal Palms Condominium Complex ligger på en roligere del af stranden ved siden af Gulf State Park og fiskeribro, men alligevel tæt nok på alle de faciliteter, som alle i familien vil nyde, fra den yngste til den ældste. Det er et godt administreret / vedligeholdt, sikkert, smukt strandfrontkompleks med 2 puljer - 1 indendørs (opvarmet om vinteren) og 1 udendørs - et boblebad, tør sauna, dampbad og fitnesscenter. Det har også et bekvemt placeret udendørs brusebad ved stranden for at skylle saltet og sandet af, før det vender tilbage til din 3. sal enhed. Parkeringspladser - både overdækket og udendørs er mere end tilstrækkelig. Bemærk: der er et gebyrregistreringsgebyr, og båd / trailer / RVs kan ikke parkere ved dette kompleks.
Royal Palms Condo Complex ligger mindre end en kilometer øst for krydset Hwy 59 og East Beach Blvd, hvilket gør det til et ideelt sted for Hangout Music Fest i maj og Shrimp Fest i oktober. Parker bare din bil en gang og gå til festivalerne, hvorved du undgår trafik / parkering mareridt under disse 2 populære begivenheder.
Enhedsfunktioner: Denne 1 soveværelse, 2 komplette badeværelser ligger på 3. sal i en 14-etagers bygning - der er 2 elevatorer. Enheden er direkte på bugten foran med en privat, overdækket balkon med en liggestol og bord / stole til udendørs spisning. Stuen har en queensize-sofa og hvilestol. Du vil nyde at se en DVD eller dit yndlingskabelprogram på fladskærms-tv. Spisesalen har et bord / stole og 3 barkrakker til at nyde måltider sammen eller spille dine yndlingsspil. Det store soveværelse har en kingsize-seng med en topmadras, 2 sideborde, lamper, vækkeur, loftsventilator og fladskærms-tv med kabel. Det andet soveområde ligger i gangen, der har indbyggede køjesenge, der er lavet til dem under 5 ½ m høj (barn eller lille voksen) - børnene elsker bare dette hyggelige besætningskvarter.
KØKKEN: I vores enhed finder du et fuldt udstyret køkken, der helt sikkert opfylder alle dine madlavningsbehov. Der er et køleskab i fuld størrelse med ismaskine, el-komfur, mikroovn og opvaskemaskine. Du finder også tallerkener, glas, redskaber, gryder / pander, bagtøj, opbevaringsbeholdere, kaffekande, brødrister, elektrisk dåseåbner og, vigtigst af alt, en blender for at gøre dit ophold i paradis lidt mere afslappet!
Ved ankomsten finder du flydende håndsæber, 1 rulle toiletpapir pr. Badeværelse, 1 rulle papirhåndklæder og opvaskemiddel. Seks sæt håndklæder, sengetøj og tæpper leveres, og en stak vaskemaskine / tørretumbler er bekvemt placeret i enheden til din brug. Du behøver kun medbringe dine badehåndklæder / stole / paraply.
LEJEOPLYSNINGER: Indtil bekræftelse, priser / gebyrer kan ændres uden varsel. En første betaling på 50% forfalder ved reservationen for at sikre dine anmodede datoer. Den endelige betaling på 50% forfalder 60 dage før indtjekning. Rengøringsgebyr = $ 75 Indlogeringsafgift = 13% Refunderbart depositum = $ 150. 00 - vil blive returneret fuldt ud inden for 14 dage efter udtjekning, hvis der ikke er skader, mistede nøgler eller forsinket afgang efter 10:00. Parkering i parti med gæstens registreringsgebyr på $ 30 / køretøj; gebyr stiger til $ 40 under Rejer Fest, $ 50 i Spring Break - 1. marts til 15. april og $ 150. 00 under Hangout Music Fest. INGEN parkering af båd / trailer / RV'er på stedet NO Rygning inde i enheden INGEN kæledyr Skal være 25 år for at leje Belægning for 4 personer - bedst for 2 voksne / 2 børn Indtjekning efter kl. 15 og udtjekning kl. 10 SHARP Hvis dine datoer ikke er tilgængelige, bedes du tjekke med os for at få oplysninger om vores andre 2 lister i Gulf Shores.
Faciliteter på overnatningsstedet
Strand
På stranden
Pool- og spafaciliteter
Boblebad
Fællespool
Indendørs pool
Opvarmet pool
Sauna
Udendørs pool
Internet
Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi
Parkering og transport
Bil anbefales
Parkering på stedet
Køkken
Blender
Brødrister
Elkedel
Isterningmaskine
Kaffe-/temaskine
Kogeplade
Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
Køkkenrulle
Køkkenø
Køleskab
Mikrobølgeovn
Opvaskemaskine
Ovn
Spisning
Spisebord
Soveværelser
Sengelinned til rådighed
Soveværelse
Badeværelse
2 badeværelser
Badekar eller brusekabine
Bruser
Håndklæder til rådighed
Shampoo
Sæbe
Toiletpapir
Opholdsområder
Spisebord
Stue
Underholdning
DVD-afspiller
Spil
Tv med kabel-/satellitkanaler
Udendørsarealer
Balkon
Grillfaciliteter
Udendørs møbler
Tøjvask
Vaskemaskine
Vaskeri
Komfort
Aircondition
Varme
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Hjælp til personer med et handicap
Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
Elevator
Hjælp til personer med et handicap på værelset
Røgfrit overnatningssted
Besked fra værten: May smoke only on outdoor balcony
Service og tjenester
Strygejern/strygebræt
Områdets højdepunkter
Tæt på en zoologisk have
Tæt på et hospital
Tæt på et shoppingoutlet
Tæt på havet
Tæt på marinaen
Ved vandet
Oplevelser
Motionscenter
Opvarmet pool
Dykning i nærheden
Fiskeri i nærheden
Forlystelsespark i nærheden
Golf i nærheden
Mulighed for at cykle i nærheden
Mulighed for at sejle i motorbåd i nærheden
Mulighed for at sejle i nærheden
Mulighed for at stå på jetski i nærheden
Mulighed for at svømme i nærheden
Naturvandringer i nærheden
Parasailing i nærheden
Snorkling i nærheden
Sikkerhedsforanstaltninger
Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Udtjekningsinstruktioner
Værten kræver, at du gør følgende, inden du tjekker ud:
Start opvaskemaskinen
Saml brugte håndklæder
Fjern personlige genstande, fjern resterende mad og drikkevarer, og tag skraldet ud
Sluk lyset, lås dørene, og aflever nøglerne
Hvis du ikke udfører disse, kan det resultere i en negativ anmeldelse fra værten.
Husregler
All vehicles must display parking placard hanging from rear-view mirror or risk being towed. NO parking of boat/trailer/RVs on site
guest must sign and agree to rental agreement within 5 days after booking
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Børn og ekstra senge
Børn er velkomne
Begivenheder
Arrangementer er ikke tilladt
Rygning
Rygning er ikke tilladt
May smoke only on outdoor balcony
Vigtige oplysninger
Godt at vide
Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og lås med dødbolt
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Vi bør nævne
Det anbefales at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted
Om området
Denne lejlighed befinder sig i Gulf Shores tæt på forlystelsesparker og på stranden. Tropic Falls ved OWA er en af de populære seværdigheder i området. Stedets natur kan opleves med et besøg til Gulf Shores Strand og Gulf State Park. Shrimpy's Grill and Golf og Waterville USA er også et besøg værd. Oplevelser som jetski, dykning og snorkling giver gode muligheder for at komme ud på eller i det omgivende vand, eller du kan tage på eventyr ved at afprøve cykling i nærheden. Besøg vores rejseguide til Gulf Shores
Gulf Shores, AL (GUF-Jack Edwards) - 12 min. kørsel
Restauranter
The Hangout
3 min. kørsel
Sunliner Diner
2 min. kørsel
Pink Pony Pub
3 min. kørsel
The Catch
2 min. kørsel
Waffle House
11 min. gang
Ofte stillede spørgsmål
Har Gulf Front Unit, 1 BR / 2 BA med halekøjer, ved siden af State Park Fishing Pier en pool?
Ja, dette overnatningssted har en indendørs pool og en udendørs pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.
Er Gulf Front Unit, 1 BR / 2 BA med halekøjer, ved siden af State Park Fishing Pier et kæledyrsvenligt overnatningssted?
Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.
Hvor meget koster parkering hos Gulf Front Unit, 1 BR / 2 BA med halekøjer, ved siden af State Park Fishing Pier?
Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.
Hvornår er indtjekning på Gulf Front Unit, 1 BR / 2 BA med halekøjer, ved siden af State Park Fishing Pier?
Indtjekning starter kl. 15.00.
Hvornår er udtjekning på Gulf Front Unit, 1 BR / 2 BA med halekøjer, ved siden af State Park Fishing Pier?
Udtjekning er kl. 10.00.
Hvor ligger Gulf Front Unit, 1 BR / 2 BA med halekøjer, ved siden af State Park Fishing Pier?
Dette lejlighedskompleks ligger på stranden, kun 5 minutters gang fra Gulf State Park og Gulf Shores Strand. Derudover ligger Orange Beach Strande og Gulf Adventure Center ved Gulf State Park 15 minutter derfra.
Anmeldelser
Anmeldelser af Gulf Front Unit, 1 BR / 2 BA med halekøjer, ved siden af State Park Fishing Pier
9,4
Enestående
Alle de viste anmeldelser er indsendt af rigtige gæster. Kun rejsende, som har booket et ophold hos os, kan indsende en anmeldelse. Vi verificerer anmeldelser i henhold til vores retningslinjer og offentliggør alle anmeldelser, hvad enten de er positive eller negative.Flere oplysningerÅbner i et nyt vindue
8,6
Rengøring
9,8
Området
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 56 af i alt 81 anmeldelser
10 - Fremragende
56
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 19 af i alt 81 anmeldelser
8 - Udmærket
19
Bedømmelse på 6 − Okay. 5 af i alt 81 anmeldelser
6 - Okay
5
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 1 af i alt 81 anmeldelser
4 - Dårligt
1
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 81 anmeldelser
2 - Forfærdeligt
0
Anmeldelser
Verificeret anmeldelse
8/10 Godt
Therese S.
29. maj 2026
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, beliggenhed, annoncens rigtighed
Beach view was wonderful and we were able to easily access it via the boardwalk. The condo was comfortable and close to all the activities we wanted to do. Thank you for a nice weekend getaway!
Overnattede 3 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
Theodore D.
29. maj 2026
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
The location hard to beat! At the end of the condo line made for finding a spot on a busy beach easy to find. The natural sandbar had my kids excited with lots of shallow ocean to play in. 3rd floor was awesome for people watching from the porch. Just a nice place to vacation.
Overnattede 4 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
Brittany B.
19. sep. 2022
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Relaxation and Sunshine
Just what we needed! Wonderful vacation!
Overnattede 4 nætter i september 2022
Verificeret anmeldelse
8/10 Godt
Preston B.
22. jul. 2025
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
The condo was very nice, quiet and clean.
Overnattede 2 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
Rodney M.
14. jun. 2024
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Vacay 24
Everything was great! We loved the short walk to the beach!
Overnattede 5 nætter i juni 2024
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
Tricia D.
6. aug. 2025
We loved our stay in Gulf Shores! The condo was exactly as described - it was clean, comfortable, and a perfect location! The beach was never too busy ecause we were on the "end" of the steip, yet we were close enough to every
Overnattede 4 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
Steven L.
23. jun. 2023
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Royal Palms 306
Beautiful condo we really enjoyed our time there. Will be our go to condo from now on.
Overnattede 9 nætter i juni 2023
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
Jennifer D.
6. aug. 2023
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great place
It was wonderful!! View was beautiful and right on beach.
Overnattede 3 nætter i august 2023
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
Barbie T.
15. jun. 2023
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great Location
We love Royal Palms!! Location is right next to the State Park, so plenty of beach space. Parking is easy and very close to restaurants and shopping.
Overnattede 5 nætter i juni 2023
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
James E.
8. aug. 2023
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great stay
Great view of ocean and quick walk to beach. Several places to dine near by. Kids loved the pools.
Overnattede 5 nætter i juli 2023
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
sandra w.
8. jun. 2024
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Gulf Shore
Condo was just as described. Clean, Close to beach and restaurants
Overnattede 4 nætter i juni 2024
Verificeret anmeldelse
8/10 Godt
Amanda K.
9. okt. 2022
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Honeymoon
We thoroughly enjoyed our stay. It was perfect location for a few night getaway. Steps away from the beach,very clean, and close to everything we wanted to do. Any questions and concerns were answered very quickly. We would definitely stay here again.
Overnattede 3 nætter i oktober 2022
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
Shannon S.
10. jul. 2025
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Can’t say enough about the great location. Being right next to the state park provided us with extra room and no overcrowding on the beach. We saw dolphins each day. The condo is in great shape and parking was easy.
Overnattede 5 nætter i juni 2025
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
Patricia J.
27. sep. 2022
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
A great vacation
Condo very nice and clean. Had everything we needed. Very quiet and relaxing stay. Short walk to the beach.
Overnattede 5 nætter i september 2022
Verificeret anmeldelse
8/10 Godt
Patricia G.
13. apr. 2025
Synes godt om: Kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Fun by the sea
Good spot for family with kids. Older adults may have problems with parking as all the better walking spots are saved for owners.
Overnattede 5 nætter i april 2025
Verificeret anmeldelse
8/10 Godt
Sharon R.
23. sep. 2025
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Love the unit! Wonderful view as we watched the dolphins from our 3rd floor balcony! We always enjoy the sunrises and sunsets and the fresh seafood!
Overnattede 4 nætter i september 2025
Verificeret anmeldelse
8/10 Godt
Laura S.
13. jul. 2025
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Property was clean, a bit dated. The condo was smaller but it was perfect for our trip. Beach was not crowded which was nice. Owners were nice and very easy to communicate with.
Overnattede 7 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
David B.
17. jul. 2023
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Beachfront
I wanted the beach, we were on the beach.
Overnattede 4 nætter i juli 2023
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
Bridget G.
25. jul. 2025
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Condo was great. Very clean and spacious. I wish there would have been more beach stuff but we rented a chair on the beach so it all worked out. View was amazing. Owner even checked in to see how things were going! We would definitely stay here again.
Overnattede 4 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse
8/10 Godt
Crystal E.
16. jul. 2022
Synes godt om: Indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Beautiful view of the beach.
The location was easy to find and the location was great. My purpose for renting this property was the fishing pier location for my husband. He was able to enjoy his fishing while I enjoyed the beach.
Overnattede 4 nætter i juli 2022
Verificeret anmeldelse
6/10 Okay
Sherry K.
20. jun. 2026
Synes godt om: Området
The condo wasn’t as clean as I would have liked. It’s an older condo. Left 3 towels for two people for 5 days. Bug man came to spray so we felt obligated to wait and let him in. Dish network went out for 4 hours, not any fault of the owner.
Overnattede 4 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
Julie M.
18. okt. 2022
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great property!
We enjoyed Royal Palms. It’s a very short walk to the beach. There’s an indoor pool and hot tub as well as an outdoor pool. The view was perfect, especially sunset because no other condos are blocking.
Overnattede 3 nætter i oktober 2022
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
judy R.
7. mar. 2020
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great locationThoroughly enjoyed our stayWill be back!
Easy process
Overnattede 13 nætter i februar 2020
Verificeret anmeldelse
10/10 Fremragende
Sharon R.
23. sep. 2023
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Gulf Getaway!
Our stay was wonderful. Unit was exceptionally clean. Would recommend taking extra dishtowels if you are a heavy kitchen user. Dawn dishsoap would be nice too! Would definitely go again!
Overnattede 4 nætter i september 2023
Verificeret anmeldelse
8/10 Godt
Robert S.
3. jun. 2023
Synes godt om: Rengøring, indtjekning, beliggenhed, annoncens rigtighed
Royal Palms
We would recommend the property and hope to stay again. The only problem was the TV in the den/kitchen area. Touch the wrong button an loose connection
Overnattede 7 nætter i maj 2023
Udforsk en verden af forskellige rejser med Expedia