Hele lejligheden

Crystal Tower 206- Amenities Galore Lazy River

2.0-stjernet overnatningssted

Billedgalleri for Crystal Tower 206- Amenities Galore Lazy River

Et poolområde med flere swimmingpools, palmer og udsigt over havet.
Et hotel med flere etager, en parkeringsplads og en bro i forgrunden.
En moderne stue med et hvidt sofasæt, en loftventilator og et stort vindue med udsigt til en balkon.
Et fitnesscenter med løbebånd, et digitalt ur og store vinduer med udsigt til palmer.
En træpromenade der fører ned til en strand med blå parasoller og strandstole.

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Hele lejligheden

2 soveværelser2 badeværelserPlads til 7 personer

Populære faciliteter

  • Udendørsareal
  • Grillfaciliteter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Crystal Tower 206- Amenities Galore Lazy River

  • Lejlighed i nærheden af Gulf Shores Strand
  • Crystal Tower 206- Amenities Galore Lazy River tilbyder en have m.m. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
  • En indendørs/udendørs pool og havegrill
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Crystal Tower 206- Amenities Galore Lazy River tilbyder faciliteter som højhastighedsinternetforbindelse.

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • På stranden

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool
  • Indendørs/udendørs pool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: hurtigt internet
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Soveværelser

  • 2 soveværelser

Badeværelse

  • 2 private badeværelser

Opholdsområder

  • Stue

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Have

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Førstehjælpskasse
  • Brandslukker

Generelt

  • 4 enheder
  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 17.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og førstehjælpskasse
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted rengøres professionelt
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris

Om området

Denne lejlighed befinder sig på stranden i Gulf Shores. Stedets naturskønne områder kan opleves med et besøg til Gulf Shores Strand og Gulf State Park, mens Waterville USA og Tropic Falls ved OWA er et par andre populære seværdigheder, du kan opleve. Ser du frem til et event eller en sportsbegivenhed under din rejse? Se, hvad Orange Beach Tennis Center har at byde på, eller mal byen rød med et besøg til The Hangout. Besøg vores rejseguide til Gulf Shores
Vis flere lejligheder i Gulf Shores
Kort
Gulf Shores, AL

Hvad ligger i nærheden?

  • En strand med klart, blåt vand, sandet bredde og høje bygninger i baggrunden.
    Gulf Shores Strand
    2 min. gang - 0.2 km
  • Tre personer sidder på en rød posebørste på en sandstrand, med en scene og grønne lys i baggrunden.
    Hangout Music Fest
    2 min. kørsel - 2.1 km
  • Little Lagoon
    3 min. gang - 0.3 km
  • The Hangout
    2 min. kørsel - 2.1 km
  • Wade Ward Nature Park
    2 min. kørsel - 2.1 km

Sådan kommer du rundt

  • Gulf Shores, AL (GUF-Jack Edwards) - 8 min. kørsel

Restauranter

  • The Hangout
    3 min. kørsel
  • Pink Pony Pub
    4 min. kørsel
  • The Catch
    2 min. kørsel
  • Sunliner Diner
    3 min. kørsel
  • Picnic Beach
    3 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Crystal Tower 206- Amenities Galore Lazy River et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Crystal Tower 206- Amenities Galore Lazy River?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 17.00.

Hvornår er udtjekning på Crystal Tower 206- Amenities Galore Lazy River?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Crystal Tower 206- Amenities Galore Lazy River?

Dette lejlighedskompleks ligger på stranden, kun få skridt fra Little Lagoon og Gulf Shores Strand. Derudover ligger Orange Beach Strande 4,9 km derfra.

Anmeldelser af Crystal Tower 206- Amenities Galore Lazy River

Anmeldelser

8,4

Alletiders