Hele lejligheden·Privat vært

Seacrest ~ Beach Front Condo

Billedgalleri for Seacrest ~ Beach Front Condo

Et kysthotel med flere bygninger, strand og havudsigt.
Et børneværelse med køjeseng, et træskrivebord og dekorativ krabbekunst på væggen.
En balkon med udsigt over en strand og hav.
En moderne stue med sofa, sofabord og spisebord i træ. Et køkken er synligt i baggrunden med skabe og hårde hvidevarer.
Et moderne køkken med hvide skabe, indbygget mikroovn og opvaskemaskine.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Hele lejligheden

1 soveværelse1 badeværelsePlads til 6 personer65 m2

Populære faciliteter

  • Havudsigt
  • Pool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
Den nuværende pris er 3.471 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
29. aug. - 30. aug.

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Seacrest ~ Beach Front Condo

  • Seacrest - Beach Front Condo.

    Renovated condo with a gorgeous front ocean view!

    Escape to paradise with this stunning 1-bedroom, 1-bathroom beachfront condo, located just steps from the sand. The condo is on the 6th floor, sleeps up to 6 people, and is perfect for couples or families with young children.

    Everything in the unit, including appliances and furniture, is brand NEW.
    Kitchen - fully equipped, modern kitchen with stainless steel appliances and granite countertops.
    Bedroom - decorated with coastal-inspired tones, has a King-size bed, built-in closet, and a smart TV.
    Hallway - adorable built-in bunk beds (perfect for the kids). A privacy pocket door can be used to separate the bedroom and bunk beds from the living area.

    Livingroom – bright and airy living room, where panoramic ocean views are the star of the show.
    Furnished with comfortable, coastal-inspired décor, including a queen leather sleeper sofa with memory foam mattress, a rocking recliner, a smart TV. The open-concept layout seamlessly connects the living room to the kitchen and dining area, making it an ideal space for entertaining or spending time with family.
    Step out onto the private balcony directly from the living area, and enjoy the refreshing ocean breeze or watch the sunset over the horizon.

    We provide table and board games (checkers, dominoes, monopoly, Jenga, junior scrabble, etc), DVD movies and several books for your enjoyment. The unit has 2 HD TV’s, a blu-ray/DVD player. Mediacom cable and free Wi-Fi are provided by our owner association.

    The rental also comes equipped with one crib (pack 'n play) and kids sand toys for your convenience.

    The condo’s amenities include:
    - Gulf side Pool (with poolside restrooms)
    - Hot Tub
    - Boardwalk w/shower to the beach
    - Gulf side grills, and a bicycle parking rack.

    The Seacrest building is located on the stunning West Beach in Gulf Shores, has 2 elevators, luggage carts and a covered entrance with automatic doors to make it easy for you to unload as you come in.

    Gulf Shores and Orange Beach are know for their 32 miles of sugar-white sand beaches, turquoise waters, Southern hospitality and family-friendly atmosphere.
    Nearby local attractions: Alabama Gulf Coast Zoo, Gulf State Park, OWA Amusement Park, historic Fort Morgan, Bon Secour National Wildlife Refuge, Waterville USA Waterpark, Tanger Outlet Mall and others.

    Note: no rentals will be allowed for guests under the age of 25 per our association rules.

    Please call the owners if you have any questions.

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • På stranden

Pool- og spafaciliteter

  • Boblebad
  • Fællespool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Bil anbefales
  • Mulighed for handicapparkering

Køkken

  • Brødrister
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Krydderier
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • Sengelinned til rådighed
  • Sovesofa
  • Soveværelse

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Opholdsområder

  • Spisebord
  • Stue

Underholdning

  • DVD-afspiller
  • Smart-tv

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Grillfaciliteter

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang til indgang uden trapper
  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Handicapvenlig parkeringsplads
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • Tæt på en zoologisk have
  • Tæt på et shoppingoutlet
  • Tæt på havet
  • Tæt på marinaen
  • Ved vandet

Oplevelser

  • Vandland
  • Fiskeri i nærheden
  • Forlystelsespark i nærheden
  • Fuglekiggeri i nærheden
  • Golf i nærheden
  • Mulighed for at ro kajak i nærheden
  • Mulighed for at sejle i motorbåd i nærheden
  • Mulighed for at stå på jetski i nærheden
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Parasailing i nærheden
  • Snorkling i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • Enhedens størrelse: 65 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 24 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Husregler

Guest is required to sign a Renter Agreement. Security Deposit Required of $300 (it's just a hold on your card). Minimum age to rent is 25.
NO smoking, NO pets, NO parties

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking

Vi bør nævne

Det anbefales at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Gulf Shores tæt på forlystelsesparker og på stranden. The Wharf og Tanger Outlet Center er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Gulf Shores Strand og Gulf State Park. Gå ikke glip af Waterville USA og Tropic Falls ved OWA. Vil du gerne have dyppet tæerne? Der er rig mulighed for Jetski, kajakroning og snorkling i nærheden af overnatningsstedet. Besøg vores rejseguide til Gulf Shores
Vis flere lejligheder i Gulf Shores
Kort
Gulf Shores, AL

Hvad ligger i nærheden?

  • En strand med klart, blåt vand, sandet bredde og høje bygninger i baggrunden.
    Gulf Shores Strand
    5 min. gang - 0.4 km
  • Tre personer sidder på en rød posebørste på en sandstrand, med en scene og grønne lys i baggrunden.
    Hangout Music Fest
    3 min. kørsel - 2.4 km
  • Vandland med et flersporst vandrutschebanetur og et højt udsigtstårn.
    Waterville USA
    4 min. kørsel - 3.5 km
  • Et kystnære boligområde med farverige huse langs stranden, en klar blå himmel og havet i baggrunden.
    Fort Morgan Beach
    19 min. kørsel - 26.8 km
  • Little Lagoon
    5 min. gang - 0.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Gulf Shores, AL (GUF-Jack Edwards) - 13 min. kørsel

Restauranter

  • The Hangout
    4 min. kørsel
  • Pink Pony Pub
    4 min. kørsel
  • The Catch
    3 min. kørsel
  • Sunliner Diner
    3 min. kørsel
  • Picnic Beach
    3 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Seacrest ~ Beach Front Condo en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Hvad koster det at overnatte hos Seacrest ~ Beach Front Condo?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Seacrest ~ Beach Front Condo den 29. aug. 2026 starter fra 3.471 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 31. jul. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Seacrest ~ Beach Front Condo et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Seacrest ~ Beach Front Condo?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Seacrest ~ Beach Front Condo?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Seacrest ~ Beach Front Condo?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Seacrest ~ Beach Front Condo?

Dette lejlighedskompleks ligger på stranden i Gulf Shores, mindre end 2 km fra Little Lagoon og Gulf Shores Strand. Derudover ligger West Beach og Lagoon Pass Park ca. 3 km derfra.

Anmeldelser af Seacrest ~ Beach Front Condo

Anmeldelser

Enestående

Alle de viste anmeldelser er indsendt af rigtige gæster. Kun rejsende, som har booket et ophold hos os, kan indsende en anmeldelse. Vi verificerer anmeldelser i henhold til vores retningslinjer og offentliggør alle anmeldelser, hvad enten de er positive eller negative.
Flere oplysningerÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 42 af i alt 45 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 3 af i alt 45 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 45 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 45 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 45 anmeldelser

9,8

Rengøring

9,8

Området

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Ashley W.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great spot! Clean!
Overnattede 5 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Jessica A.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
We loved our stay here
Overnattede 3 nætter i oktober 2025
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Kelly I.

Breathtaking view! Stunning!

Perfect location! Stunning view! Clean, nicely decorated and has everything you need for your stay. We will definitely be back. 🩷🩷🩷
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Sandi H.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
This was an amazing location. The beach was super accessible as was the pool, and you are a short car ride to a lot of good restaurants and activities. The view is gorgeous, you have everything you need in the kitchen, and the beds were comfortable. Having dishwashing and laundry detergent available was also incredibly helpful. Would stay here again easily!
Overnattede 5 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Maria L.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Everything was exactly as pictured great room for 2 people and very clean we would definitely stay here again.
Overnattede 4 nætter i december 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Verificeret rejsende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Our stay was amazing. We will definitely book here again.
Overnattede 4 nætter i september 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Kay W.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Enjoyed our stay here! The view was terrific! Nicely decorated, clean, located by elevators but still quiet, easy parking. Great access to beach. Pool not heated but there is a hot tub. Bedroom was quite small and did not have much room around the bed.
Overnattede 8 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Bethel S.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Clean, nice view, well equipped
Overnattede 2 nætter i oktober 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Chari W.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
I really liked this condo. Beach was beautiful. Area very clean.
Overnattede 4 nætter i oktober 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

candace m.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Excellent stay

The property was very clean, decorated beautifully, and had a beautiful view to the beach from the balcony.
Overnattede 2 nætter i maj 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Patricia T.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

10/10

Very clean! Easy access to the beach. We enjoyed it very much!
Overnattede 4 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Karla A.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Property beautiful. Easy access to unit and having luggage carts was so helpful. Loved the view. Property exactly as listed on site.
Overnattede 9 nætter i november 2025
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Great place!

Beautiful and comfortable place ! Will definitely recommend this place to my friends!
Overnattede 4 nætter i oktober 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Dan A.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Wonderful Experience

Everything was great!
Overnattede 2 nætter i februar 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Kasie B.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great location

Beautiful condo with easy access to the beach
Overnattede 2 nætter i juli 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Courtney T.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Will stay here again

It’s was beautiful! Perfect location. Pictures were just like condo. Clean and easy check in
Overnattede 4 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Beama P.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great location and view. However, furniture needs to be replaced especially the mattress and bedframe.
Overnattede 4 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Joe I.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Good place

Everything was great
Overnattede 4 nætter i august 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Ashley V.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

2025 beach vacay

We had the absolute best time at this condo! Everything went smoothly from start to finish. Thank you for sharing your little piece of paradise with us!
Overnattede 2 nætter i juni 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

marcella a.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great place for a beach getaway

If you’re looking for a quiet, clean space right on the beach, this is the place! We had a minor issue but Marina, was extremely communicative and the issue was resolved. Great place on the beach, I highly recommend staying here. You won’t be disappointed.
Overnattede 3 nætter i juni 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

CJ B.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great location, condo was clean and updated! We will definitely stay again. Only issue, which was an issue the previous time we stayed too, is the parking. It's absolutely terrible!!!
Overnattede 3 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Joan T.

Synes godt om: Rengøring, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Synes ikke om: Indtjekning

Serenity by the Sea

After an issue with the keypad entry, everything went smoothly. The rental looks just like the pictures, very beachy. We loved the beach view. Host was very responsive and helpful. We would stay here again.
Overnattede 6 nætter i januar 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Crystal G.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Weekend getaway

Property was clean and just as described in the listing. Marina was pleasant and very responsive to questions. Would highly recommend to others!
Overnattede 3 nætter i februar 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Kristina

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Beautiful Condo with everything you’d need to have a great time! Very kid friendly!! Only downside was someone throwing a bottle of beer from a balcony and it breaking all over the pool area. This was no fault of the owner. We loved it so much! We will definitely be booking again in the future!!
Beautiful Sunrise!!
Watched Dolphins and Sailboats from the sixth floor balcony.
Overnattede 3 nætter i maj 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Irvin B.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Relaxing Getaway

Absolutely perfect! From the moment we arrived, we were blown away by the stunning view from the balcony — endless turquoise waters and soft white sand.The condo was spotless, beautifully decorated, and fully equipped with everything we needed. The facilities were excellent too, with a clean pool, easy beach access, and secure parking.The beach was pristine and peaceful — perfect for relaxing, swimming, and long walks.A big thank you to our host, Marina, who was friendly, responsive, and made everything easy from start to finish.We’d come back in a heartbeat and highly recommend this condo for a perfect beach escape!
Overnattede 4 nætter i april 2025