Hele lejligheden·Privat vært

Beach View with Coffee Bar

Billedgalleri for Beach View with Coffee Bar

Strand
Et moderne køkken med granitbordplader, rustfrie stål-apparater og hængende lamper.
Opholdsområde
Et moderne køkken med hvide skabe, en central ø og et spiseområde med et rundt bord og træstole.
Et moderne køkken med hvide skabe, en granitbordplade, en indbygget ovn og en stor ø med barstole.

Anmeldelser

9,8 ud af 10.
Enestående

Hele lejligheden

2 soveværelser1 badeværelsePlads til 6 personer74 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Beach View with Coffee Bar

  • Relax with the whole family at this peaceful place to unwind and forget your worries. Mahalo friends, this condo faces the beach with an unobstructed view right across the street. With two spacious comfortable bedrooms and sleeper sofa everyone can get a restful nights sleep. Each bedroom has a makeup station with comfortable chair and a makeup mirror. You will enjoy covered parking for two vehicles, two pools, BBQ area, and within walking distance of all the fun Gulf Shores has to offer! You were just stepped away from the beach.OK-ALani is just a 15 minute walk to The Hang Out and a 15 minute drive to FloraBama. There’s several restaurants, shops, equipment rentals, and businesses offering excursions in the immediate area.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Pool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Blender
  • Brødrister
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Krydderier
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • 2 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Badekar eller brusekabine
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Stue

Underholdning

  • Spil

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen kuliltedetektor eller gasapparater (værten har angivet, at der ikke er en kuliltedetektor eller gasapparater på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Førstehjælpskasse
  • Deadbolt-lås

Generelt

  • Enhedens størrelse: 74 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 19 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Udtjekningsinstruktioner

Værten kræver, at du gør følgende, inden du tjekker ud:
Saml brugte håndklæder
Fjern personlige genstande, fjern resterende mad og drikkevarer, og tag skraldet ud
Sluk lyset, og lås dørene
Hvis du ikke udfører disse, kan det resultere i en negativ anmeldelse fra værten.

Husregler

Parking passes must be displayed in each vehicle. The first pass is free. Additional passes cost $50/stay.

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Langvarige ophold godtages
Værten har angivet, at der ikke er nogen kuliltealarm eller gasapparater på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer førstehjælpskasse og lås med dødbolt
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Gulf Shores. Tropic Falls ved OWA er en af de populære seværdigheder i området. Stedets natur kan opleves med et besøg til Gulf Shores Strand og Gulf State Park. Shrimpy's Grill and Golf og Waterville USA er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Gulf Shores
Vis flere lejligheder i Gulf Shores
Kort
Gulf Shores, AL

Hvad ligger i nærheden?

  • Skilt med teksten 'Clyde Shores', palmer og en strand i baggrunden.
    Gulf Shores Strand
    2 min. gang - 0.2 km
  • Tre personer sidder på en rød posebørste på en sandstrand, med en scene og grønne lys i baggrunden.
    Hangout Music Fest
    2 min. kørsel - 1.4 km
  • En vejskilteviser med flere skilte, der peger mod forskellige destinationer, som Strandpavillon, Orange Beach, Skovpavillon og andre.
    Gulf State Park
    2 min. kørsel - 1.8 km
  • Little Lagoon
    1 min. gang - 0.1 km
  • The Hangout
    1 min. kørsel - 1.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Gulf Shores, AL (GUF-Jack Edwards) - 7 min. kørsel

Restauranter

  • The Hangout
    16 min. gang
  • Sunliner Diner
    17 min. gang
  • Pink Pony Pub
    17 min. gang
  • The Catch
    9 min. gang
  • Waffle House
    2 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Beach View with Coffee Bar en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Beach View with Coffee Bar et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Beach View with Coffee Bar?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Beach View with Coffee Bar?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Beach View with Coffee Bar?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Beach View with Coffee Bar?

Dette lejlighedskompleks ligger i Gulf Shores, kun 2 km fra Little Lagoon, Gulf Shores Strand og Gulf State Park. Derudover ligger The Hangout og Wade Ward Nature Park ca. 2 km derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Beach View with Coffee Bar

9,8

Enestående

10

Rengøring

10

Området
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 5 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 1 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 6 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Place was amazing and great view of beach.
Overnattede 4 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great find

Had a great time. The condo was beautiful. Great view. Quick walk to the beach and lots of amenities within walking distance. I would definitely stay here again.
Overnattede 7 nætter i marts 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Sun sand water

The prooerty was in great condition. One of best in our many years of staying at Lani kai
Overnattede 26 nætter i april 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Cute, cozy and convenient

This condo is perfect for adults or families! It has everything you could possibly need. The pool and beach are so close! Great little treasure. We will definitely be back!
Overnattede 4 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Beautiful place with a clear view to the beach and swimming pool at the foot of your door. It was perfect and comfortable. Host was very responsive. I had a wonderful time and wish I could have stayed longer.
Overnattede 7 nætter i juli 2025