Vacation Rental #4 with a shared pool at Domaine de Ribière
Gîte #4 is a comfortable apartment located on the upper floor of the main building at Domaine de Ribière, above the restaurant, in a quiet, lush setting in Grospierres. It’s perfect for a stay as a couple, with friends, or with family. Guests have access to the estate’s communal pool and can enjoy the on-site restaurant, which offers a varied menu, set menus, and half-board options. The estate is an ideal starting point for exploring southern Ardèche, including the Ardèche Gorges, the Pont d’Arc, the Chauvet Cave, river beaches, and numerous tourist attractions. Hiking, biking, canoeing, kayaking, caving, golf, go-karting, and tree-top adventure courses are available in the surrounding area. Bed linens, bath towels, and breakfast are not included in the base rate and can be booked as add-ons. Gîte #4 is a comfortable apartment located on the upper floor of the main building at Domaine de Ribière, above the restaurant, in a quiet, green setting in Grospierres. It is ideal for a stay as a couple, with friends, or with family. Guests have access to the estate’s communal pool and can enjoy the on-site restaurant, which offers a varied menu, set menus, and half-board options. The estate is an ideal starting point for exploring southern Ardèche, including the Ardèche Gorges, the Pont d’Arc, the Chauvet Cave, river beaches, and numerous tourist attractions. Hiking, biking, canoeing, kayaking, caving, golf, go-karting, and tree-top adventure courses are available in the surrounding area. Sheets, bath towels, and breakfast are not included in the base rate and can be booked for an additional fee.
Faciliteter på overnatningsstedet
Pool- og spafaciliteter
Fællespool
Internet
Tilgængeligt i lejligheden: Wi-Fi
Køkken
Kaffe-/temaskine
Kogeplade
Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
Køleskab
Mikrobølgeovn
Soveværelser
2 soveværelser
Komfort
Varme
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Hjælp til personer med et handicap
Røgfrit overnatningssted
Sikkerhedsforanstaltninger
Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Børn og ekstra senge
Børn er velkomne
Begivenheder
Arrangementer er ikke tilladt
Rygning
Rygning er ikke tilladt
Vigtige oplysninger
Godt at vide
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Vi bør nævne
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger
Om området
Denne lejlighed befinder sig i Grospierres. Accroche Toi aux Branches og Domaine du Vialat er begge et besøg værd, hvis oplevelser står på agendaen, mens dem der er interesseret i seværdigheder, kan kigge forbi Randa Ardesca og Itineraire Passion. Loulou Bateau og Balazuc Fritidsaktiviteter Celine er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Grospierres
Har Vacation Rental #4 with a shared pool at Domaine de Ribière en pool?
Ja, dette overnatningssted har en pool.
Er Vacation Rental #4 with a shared pool at Domaine de Ribière et kæledyrsvenligt overnatningssted?
Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.
Hvornår er indtjekning på Vacation Rental #4 with a shared pool at Domaine de Ribière?
Indtjekning starter kl. 16.00.
Hvornår er udtjekning på Vacation Rental #4 with a shared pool at Domaine de Ribière?
Udtjekning er kl. 11.00.
Hvor ligger Vacation Rental #4 with a shared pool at Domaine de Ribière?
Dette lejlighedskompleks ligger i Grospierres, kun 2,4 km fra Randa Ardesca og ca. 10 km fra Cévennes Nationalpark og Commanderie de Jales. Derudover ligger Berrias-kirken og Accroche Toi aux Branches ca. 10 km derfra.