Best Western Angus Inn

2.5-stjernet overnatningssted

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Morgenmad er inkluderet
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Restaurant
Den nuværende pris er 714 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
5. jul. - 6. jul.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 9 ud af 9 værelser

Standardværelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger - boblebad (Oversized Room)

9,0 ud af 10
Fantastisk
(4 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Accessible - 2 Queen, Mobility Accessible, Roll In Shower, Non-Smoking

  • Plads til 4 personer

Standardværelse - 1 kingsize-seng - handicapvenligt - ikke-ryger (with Sofabed)

7,0 ud af 10
Godt
(2 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng

Standardværelse - 2 queensize-senge - handicapvenligt - ikke-ryger

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Standardværelse - 1 kingsize-seng - handicapvenligt - badekar (with Sofabed)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng

Standardværelse - 2 queensize-senge - ikke-ryger - køleskab og mikrobølgeovn

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Standardværelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger - køleskab og mikrobølgeovn (with Sofabed)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng

Standardværelse - 2 dobbeltsenge - ikke-ryger - køleskab og mikrobølgeovn

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 dobbeltsenge

Standardværelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger - køleskab og mikrobølgeovn

9,4 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Best Western Angus Inn befinder sig i Great Bend. Walnut Bowl og Lake Barton Golf Club er et besøg værd, hvis oplevelser er på agendaen, mens dem der hellere vil nyde naturen, kan kigge forbi Eisenhower Park og Stone Sandpit. Cheyenne Bottoms og Ellinwood Underground Tunnels er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Great Bend
Kort
2920 10th Street Barton, Great Bend, KS, 67530

Hvad ligger i nærheden?

  • Great Bend Public Library
    15 min. gang - 1.3 km
  • Nelson Stone Memorial Park
    16 min. gang - 1.4 km
  • Stone Sandpit
    16 min. gang - 1.4 km
  • Breaking the Sod Park
    17 min. gang - 1.4 km
  • Jack Kilby Memorial
    20 min. gang - 1.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Great Bend, KS (GBD-Great Bend Municipal) - 11 min. kørsel

Restauranter

  • McDonald's
    8 min. gang
  • Braum's Ice Cream & Dairy Stores
    19 min. gang
  • Wendy's
    10 min. gang
  • Burger King
    16 min. gang
  • Arby's
    10 min. gang

Om overnatningsstedet

Best Western Angus Inn

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Gratis kontinental morgenmad, en spillehal/et spillerum og renseri/vaskeri er blot nogle af faciliteterne hos Best Western Angus Inn. Benyt stedets boblebad for at slappe af. Få lidt at spise på stedets to restauranter. Gratis Wi-Fi på fællesarealer med en hastighed på 25+ Mbit/s er til rådighed for alle gæster, og der tilbydes en bar og et fitnesscenter.
  • Andre fordele hos dette hotel inkluderer:
    • En indendørs pool og en børnepool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Gratis transport i området, mødelokaler og et pengeskab i receptionen
    • Et billard-/poolbord, en festsal og pengeautomat/banktjenester
    • Anmeldelserne fra gæster fremhæver det hjælpsomme personale
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 76 værelser byder på faciliteter og tjenester såsom aircondition og højhastighedsinternetforbindelse.
  • Andre faciliteter på værelserne tæller:
    • Ekstra senge (tillægsgebyr) og gratis vugger/barnesenge
    • Badeværelser med gratis toiletartikler og hårtørrere
    • Fladskærms-tv med digitale kanaler og DVD-afspiller
    • Køleskabe, mikrobølgeovne og kaffe-/temaskiner

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: Wi-Fi (1 USD pr. ophold)
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 25+ Mbit/s
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel

Parkering og transport

  • Gratis transport til områder i nærheden
  • Gratis utildækket selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering

Mad og drikke

  • Gratis kontinental morgenmad tilbydes hver dag fra kl. 06.00 til kl. 09.00
  • 2 restauranter
  • En bar/lounge

Oplevelser

  • Billiard-/poolbord
  • Boblebad
  • Børnepool
  • Indendørs pool
  • Motionscenter
  • Spillehal/spillerum

Familievenlige faciliteter

  • Børnepool
  • DVD-afspiller
  • Ekstra seng (tillægsgebyr)
  • Gratis transport til områder i nærheden
  • Indendørs pool
  • Køleskab på værelset
  • Mikrobølgeovn på værelset
  • Spillehal/spillerum
  • Vaskeri
  • Vugge på værelset

Bekvemmeligheder

  • Automat
  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Hæveautomat
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice

Forretningstjenester

  • Døgnåbent forretningscenter
  • Konferencelokaler
  • Mødelokaler

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Blindeskrift eller hævede tegn
  • Handicapparkering
  • Handicapvenlig rute
  • Hjælpemidler til personer med nedsat hørelse
  • Ingen elevator

Andet

  • Rygning er ikke tilladt
  • Selskabssal

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Ekstra seng (tillægsgebyr)
  • Gratis vugge
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • DVD-afspiller
  • Fladskærms-tv med digitale kanaler

Mad og drikke

  • Kaffe-/temaskine
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn

Andet

  • Aircondition
  • Forbundne værelser tilbydes
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 15.00
Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på USD 20 pr. kæledyr pr. dag
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
2 kæledyr i alt (op til 36 kg pr. kæledyr)
Begrænsninger gælder. For flere oplysninger kan du kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er tilgængelige mod et gebyr på 10.0 USD pr. nat
Gratis vugger er tilgængelige efter anmodning på overnatningsstedet

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for trådløst internet på værelset: 1 USD pr. ophold (priserne kan variere)
  • Tillægsgebyr for kæledyr: USD 20 pr. kæledyr pr. dag
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Gebyr for ekstra seng: 10.0 USD pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted har bekræftet, at det følger retningslinjerne for rengøring og desinfektion i henhold til We Care Clean (Best Western)
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen

Ofte stillede spørgsmål

Har Best Western Angus Inn en pool?

Ja, dette overnatningssted har en indendørs pool og en børnepool.

Hvad koster det at overnatte hos Best Western Angus Inn?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Best Western Angus Inn den 5. jul. 2026 starter fra 714 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 1. jul. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Best Western Angus Inn et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader kæledyr (maks. 2 i alt) med en maksimumvægt på 36 kg pr. kæledyr. Der er et gebyr på 20 USD pr. kæledyr pr. dag. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvor meget koster parkering hos Best Western Angus Inn?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Best Western Angus Inn?

Indtjekning starter kl. 15.00. Sen indtjekning er mulig i et begrænset tidsrum.

Hvornår er udtjekning på Best Western Angus Inn?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Best Western Angus Inn?

Dette hotel ligger i Great Bend, kun 15 minutters gang fra Great Bend Regional Hospital, Stone Sandpit og Nelson Stone Memorial Park. Derudover ligger Central Kansas Library System og Great Bend Public Library ca. 2 km derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Best Western Angus Inn

8,6

Fremragende

8,8

Rengøring

8,2

Området

9,0

Service og personale

8,4

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 325 af i alt 654 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 220 af i alt 654 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 61 af i alt 654 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 28 af i alt 654 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 20 af i alt 654 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret

10/10 Fremragende

john

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
If we ever end up going to Great bend Kansas again this motel is definitely the one we will be staying at everything was perfect there the staff was really nice and to top it off they give you coupons to eat at Perkins next door for breakfast for free it was about a hundred feet from our room couldn't be happier
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret

8/10 Godt

Rick

A bit worn as Best Westerns are. Clean and friendly.
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret

8/10 Godt

Duane

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Clean room. Full breakfast included
Overnattede 2 nætter i marts 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Jenny

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Hot tub was nice, clean room, quiet at night
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret

8/10 Godt

Joseph

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
staff was excellent, room good and pool great
Overnattede 1 nat i marts 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Justin

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great lobby and perks
Overnattede 1 nat i april 2026
Verificeret

8/10 Godt

Nick

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The property was well maintained and clean for the age that it was.
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Ed

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Very good. Front desk lady was very helpful. A good experience
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

John

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Clean room, fresh towels etc., the breakfast arrangement with Perkins next door worked well.
Overnattede 2 nætter i marts 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Rick

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Breakfast is provided at Perkins next door. Great deal. Very comfortable place to stay
Overnattede 1 nat i marts 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Antonio E.

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
it is always a good place to stay over and rest on the way home.
Overnattede 1 nat i december 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

Cassie

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Room spotless staff amazing
Overnattede 2 nætter i januar 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Shelly

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
clean room and great staff
Overnattede 1 nat i januar 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Annette

Very clean comfortable and the front desk lady was a delight
Overnattede 1 nat i december 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

GARY

Synes godt om: Rengøring, faciliteter
The hotel room was a little dated, but it was clean. The game room was a nice addition, and the breakfast at perkins was good.
Overnattede 3 nætter i februar 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Keith

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Clean room. Hot shower. Smart TV w/ cable. Breakfast is at Perkins. Great multipurpose room with ping pong, pool table, big screen we hooked up gaming system to.
Overnattede 1 nat i april 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Jessica

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter
Courteous staff. Comfy. Appreciated breakfast at Perkins.
Overnattede 1 nat i februar 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Kelli

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Had a great stay
Overnattede 1 nat i december 2024
Verificeret

10/10 Fremragende

Steven

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
This is a nice clean motel. I had a late check-in at 11:30 pm and the desk clerk was still on duty. She was very nice and professional. She had me checked in in minutes and included two bottles of cold water for us to drink. Excellent, fast, and courteous.
Overnattede 1 nat i april 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Archie

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort
The room was great and the lady at the front desk is the best.
Overnattede 2 nætter i oktober 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

Mary Jo

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
We had a great stay
Overnattede 1 nat i august 2023
Verificeret

8/10 Godt

Shelley

Synes godt om: Faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
nice 3 night stay and had all i needed and nice room
Overnattede 4 nætter i juni 2025
Verificeret

6/10 Okay

Jason

Synes ikke om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Whirlpool kept blowing the breaker, bed felt dirty. Got bit by a bug laying in the bed?
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret

8/10 Godt

Emilie

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
I was surprised that the breakfast was not at the hotel. We got a coupon to use next door at Perkins. There were a few breakfast options for us to choose from but it wasn't very much food. Our room was clean. The bed was ok.
Overnattede 1 nat i marts 2026
Verificeret

6/10 Okay

George

Synes godt om: Rengøring
Synes ikke om: Service og personale
It took over 15 minutes to get checked in and being treated like a 3rd rate customer because I used Expedia for reservations. I had to let her know it saved over $100 on a 4 day stay.
Overnattede 3 nætter i februar 2026