Hele boligen

Spazio di Palmas a 300 metros da praia

2.0-stjernet overnatningssted

Billedgalleri for Spazio di Palmas a 300 metros da praia

Udsigt over kysten gennem en bue med både, en mole og mennesker på stranden.
En moderne lejlighedskompolex med en central swimmingpool, omgivet af grønt og udendørs siddeområder.
En lobby med fletstole, et træbord og en sofa med en rød pude.
En moderne bygning med murstensfacade, altaner og en anlagt indgang med beplantning og et skilt.
Lejlighed | Strand

Hele boligen

3 soveværelser

Populære faciliteter

  • Pool
  • Vaskemaskine
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Motionscenter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Spazio di Palmas a 300 metros da praia

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Spazio di Palmas a 300 metros da praia tilbyder et fitnesscenter m.m. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Andre fordele hos dette feriehus inkluderer:
    • 6 indendørs pools
    • Gratis selvstændig parkering
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Spazio di Palmas a 300 metros da praia har faciliteter som gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter tæller:
  • Garderobe eller klædeskab og elkedler

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • 6 indendørs pools

Internet

  • Tilgængeligt i huset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikkevarer

  • Elkedel

Soveværelser

  • 3 soveværelser

Underholdning

  • Tv

Tøjvask

  • Vaskemaskine

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt
  • Kun katte og hunde er velkomne
  • Kæledyr overnatter gratis

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Service og tjenester

  • Virtuel reception

Oplevelser

  • Motionscenter

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 21.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner inden for 48 timer inden ankomst. Din vært byder dig velkommen
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
Du vil blive bedt om at vise overnatningsstedet en kopi af dit statsudstedet billede-ID efter reservation
Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Velkomst af vært

Kæledyr

Kæledyr overnatter gratis
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Kun hunde og katte er velkomne

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Gæster opkræves et skadesdepositum på 500 BRL før indtjekning.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer debitkort og kontanter
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets registreringsnummer 50.368.918/0001-66
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Forældre eller værger, der rejser med et barn under 18 år, skal fremvise barnets fødselsattest eller billed-ID (f.eks. pas) ved indtjekning. Ved internationale rejser til Brasilien, hvor barnet kun rejser med en forælder eller værge, skal den pågældende forælder eller værge – ud over barnets fødselsattest og billed-ID - også fremvise et samtykke, der er bekræftet notarielt og underskrevet af begge forældre. I tilfælde af at den pågældende forælder eller værge ikke kan/vil give dette samtykke, er en retslig bemyndigelse påkrævet. Personer, der planlægger at rejse til Brasilien med børn, skal kontakte det brasilianske konsulat forud for rejsen for at få yderligere oplysninger.

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Governador Celso Ramos. Stedets naturskønne områder kan opleves med et besøg til Canasvieiras Strand og Jurere-stranden. Besøg vores rejseguide til Governador Celso Ramos
Vis flere feriehuse i Governador Celso Ramos
Kort
Av. Gov. Irineu Bornhausen, 1160, Governador Celso Ramos, SC, 88190-000

Hvad ligger i nærheden?

  • En strand med by i baggrunden.
    Itapema-stranden
    55 min. kørsel - 59.9 km
  • Et marked med forskellige afdelinger for fødevarer, markeret som KASSE 01, KASSE 02 og KASSE 03.
    Offentligt Marked
    55 min. kørsel - 53.6 km
  • Palmas do Arvoredo Strand
    3 min. gang - 0.3 km
  • Centrosul Kongrescenter
    56 min. kørsel - 54.2 km
  • Beiramar Shoppingcenter
    58 min. kørsel - 55.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Hercílio Luz Intl. Lufthavn (FLN), Florianópolis - 71 min. kørsel

Restauranter

  • Peixaria Golfinho
    13 min. gang
  • Raízes Restaurante
    14 min. gang
  • Burger Box
    15 min. gang
  • Palmas Steakhouse
    18 min. gang
  • Hooks Quiosque
    5 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Spazio di Palmas a 300 metros da praia en pool?

Ja, dette overnatningssted har 6 indendørs pools.

Er Spazio di Palmas a 300 metros da praia et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, hunde og katte er tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Spazio di Palmas a 300 metros da praia?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Spazio di Palmas a 300 metros da praia?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 21.00. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.

Hvornår er udtjekning på Spazio di Palmas a 300 metros da praia?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Spazio di Palmas a 300 metros da praia?

Dette feriested ligger i Governador Celso Ramos, kun 0,3 km fra Palmas do Arvoredo Strand og ca. 5 km fra Praia de Ilhéus og Praia de Fora. Derudover ligger Gancho de Fora Strand og Praia Sisal ca. 5 km derfra.

Anmeldelser af Spazio di Palmas a 300 metros da praia