Casa Fausto

Overnatningsstedets klasse: 1

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Pool
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Morgenmad tilbydes

Værelsesmuligheder

Hus - 2 soveværelser

  • 46 m²
  • Plads til 5 personer
  • 1 enkeltseng, 1 køjeseng (enkeltseng) og 1 dobbeltseng
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Casa Fausto befinder sig i Formiche Alto. Aljibe-middelalderkvarteret og Torre de El Salvador er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder. Er du interesseret i oplevelser, kan du udforske El Castillejo Municipal-golfbanen og El Hornillo Ski Lift. Dinopolis Museum og Villa Rubei Keramik er også et besøg værd. Benyt lejligheden til at udforske områdets udendørsoplevelser som vandre-/cykelruter og andre aktiviteter såsom skiløb. Besøg vores rejseguide til Formiche Alto
Vis flere gæstehuse i Formiche Alto
Kort
Carretera del Castellar sin numero, Formiche Alto

Hvad ligger i nærheden?

  • Dinopolis Museum
    29 min. kørsel - 32.3 km
  • San Juan-pladsen
    33 min. kørsel - 35.1 km
  • Torre de El Salvador
    34 min. kørsel - 35.7 km
  • Teruel Katedral
    34 min. kørsel - 35.7 km
  • Javalambre-skiresort
    51 min. kørsel - 53.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Puerto Escandon Station - 18 min. kørsel

Restauranter

  • Francisco Javier Gutierrez Ribas Cabra de Mora
    14 min. kørsel
  • Panaderia Formiche Alto
    14 min. gang

Om overnatningsstedet

Casa Fausto

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Du kan se frem til en terrasse, en have og en bar hos Casa Fausto. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset. Gæster kan også få glæde af andre faciliteter som et forretningscenter og en restaurant.
  • Andre fordele inkluderer:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Kontinental morgenmad (tillægsgebyr), cykeludlejning og mødelokaler
    • En døgnåben reception, hjælp med udflugter/billetter og røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Casa Fausto inkluderer fordele såsom premium-sengetøj og separate spiseområder samt faciliteter som gratis Wi-Fi og lydisolerede værelser.
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Dundyner og gratis vugger/barnesenge
    • Badeværelser med brusere
    • Separat spiseområde, køkken og køleskabe/frysere i fuld størrelse

Lignende overnatningssteder

Ofte stillede spørgsmål

Har Casa Fausto en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Casa Fausto et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvor meget koster parkering hos Casa Fausto?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Casa Fausto?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 22.30. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.

Hvornår er udtjekning på Casa Fausto?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Casa Fausto?

Dette gæstehus ligger i Formiche Alto, ca. 32 km fra Dinopolis Museum, San Juan-pladsen og Fundación Amantes. Derudover ligger Aljibe-middelalderkvarteret og Torre de El Salvador ca. 32 km derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Casa Fausto

10

Enestående

10

Rengøring

10

Faciliteter

10

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 1 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 1 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
trato muy familiar y cercano, siempre disponobles para cualquier cosa que pudieramos necesitar
Overnattede 4 nætter i juli 2019