Hele lejligheden

Apt W/rooftop Near the Beach in Floripa - Cri0301

Overnatningsstedets klasse: 2

Billedgalleri for Apt W/rooftop Near the Beach in Floripa - Cri0301

En rummelig stue med sofa, spisebord og stole. Store vinduer med gardiner, en loftventilator og en potteplante.
En tagterrasse med spiseplads, stole og plantekasser.
Udendørsområde
En moderne stue med stort fjernsyn, behagelige møbler og en balkon med plantekasser.
Et moderne køkken med et rustfrit stål køleskab, en Agille glas kogeplade og en marmor bordplade.

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Grillfaciliteter
  • Byudsigt

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Apt W/rooftop Near the Beach in Floripa - Cri0301

  • Lejlighed i nærheden af Campeche Strand
  • Apt W/rooftop Near the Beach in Floripa - Cri0301 har alt, hvad du behøver. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Andre fordele inkluderer:
  • Røgfrie områder, havegrill og en elevator
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Apt W/rooftop Near the Beach in Floripa - Cri0301 tilbyder faciliteter såsom gratis Wi-Fi.

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Campeche – et område i Florianópolis. Stedets naturskønne områder kan opleves med et besøg til Campeche Strand og Joaquina Strand. Morro da Lagoa og Centro Cultural Bento Silvério er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Florianópolis
Vis flere lejligheder i Florianópolis
Kort
210 Apto 301, Cond Residencial Ilha do, Arvored. QD 8 LT 02 Rua Ingá Mirim, Florianópolis, Santa Catarina, 88064-082

Hvad ligger i nærheden?

  • En strand med både, parasoller og mennesker.
    Armação Strand
    10 min. kørsel - 6.6 km
  • En kyststi med frodig vegetation, en strand og et skilt, der byder besøgende velkommen til Matadeiro Beach.
    Matadeiro Strand
    18 min. kørsel - 9.0 km
  • Morro das Pedras Strand
    6 min. kørsel - 3.4 km
  • Campeche Strand
    9 min. kørsel - 5.4 km
  • Aderbal Ramos da Silva Stadion
    17 min. kørsel - 10.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Hercílio Luz Intl. Lufthavn (FLN), Florianópolis - 17 min. kørsel

Restauranter

  • Zeca Bar
    4 min. kørsel
  • Hawaii Floripa
    4 min. kørsel
  • Yuca
    4 min. kørsel
  • Oui Vin
    4 min. kørsel
  • Tomato
    4 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Apt W/rooftop Near the Beach in Floripa - Cri0301 et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 100 BRL pr. kæledyr pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos Apt W/rooftop Near the Beach in Floripa - Cri0301?

Dette overnatningssted tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på Apt W/rooftop Near the Beach in Floripa - Cri0301?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 20.00. Sen indtjekning er mulig fra kl. 20.00 til kl. 22.00 mod et gebyr.

Hvornår er udtjekning på Apt W/rooftop Near the Beach in Floripa - Cri0301?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Apt W/rooftop Near the Beach in Floripa - Cri0301?

Dette lejlighedskompleks ligger i Campeche, kun 2,9 km fra Morro das Pedras Strand og 4,7 km fra Campeche Strand. Derudover ligger Rio Tavares og Armação Strand ca. 10 km derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Apt W/rooftop Near the Beach in Floripa - Cri0301

8,0

Alletiders

Bedømmelse på 10 − Fremragende. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 1 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 1 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Overnattede 5 nætter i december 2025