Am Kamin

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

7,8 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Morgenmad tilbydes
  • Mulighed for parkering
  • Rengøring
  • Døgnåben reception
Den nuværende pris er 661 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
22. sep. - 23. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Double or Twin Room

  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge ELLER 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Enkeltværelse - ryger

  • 10 m²
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 12 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Business Twin Room

  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Standardenkeltværelse - 1 enkeltseng - ikke-ryger

  • 10 m²
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

  • 12 m²
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Basic-værelse til 3 personer

  • 12 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Business-enkeltværelse

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 1 person
  • 1 stor enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Business-værelse med 2 enkeltsenge

  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 2 store enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Double Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Am Kamin befinder sig i Hamborn – et område i Duisburg. Hohe Mark Naturpark og Rhinen reflekterer områdets naturlige skønhed. Områdets andre seværdigheder inkluderer Explorado Kindermuseum og Kaisergarten Park und Zoo. Ser du frem til et event eller en sportsbegivenhed under din rejse? Se, hvad Trabrennbahn Dinslaken har at byde på, eller mal byen rød med et besøg til Grugahalle. Besøg vores rejseguide til Duisburg
Kort
Wolfstr. 33, Duisburg, NRW, 47169

Hvad ligger i nærheden?

  • Oversigtsbillede af en by med en flod, et stort stadion og grøn beplantning omkring.
    Messe Düsseldorf
    36 min. kørsel - 44.0 km
  • DITIB Merkez Moské
    15 min. gang - 1.3 km
  • Westfield Centro
    15 min. kørsel - 15.7 km
  • Rudolf Weber-Arena
    17 min. kørsel - 15.0 km
  • Merkur Spiel-Arena
    36 min. kørsel - 46.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Auf dem Damm U-Bahn-station - 6 min. kørsel
  • Duisburg Ruhrort Station - 8 min. kørsel
  • Düsseldorf Internationale Lufthavn (DUS) - 36 min. kørsel

Restauranter

  • Pizzeria Venezia
    4 min. kørsel
  • Restaurant Antiocheia
    4 min. kørsel
  • Hakiki Gaziantep Tatlilari
    11 min. gang
  • Roqqa
    4 min. kørsel
  • Schwelgern Restaurant & Cafe
    10 min. gang

Om overnatningsstedet

Am Kamin

  • Hotel i Hamborn
  • Am Kamin tilbyder en terrasse m.m. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr), selvstændig parkering og hurtig udtjekning
    • Hurtig indtjekning, et pengeskab i receptionen og en døgnåben reception
    • Gratis aviser, en flersproget medarbejderstab og bagageopbevaring
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Am Kamin byder på faciliteter og tjenester såsom gratis Wi-Fi og pengeskabe.
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Badeværelser med badekar eller brusere og gratis toiletartikler
    • 32-tommers fladskærms-tv med satellitkanaler
    • Privat gårdhave, varme og daglig rengøring

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet (3 EUR pr. nat)
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet tilbydes dagligt fra kl. 06.00 til kl. 10.00 mod et gebyr på 7 EUR pr. person

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Pengeskab i receptionen

Gæstefaciliteter

  • Flersproget medarbejderstab
  • Rengøring (dagligt)

Udendørs

  • Terrasse

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Adgang til indgang uden trapper
  • Adgang til øvre etager kun via trapper
  • Belysning ved indgang
  • Handicapparkering
  • Lounge med adgang for kørestolsbrugere
  • Offentligt badeværelse med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Visuel brandalarm

Andet

  • Særlige rygeområder (der opkræves bøder ved overtrædelse)

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Badekar eller brusekabine
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • 32 tommers fladskærms-tv med satellitkanaler

Andet

  • Pengeskab
  • Skrivebord
  • Varme

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 12.00 til kl. 05.30
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Huritg indtjekning er tilgængelig
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning
Hurtig udtjekning er tilgængelig

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på EUR 10 pr. kæledyr pr. ophold
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Begrænsninger gælder. For flere oplysninger kan du kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er tilgængelige mod et gebyr på 20.0 EUR pr. nat

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 7.00 EUR pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for selvstændig parkering: EUR 3.00 pr. nat
  • Tillægsgebyr for kæledyr: EUR 10 pr. kæledyr pr. ophold
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Gebyr for ekstra seng: 20.0 EUR pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Betaling uden kontanter er tilgængelig
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og røgalarm
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Ofte stillede spørgsmål

Er Am Kamin et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 10 EUR pr. kæledyr pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvad koster det at overnatte hos Am Kamin?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Am Kamin den 22. sep. 2026 starter fra 661 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 24. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos Am Kamin?

Der tilbydes selvstændig parkering mod et gebyr på 3.00 EUR pr. nat.

Hvornår er indtjekning på Am Kamin?

Indtjekning fra kl. 12.00 til kl. 05.30.

Hvornår er udtjekning på Am Kamin?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Am Kamin?

Dette hotel ligger i Hamborn, kun 1 km fra DITIB Merkez Moské og 3,4 km fra Landschaftspark Duisburg-Nord. Derudover ligger Rhinen og Galeria Kuhstraße ca. 10 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.