Seal Double Room at the Altes Siel Hotel & Guesthouse - Seal Double Room without

Vælg datoer for at se priser

Populære faciliteter

  • Morgenmad tilbydes
  • Mulighed for parkering
  • Køkken

Om området

Dette Bed & Breakfast befinder sig i Esens. Sielhof og Beningaburg er nogle af de lokale seværdigheder, du kan opleve. Er du mere interesseret i at udforske naturen, kan du kigge forbi Wadden sø-nationalparken i Niedersachsen og Von Thünen-Park. Klabautermann Indendørs Park og Strand Dornumersiel er også et besøg værd. Udforsk områdets muligheder såsom ridning, vandre-/cykelruter og cykling. Besøg vores rejseguide til Esens
Vis flere B&B's i Esens
Kort
Esens, Lower Saxony

Hvad ligger i nærheden?

  • Solnedgang over en våd og mudret strand med fodspor og en pier i det fjerne.
    Wadden sø-nationalparken i Niedersachsen
    1 min. gang - 0.2 km
  • Solnedgang over en kystpromenade med en bro og et tårn.
    Nordsee-Strand Norddeich
    44 min. kørsel - 41.8 km
  • Von Thünen-Park
    3 min. gang - 0.3 km
  • Bensersiel Strand
    14 min. gang - 1.3 km
  • Neuharlingersiel Strand
    10 min. kørsel - 10.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Esens (Oost-Friesland) Station - 12 min. kørsel
  • Bremen (BRE) - 116 min. kørsel

Restauranter

  • star Tankstelle
    7 min. gang
  • der Seewolf
    9 min. gang
  • Imbiss am Herdetor
    6 min. kørsel
  • Schlickys
    7 min. kørsel
  • Fischbude Jann Linneberg
    11 min. gang

Om overnatningsstedet

Seal Double Room at the Altes Siel Hotel & Guesthouse - Seal Double Room without

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Seal Double Room at the Altes Siel Hotel & Guesthouse - Seal Double Room without tilbyder en have m.m. Hold forbindelsen med Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af:
  • Morgenmad (tillægsgebyr), røgfrie områder og udendørs møbler
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Seal Double Room at the Altes Siel Hotel & Guesthouse - Seal Double Room without tilbyder faciliteter som Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter inkluderer:
    • Badeværelser med brusere og sæbe
    • Tv med kabelkanaler
    • Tekøkken, køleskabe og varme

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: Wi-Fi

Mad og drikke

  • Der tilbydes morgenmad mod et gebyr

Udendørs

  • Have
  • Udendørs møbler

Andet

  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Underholdning

  • Tv med kabel-/satellitkanaler

Mad og drikke

  • Køleskab
  • Tekøkken

Andet

  • Varme

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 14.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt
Besked fra værten: Leider möchten wir keine Haustiere in unserer...

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er Seal Double Room at the Altes Siel Hotel & Guesthouse - Seal Double Room without et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Seal Double Room at the Altes Siel Hotel & Guesthouse - Seal Double Room without?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Seal Double Room at the Altes Siel Hotel & Guesthouse - Seal Double Room without?

Indtjekning starter kl. 14.00.

Hvornår er udtjekning på Seal Double Room at the Altes Siel Hotel & Guesthouse - Seal Double Room without?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Seal Double Room at the Altes Siel Hotel & Guesthouse - Seal Double Room without?

Dette Bed & Breakfast ligger i Esens, kun 10 minutters gang fra Von Thünen-Park, Wadden sø-nationalparken i Niedersachsen og Bensersiel NE færgeterminal. Derudover ligger Bensersiel Strand og Vadehavet ca. 3 km derfra.