HiWay Inn Express Elk City Route 66

2.5-stjernet overnatningssted

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

3,6 ud af 10.

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Rengøring
  • Døgnåben reception
Den nuværende pris er 265 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
7. jul. - 8. jul.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 4 ud af 4 værelser

Værelse - 1 kingsize-seng - ryger

  • 14 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 2 queensize-senge - ryger

  • 14 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger

  • 14 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 2 queensize-senge - ikke-ryger

  • 14 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

HiWay Inn Express Elk City Route 66 befinder sig i Elk City. Stedets naturskønne områder omfatter Foss State Park og Black Kettle National Grasslands, mens National Route 66 Museum og Oklahoma Route 66 Museum udgør et par af de kulturelle højdepunkter. Gå ikke glip af Water-Zoo Indoor Water Park. Besøg vores rejseguide til Elk City
Vis flere moteller i Elk City
Kort
301 Sleepy Hollow Ct, Elk City, OK, 73644

Hvad ligger i nærheden?

  • Solnedgang over en flod med ænder, et vandhjul og landbrugsbygninger.
    Ackley Park
    8 min. kørsel - 7.0 km
  • Antikke mikrofoner, et skilt med Route 66 og et amerikansk flag på et bord foran en struktureret væg.
    National Route 66 Museum
    8 min. kørsel - 7.4 km
  • Colonel Herring Park
    4 min. kørsel - 3.7 km
  • Lions Park
    5 min. kørsel - 4.1 km
  • Elk City City Hall
    5 min. kørsel - 4.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Oklahoma City, OK (PWA-Wiley Post) - 100 min. kørsel

Restauranter

  • McDonald's
    4 min. kørsel
  • Love's Travel Stop
    6 min. gang
  • Shell
    6 min. kørsel
  • McDonald's
    3 min. kørsel
  • Sonic Drive-In
    5 min. kørsel

Om overnatningsstedet

HiWay Inn Express Elk City Route 66

  • Motel i nærheden af National Route 66 Museum
  • HiWay Inn Express Elk City Route 66 har alt, hvad du behøver. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Yderligere fordele inkluderer:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Hurtig udtjekning og en døgnåben reception
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos HiWay Inn Express Elk City Route 66 inkluderer komfortable faciliteter såsom aircondition og gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Badeværelser med badekar eller brusere og gratis toiletartikler
    • 32-tommers fladskærms-tv med kabelkanaler
    • Minikøleskabe, mikrobølgeovne og kaffe-/temaskiner

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 50+ Mbit/s
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis utildækket selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Familievenlige faciliteter

  • Mikrobølgeovn på værelset
  • Minikøleskab

Bekvemmeligheder

  • Døgnåben reception

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Andet

  • Særlige rygeområder

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Badekar eller brusekabine
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • 32 tommers fladskærms-tv med kabelkanaler

Mad og drikke

  • Kaffe-/temaskine
  • Mikrobølgeovn
  • Minikøleskab

Andet

  • Aircondition
  • Gratis lokalopkald
  • Skrivebord
  • Telefon

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst
Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed
Gebyr for sen udtjekning: 10 USD
Hurtig udtjekning er tilgængelig

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på USD 10 pr. kæledyr pr. nat
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ét barn op til 17 år kan overnatte gratis, hvis barnet benytter de eksisterende sengepladser i forælderens/værgens værelse
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Tillægsgebyr for kæledyr: USD 10 pr. kæledyr pr. nat
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Gebyr for sen udtjekning: 10 USD (afhænger af tilgængelighed)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker, røgalarm og førstehjælpskasse
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Ofte stillede spørgsmål

Er HiWay Inn Express Elk City Route 66 et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 10 USD pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvad koster det at overnatte hos HiWay Inn Express Elk City Route 66?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos HiWay Inn Express Elk City Route 66 den 7. jul. 2026 starter fra 265 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 5. jul. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos HiWay Inn Express Elk City Route 66?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på HiWay Inn Express Elk City Route 66?

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på HiWay Inn Express Elk City Route 66?

Udtjekning er kl. 11.00. Sen udtjekning er mulig mod et gebyr på 10 USD (afhænger af tilgængelighed).

Hvor ligger HiWay Inn Express Elk City Route 66?

Dette motel ligger i Elk City, kun 6,7 km fra National Route 66 Museum og ca. 40 km fra Foss State Park og Water-Zoo Indoor Water Park. Derudover ligger Oklahoma Route 66 Museum og Lucky Starr Casino ca. 52 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser af HiWay Inn Express Elk City Route 66

3,6

2,8

Rengøring

3,6

Faciliteter

3,6

Service og personale

3,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 0 af i alt 12 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 3 af i alt 12 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 12 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 12 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 9 af i alt 12 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret

8/10 Godt

Aleeta

Rooms were clean and warm
Overnattede 1 nat i februar 2025
Verificeret

8/10 Godt

Debbie

Synes godt om: Service og personale
It was good
Verificeret

8/10 Godt

Aleeta

It was cheap and warm. The temperature is in the minus
Overnattede 1 nat i februar 2025
Verificeret

2/10 Bundkarakter

Kaleb

Synes ikke om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The room was dirty had live roaches everywheres the whole room needed to be redone there was black tape everywheres the bathroom door was all ripped up the tub was nasty as i have ever seen one the ac unit was barely working the person behind the counter was rude not only to me but a couple other people that whole motel needs to be shut down and either remodeled or thrown down the front door to the roon didnt shut all the way someone needs to go out there and completely shut it down
Overnattede 8 nætter i december 2025
Verificeret

2/10 Bundkarakter

Henry

Synes ikke om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

Will not do again

Nobody at counter called number provided was unable to check in after calling number the person on other end said nobody in the building and just to cancel reservation will not recommend staying there
Overnattede 1 nat i juli 2025
Verificeret

2/10 Bundkarakter

Kathryne

Synes ikke om: Rengøring, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The towel was smeared and caked with someone else’s dried poop! All of the sheets and towels were dirty. I have stayed in lots of cheap hotels and never seen anything even close to this disgusting!
Overnattede 1 nat i marts 2025
Verificeret

2/10 Bundkarakter

Dale

Synes ikke om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
dirty old mattresses stacked up outside, room smelled really bad, toilet disgusting, floors filthy and window seal full of bugs. didn't even stay. just left and lost my payment.
Overnattede 3 nætter i februar 2025
Verificeret

2/10 Bundkarakter

Michael

Synes ikke om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

Disgusting hotel.

When we arrived at the motel there was nobody at the reception. Called twice before they answerd.And then we had to wait fifteen minutes for them to come and give us a key. The room hadn't been cleaned at all the the beds weren't even made. There was no other guests at the hotel.All the rooms were vacant. We went back to the reception to request a clean room.But he wouldn't answer our phone call again. We waited 10 minute's. We didn't stay at the hotel.It was too disgusting. The picture shows how we found the room, we didn't touch it.
Overnattede 1 nat i juli 2025
Verificeret

2/10 Bundkarakter

Howard

Synes ikke om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
We booked a room. We were traveling and when we got there, no one was at the front desk. They left a number to call but they didn't answer. I contacted expedia and they tried to contact the hotel. Nobody answered
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret

2/10 Bundkarakter

Marcel

Synes ikke om: Rengøring, service og personale, faciliteter
Roaches, just gross
Overnattede 4 nætter i februar 2026
Verificeret

2/10 Bundkarakter

Dan

Overnattede 1 nat i april 2026
Verificeret

2/10 Bundkarakter

Dennis

Synes ikke om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter