Privat vært

Wescott Hotel

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

7,0 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Spa
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Motionscenter
  • Morgenmad tilbydes
Den nuværende pris er 330 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 13 ud af 13 værelser

Superior Waterfront Twin

  • Havudsigt
  • 18 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior City View Queen

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(10 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 18 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Superior Waterfront Queen

9,0 ud af 10
Fantastisk
(4 anmeldelser)
  • Havudsigt
  • 18 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Superior City View Twin

7,6 ud af 10
Godt
(4 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 18 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior Waterfront Family

  • Havudsigt
  • 18 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Premier-værelse

  • Havudsigt
  • 38 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe Waterfront

  • Kanaludsigt
  • 19 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • Kanaludsigt
  • 19 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse med 2 enkeltsenge

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Superior Waterfront Twin

  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior Queen Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe Waterfront Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Wescott Hotel befinder sig i Bur Dubai – et område i Dubai, der ligger i et shoppingområde og ved strandpromenaden. BurJuman Shoppingcenter og Gold Souk er begge et besøg værd, hvis shopping ligger højt på listen. De rejsende, der derimod er interesseret i stedets naturskønne områder, kan udforske Dubai Creek. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Al Nasr Leisureland eller Dubai Tennis Stadium har på programmet. Gæster sætter pris på dette hotel og overnatningsstedets beliggenhed i forhold til offentlig transport. Al Ghubaiba Metrostation ligger kun 3 minutter væk til fods, og Sharaf DG Station befinder sig 15 minutter væk. Besøg vores rejseguide til Dubai
Kort
No. 32795 Al Souq Al Kabeer, Dubai, Dubai, 32795

Hvad ligger i nærheden?

  • Et kystlandskab med en markant moské, et minaret og traditionelle både.
    Dubai Creek
    3 min. gang - 0.3 km
  • En historisk bygning med detaljerede udskæringer og en moderne skyskraber i baggrunden.
    Meena Bazaar
    5 min. gang - 0.4 km
  • En historisk fæstning med flag, kanoner og en museumsindgang.
    Dubai Museum
    9 min. gang - 0.8 km
  • Et udvalg af guld smykker, herunder halskæder, armbånd og ringe, udstillet i en butik.
    Gold Souk
    15 min. gang - 1.3 km
  • Den Store Moske
    9 min. gang - 0.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Al Ghubaiba Metrostation - 3 min. gang
  • Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 18 min. kørsel

Restauranter

  • Taste Of The Town Restaurant
    2 min. kørsel
  • Arabian Tea House Cafe
    15 min. gang
  • U2pura
    4 min. kørsel
  • Mumtaz Mahal Restaurant
    13 min. gang
  • Barrels Sports Bar
    4 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Wescott Hotel

  • Hotel i nærheden af Dubai Creek
  • Tæt ved Dubai Krydstogtsterminal og Gold Souk ligger Wescott Hotel, som tilbyder en gratis reception hver dag, en kaffebar/café og vaskerifaciliteter. Forkæl dig selv med massage i stedets spa. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset med en hastighed på 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder). Gæster kan også få glæde af andre faciliteter som en bar og et fitnesscenter.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr), bagageopbevaring og concierge-tjenester
    • En døgnåben reception, hjælp med udflugter/billetter og massage-/behandlingsrum
    • Et pengeskab i receptionen, en elevator og kaffe/te i lobbyen
    • Anmeldelserne fra gæster giver topkarakter til det hjælpsomme personale
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 264 værelser inkluderer komfortable faciliteter såsom arbejdsområder med plads til en bærbar computer og aircondition samt faciliteter som gratis Wi-Fi og kontorstole.
  • Andre faciliteter inkluderer:
    • Brusehoveder med spredningseffekt, gratis toiletartikler og hårtørrere
    • 32-tommers LED-tv med digitale kanaler
    • Garderobe eller klædeskab, elkedler og daglig rengøring

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder)

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet tilbydes dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.30 mod et gebyr på 35 AED pr. person
  • En bar/lounge
  • En kaffebar/café
  • En restaurant
  • Gratis reception med hotelbestyreren hver dag
  • Kaffe og te på fællesarealer
  • Privat spisning/spisning for par
  • Snackbar/deli

Oplevelser

  • Motionscenter
  • Spa med stort udvalg af behandlinger

Familievenlige faciliteter

  • Lydisolerede værelser
  • Snackbar/deli
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Opbevaringsskabe
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter og billetter
  • Rengøring (dagligt)

Udendørs

  • Ved vandet

Spa med stort udvalg af behandlinger

  • 6 behandlingsrum
  • Massage

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Adgang til indgang uden trapper
  • Belysning ved indgang
  • Concierge-reception med adgang for kørestolsbrugere
  • Elevator
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Kørestole på stedet
  • Motionscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Offentligt badeværelse med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Spa med adgang for kørestolsbrugere

Andet

  • Særlige rygeområder (der opkræves bøder ved overtrædelse)

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Tandbørste og tandpasta

Underholdning

  • 32 tommers LED-tv med digitale kanaler

Mad og drikke

  • Elkedel
  • Gratis vand på flaske
  • Kaffe-/temaskine
  • Minibar

Andet

  • Aircondition
  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Lydisolerede værelser
  • Skrivebordsstol
  • Strygejern/strygebræt

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Alle gæster, herunder børn, skal fremvise et gyldigt offentligt udstedt ID-kort ved indtjekning. Gyldigt pas eller ID-kort fra De Forenede Arabiske Emirater accepteres.

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr eller servicedyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Vugger (barnesenge) er tilgængelige mod et gebyr på 100.0 AED pr. nat

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: 15.00 AED pr. enhed pr. nat.
  • Byen pålægger et turistgebyr, som opkræves af overnatningsstedet. Gebyret er 15.00 AED for det første værelse pr. nat og stiger med 15.00 AED pr. nat for hvert yderligere værelse.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 35 AED pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for baby-/barneseng: 100.0 AED pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Overnatningsstedets registreringsnummer 1064369

Vi bør nævne

Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger. Reservationer kan foretages ved at kontakte overnatningstedet inden ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen
Ingen kæledyr er tilladt på overnatningsstedet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde

Ofte stillede spørgsmål

Er Wescott Hotel et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvad koster det at overnatte hos Wescott Hotel?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Wescott Hotel den 26. aug. 2026 starter fra 330 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 25. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos Wescott Hotel?

Wescott Hotel tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på Wescott Hotel?

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Wescott Hotel?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger Wescott Hotel?

Dette hotel med spa ligger i Bur Dubai, kun 2 km fra Dubai Creek og Gold Souk. Derudover ligger Sheikh Saeed Al Maktoums hus og Meena Bazaar 10 minutter derfra. Al Ghubaiba Metrostation ligger inden for 3 i minutters gang, mens Sharaf DG Station ligger inden for 15 minutters gang.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.