Hele boligen

Hopkins at The Homestead

Overnatningsstedets klasse: 3

Billedgalleri for Hopkins at The Homestead

En træbygning med stor terrasse, inklusive udendørs møbler og et overdækket bord.
Billede uden beskrivelse, 2 af 43, knap
Et moderne køkken med træbordplader, kaffemaskine og indbygget ovn.
Et spisebord dækket med tallerkener, et vinglas og en blomstervase.
En moderne stue med en grå sofa, et spisebord med stole og et bogreol.

Anmeldelser

9,8 ud af 10.
Enestående

Hele boligen

2 soveværelser1 badeværelsePlads til 4 personer

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Udendørsareal
Den nuværende pris er 4.239 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
16. okt. - 17. okt.

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Hopkins at The Homestead

  • Hytte i nærheden af White Cliffs of Dover
  • Hopkins at The Homestead tilbyder en have m.m. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser er individuelt møblerede og tilbyder faciliteter og tjenester som gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter på værelserne tæller:
    • Badeværelser med hårtørrere
    • Garderobe eller klædeskab, køkken og køleskabe

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • Strand i nærheden

Internet

  • Tilgængeligt i feriehuset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Der er parkeringsmuligheder på stedet væk fra gaden

Køkken

  • Brødrister
  • Elkedel
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab

Soveværelser

  • 2 soveværelser

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Hårtørrer

Udendørsarealer

  • Have

Tøjvask

  • Vaskemaskine

Komfort

  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Ingen rengøring

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Have
  • Individuel indretning
  • Individuel møblering

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 23.00

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Dette feriehus befinder sig tæt på stranden i Dover. Cineworld Dover og Dover Harbour er begge et besøg værd, hvis oplevelser står på agendaen, mens dem der er interesseret i seværdigheder, kan kigge forbi Pencester Gardens og Russell Gardens. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Crabble Stadium eller BuildKent Stadium har på programmet. Besøg vores rejseguide til Dover
Vis flere hytter i Dover
Kort
The Homestead Church Hougham, Dover, England, CT15 7AH

Hvad ligger i nærheden?

  • En kystklip med frit udsyn til havet.
    Kent Downs
    1 min. gang - 0.0 km
  • Et højt, blåt tårn ved havet under en klar himmel.
    Samphire Hoe
    3 min. kørsel - 4.6 km
  • Et stenhus med buet indgang på en skråning.
    Dover Castle
    9 min. kørsel - 10.4 km
  • Kystlandskab med en stenstrand, grønalgebelagte klipper og klipper med huse i baggrunden.
    White Cliffs of Dover
    12 min. kørsel - 12.0 km
  • Dover Harbour
    7 min. kørsel - 9.1 km

Sådan kommer du rundt

  • Folkestone West Station - 7 min. kørsel

Restauranter

  • The Clifftop Cafe
    3 min. kørsel
  • Cullins Yard
    6 min. kørsel
  • Three Cups
    7 min. kørsel
  • Crown & Sceptre
    3 min. kørsel
  • Breakwater Brewery and Taproom
    7 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Hopkins at The Homestead et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvad koster det at overnatte hos Hopkins at The Homestead?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Hopkins at The Homestead den 16. okt. 2026 starter fra 4.239 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 26. sep. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos Hopkins at The Homestead?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Hopkins at The Homestead?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 23.00.

Hvornår er udtjekning på Hopkins at The Homestead?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Hopkins at The Homestead?

Denne hytte ligger tæt på stranden, kun 5 km fra Kent Downs, Shakespeare Cliff og East Cliff And Warren Country Park. Derudover ligger Dover Western Heights og Capel le Ferne Farmers Market ca. 5 km derfra.

Anmeldelser af Hopkins at The Homestead

Anmeldelser

9,8

Enestående