Staybridge Suites Portland by IHG

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

9,4 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Pool
  • Morgenmad er inkluderet
  • Aircondition
  • Motionscenter
  • Forretningstjenester
  • Vaskeri
Den nuværende pris er 860 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
3. sep. - 4. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 14 ud af 14 værelser

Suite - 1 soveværelse - handicapvenligt badekar - køkken (Access Tub)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Studio-suite - 2 queensize-senge - handicapvenligt - køkken (Communications)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Suite - 1 soveværelse - handicapvenligt - køkken (Communications)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Suite - 1 soveværelse - køkken

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 enkeltseng

Studio-suite - 1 queensize-seng - køkken

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Studio-suite - køkken

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 enkeltseng

Studio-suite - 2 queensize-senge - handicapvenligt badekar - køkken (Access Tub)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Suite - 1 soveværelse - køkken

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Suite - 2 soveværelser - køkken

  • 1 soveværelse
  • Plads til 6 personer
  • 1 kingsize-seng og 2 queensize-senge

Studio-suite - 2 queensize-senge - køkken

10,0 ud af 10
Enestående
(6 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Suite - 2 soveværelser - køkken

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 6 personer
  • 1 kingsize-seng og 2 queensize-senge

1 King 2 Queen Beds 2 Bedroom Ste

  • 26 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 2 queensize-senge

Værelse

  • Plads til 10 personer

Værelse

  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Staybridge Suites Portland by IHG befinder sig i Portland tæt på lufthavnen og tæt på en metrostation. Nogle af områdets populære seværdigheder inkluderer USS Lexington Museum on the Bay og Texas State Aquarium. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Whataburger Field eller Hilliard Center har på programmet. Besøg vores rejseguide til Portland
Kort
1815 HIGHWAY 181, Portland, TX, 78374

Hvad ligger i nærheden?

  • En delfin svømmer i et stort akvarium.
    Texas State Aquarium
    8 min. kørsel - 15.4 km
  • Dolphin Park
    7 min. kørsel - 13.1 km
  • North Beach
    7 min. kørsel - 13.1 km
  • Whataburger Field
    8 min. kørsel - 16.1 km
  • Hurricane Alley Vandland
    10 min. kørsel - 18.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Corpus Christi, TX (CRP-Corpus Christi Intl.) - 22 min. kørsel

Restauranter

  • Sonic Drive-In
    11 min. gang
  • Raising Cane's Chicken Fingers
    16 min. gang
  • McDonald's
    2 min. kørsel
  • La Tequila Portland
    3 min. kørsel
  • Whataburger
    2 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Staybridge Suites Portland by IHG

  • Hotel tæt på lufthavnen
  • Nyd godt af gratis morgenmadsbuffet, renseri/vaskeri og et døgnåbent fitnesscenter hos Staybridge Suites Portland by IHG. Udover et døgnåbent forretningscenter kan gæster nyde godt af gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • En udendørs pool
    • En døgnåben reception, mødelokaler og røgfrie områder
    • Et pengeskab i receptionen, pengeautomat/banktjenester og en festsal
    • En elevator
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 77 værelser tilbyder fordele som aircondition og separate spiseområder samt faciliteter som spiseborde og badekåber.
  • Ekstra faciliteter tæller:
    • Badeværelser med brusehoveder med spredningseffekt og separate badekar og brusere
    • Fladskærms-tv med kabelkanaler
    • Garderobe eller klædeskab, separat spiseområde og køkken

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: internetforbindelse
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel

Parkering og transport

  • Gratis ekstern parkering (reservation er påkrævet)
  • Ekstern parkering (reservation er påkrævet)
  • Mulighed for handicapparkering og parkering til minibusser

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet tilbydes på hverdage fra kl. 07.00 til kl. 09.00

Oplevelser

  • Døgnåbent motionscenter
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Køkken på værelset
  • Separat spiseområde på værelset
  • Spisebord
  • Udendørs pool
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Døgnåben reception
  • Guidebøger
  • Hæveautomat
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice

Forretningstjenester

  • Døgnåbent forretningscenter
  • Konferencelokaler med et areal på 46 m²
  • Mødelokale

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Adgang til indgang uden trapper
  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Handicapparkering til minibus
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere

Andet

  • 4 etager
  • Rygning er ikke tilladt
  • Selskabssal

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Badekåber
  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Håndklæder til rådighed
  • Privat badeværelse
  • Separat badekar og brusekabine
  • Tandbørste og tandpasta (efter anmodning)

Underholdning

  • Fladskærms-tv med kabelkanaler

Mad og drikke

  • Kaffe-/temaskine
  • Køkken
  • Separat spiseområde
  • Spisebord
  • Spiseguide til restauranter

Andet

  • Aircondition
  • Skrivebord

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt (servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer)

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Børn kan overnatte gratis, hvis de benytter de eksisterende sengepladser i forælderens/værgens værelse.
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke
Betaling uden kontanter er tilgængelig
Dette overnatningssted har bekræftet, at det følger retningslinjerne for rengøring og desinfektion i henhold til Clean Promise (IHG)
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Har Staybridge Suites Portland by IHG en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Staybridge Suites Portland by IHG?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Staybridge Suites Portland by IHG den 3. sep. 2026 starter fra 860 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 30. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Staybridge Suites Portland by IHG et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kun servicedyr er tilladt på overnatningsstedet.

Hvor meget koster parkering hos Staybridge Suites Portland by IHG?

Der er gratis parkering i nærheden.

Hvornår er indtjekning på Staybridge Suites Portland by IHG?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Staybridge Suites Portland by IHG?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Staybridge Suites Portland by IHG?

Dette hotel ligger tæt på lufthavnen, kun 15 km fra North Beach, Dolphin Park og USS Lexington Museum on the Bay. Derudover ligger Texas State Aquarium og Old Concrete Street Amphitheater ca. 15 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.