Palazzo San Fedele - Como Suites

Vælg datoer for at se priser

Populære faciliteter

  • Gratis Wi-Fi
Den nuværende pris er 1.765 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
4. aug. - 5. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Superior-suite

  • 39 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-suite

  • 27 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Royal-suite

  • 34 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Luksus-suite

  • 39 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (kingsize-seng)
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-suite

  • 42 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (kingsize-seng)
  • Gratis Wi-Fi

Exclusive-suite

  • 41 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Palazzo San Fedele - Como Suites befinder sig i Como Centrum – et område i Como. Como-Brunate Kabelbane og Villa del Balbianello er begge betydningsfulde seværdigheder, du kan opleve. Er du mere interesseret i naturen, kan du kigge forbi Lake Lugano. La Piazzetta og Il Giardino della Valle er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Como
Vis flere byhuse i Como
Kort
Via Indipendenza 49, Como, CO, 22100

Hvad ligger i nærheden?

  • En historisk katedral med en grøn kuppel og et klokketårn.
    Santa Maria Assunta di Como Katedral
    3 min. gang - 0.3 km
  • En statue, et højt stenhus og en grøn bakke i baggrunden.
    Piazza Vittoria
    5 min. gang - 0.4 km
  • En båd på en flod med bygninger på den anden side.
    Piazza Cavour
    6 min. gang - 0.6 km
  • En stengbro over en flod, med en by i baggrunden.
    Como-Brunate Kabelbane
    13 min. gang - 1.1 km
  • Lungolago di Como
    6 min. gang - 0.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Como Nord Lago Station - 8 min. gang
  • Como Borghi Station - 11 min. gang
  • Lugano (LUG-Agno) - 50 min. kørsel

Restauranter

  • Caffe' Duomo
    3 min. gang
  • Avenue Bistrot
    1 min. gang
  • Caffe & Caffe
    1 min. gang
  • Caffè Maya
    1 min. gang
  • Caffè Maya
    1 min. gang

Om overnatningsstedet

Palazzo San Fedele - Como Suites

  • Affittacamere i nærheden af Como-Brunate Kabelbane
  • Palazzo San Fedele - Como Suites har alt, hvad du behøver. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Andre fordele inkluderer:
  • En elevator
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Palazzo San Fedele - Como Suites tilbyder faciliteter som gratis Wi-Fi.

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 25+ Mbit/s
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet

Bekvemmeligheder

  • Reception med begrænsede åbningstider

Gæstefaciliteter

  • Rengøring efter anmodning
  • Udskiftning af håndklæder efter anmodning

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Belysning ved indgang
  • Elevator (dørbredde på 84 centimeter)
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Indgangsrampe

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionen er åben dagligt fra kl. 07.30 til kl. 20.00
Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Adgangskode, reception (begrænsede åbningstider)

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: EUR 3.00 pr. person pr. nat, op til 4 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 14 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter
Overnatningsstedets registreringsnummer 013075-CIM-00761, IT013075B4L4LUNM52, 013075-CIM-00762, IT013075B4QYUK2EHJ, IT013075B4S7AYT9VL, 013075-FOR-00228
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Ofte stillede spørgsmål

Er Palazzo San Fedele - Como Suites et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvad koster det at overnatte hos Palazzo San Fedele - Como Suites?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Palazzo San Fedele - Como Suites den 4. aug. 2026 starter fra 1.765 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 2. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos Palazzo San Fedele - Como Suites?

Palazzo San Fedele - Como Suites tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på Palazzo San Fedele - Como Suites?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Palazzo San Fedele - Como Suites?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Palazzo San Fedele - Como Suites?

Dette affittacamere ligger i Como Centrum, kun 2 km fra San Fedele Kirke og Como-Brunate Kabelbane. Derudover ligger Santa Maria Assunta di Como Katedral og Pinacoteca Civica 5 minutter derfra. Du kan desuden gå til Como Nord Lago Station på 8 minutter og Como Borghi Station på 11 minutter.