Hele boligen·Privat vært

Fernridge Farm Cottage

Billedgalleri for Fernridge Farm Cottage

En træterrasse med et bord og bænke, omgivet af hvide vægge og glasdøre.
En stue med en sofa, et sofabord, en reol og en pejs.
Et etplanshus med grønt tag, en overdækket veranda og en lille forhave.
En indhegnet græsplæne med træer og et bjerglandskab i baggrunden.
Et soveværelse med et stort vindue, en træbænk, et spejl og et billede i ramme på væggen.

Anmeldelser

9,8 ud af 10.
Enestående

Hele boligen

2 soveværelser2 badeværelserPlads til 6 personer120 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Kæledyrsvenligt

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Fernridge Farm Cottage

  • Dette er et smukt, veludstyret fuldt udstyret sommerhus beliggende på en Bellingen 120 hektar stor gård. Det har to soveværelser, 6 sovepladser. Alt husholdningslinned leveres.

    Verandaer vikler sig rundt i hytten og er solbeskinnede hele dagen om vinteren, skyggefulde om sommeren, med den forreste veranda for nylig fordoblet i størrelse og dækket. Ekspansiv og spektakulær udsigt over bjergene og dalen holder dig på verandaen i timevis ad gangen.

    Stuen har en pejs, loftsventilatorer og aircondition. Der er et fladskærms digitalt tv og dvd-afspiller samt en cd-afspiller. Køkkenet har en fuld størrelse komfur og køleskab, mikroovn, og der er en gas-grill på verandaen. Du skal kun medbringe mad (nogle morgenmadsbestemmelser til den første morgen leveres) og personlige effekter. Både køkken og badeværelse blev fornyet for nylig, og et fuldt udstyret vaskeri blev tilføjet.

    I slutningen af 2019 tilføjes et eget badeværelse til det første soveværelse.

    Det er et perfekt sted for børn - en halv kilometer væk fra vejen, ikke i nærheden af nogen vandkilde, langt væk fra naboer og omgivet af en stor flad græsplæne - en perfekt legeplads til aktive børn (og voksne). Børn elsker at lege med Ralph, vores venlige gårdhund, der besøger dagligt.

    De fleste hunde eller faktisk alle kæledyr er velkomne, men bekræft først.

    Sommerhuset ligger kun fem minutters kørsel fra Bellingen og er godt væk fra vejen på toppen af en bakke. Sommerhuset tilbyder fred, privatliv og en mulighed for at komme væk fra det hele. Men ikke så langt væk, at du ikke kan få adgang til caféer, restauranter og butikker i Bellingen, når du vil.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Boblebad
  • Fællespool
  • Udendørs pool

Internet

  • Tilgængeligt i feriehuset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Bil er påkrævet
  • Parkering på stedet

Køkken

  • Brødrister
  • Elkedel
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Krydderier
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køkkenrulle
  • Køleskab/fryser i fuld størrelse
  • Mikrobølgeovn
  • Ovn

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • 2 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed
  • Sovesofa

Badeværelse

  • 2 badeværelser
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Brændeovn
  • Pejs
  • Spisebord
  • Stue

Underholdning

  • Fladskærms-tv med digitale kanaler
  • Netflix
  • Stereoanlæg
  • Streamingtjenester

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Have
  • Indhegnet gårdhave
  • Terrasse
  • Udendørs møbler

Tøjvask

  • Vaskemaskine/tørretumbler
  • Vaskeri

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt
  • Kun hunde er velkomne
  • Op til 10 kg pr. kæledyr

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • I bjergene
  • Tæt på et hospital
  • Tæt på et kurbad eller en spa

Oplevelser

  • Fiskeri i nærheden
  • Fuglekiggeri i nærheden
  • Golf i nærheden
  • Hvalsafari i nærheden
  • Mountainbiking i nærheden
  • Mulighed for at ride i nærheden
  • Mulighed for at sejle i motorbåd i nærheden
  • Mulighed for at sejle i nærheden
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Naturvandringer i nærheden
  • Vandre-/cykelstier i nærheden
  • Økoture i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Førstehjælpskasse
  • Brandslukker
  • Deadbolt-lås

Generelt

  • Enhedens størrelse: 120 kvadratmeter
  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 15.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Husregler

Please confirm that your pet will be welcome before booking. You must to clean up after your pet, and keep him or her off furniture and out of beds.
Dogs that are permitted on furniture or in beds will incur a fee of $25 per dog per day.

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Kun hunde er velkomne
2 kæledyr i alt (op til 10 kg pr. kæledyr)
Begrænsninger gælder. For flere oplysninger kan du kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen
Besked fra værten: Dogs are to be kept off furniture and beds.

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker, førstehjælpskasse og lås med dødbolt
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Overnatningsstedets registreringsnummer PID-STRA-1848-2

Vi bør nævne

Det er nødvendigt at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted

Om området

Dette feriehus befinder sig i bjergene i Bellingen. Bellingen Museum og Old Butter Factory er nogle af de kulturelle seværdigheder. Er du interesseret i oplevelser, kan du udforske Bellingen Golf Club og Raleigh Winery. Rejser du med børn? Du kan overveje at tage dem med til The Honey Place og Raleigh International Raceway. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom motorbådssejlads og sejlads i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår mountainbiking og vandring. Besøg vores rejseguide til Bellingen
Vis flere hytter i Bellingen
Kort
Bellingen, NSW

Hvad ligger i nærheden?

  • Grøn mark med træer og fjerne bjerge under en klar himmel.
    Bellingen Park
    9 min. kørsel - 6.4 km
  • Hammond & Wheatley Emporium
    9 min. kørsel - 6.4 km
  • Bellingen Community Markets
    9 min. kørsel - 6.4 km
  • Bellingen Golf Club
    10 min. kørsel - 7.1 km
  • Old Butter Factory
    11 min. kørsel - 7.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Nambucca Heads Station - 32 min. kørsel
  • Coffs Harbour, New South Wales (CFS) - 31 min. kørsel

Restauranter

  • Old Butter Factory Cafe
  • Summerthyme Take Away Foods
    4 min. kørsel
  • Relish Bar & Grill
  • Bruno’s
    5 min. kørsel
  • Charlie’s
    4 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Fernridge Farm Cottage en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Fernridge Farm Cottage et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader hunde (maks. 2 i alt) med en maksimumvægt på 10 kg pr. kæledyr. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvor meget koster parkering hos Fernridge Farm Cottage?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Fernridge Farm Cottage?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på Fernridge Farm Cottage?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Fernridge Farm Cottage?

Denne hytte med familievenlig profil ligger i bjergene i Bellingen, kun 5 km fra Hammond & Wheatley Emporium og Bellingen Museum. Derudover ligger Bellingen Park og Gondwana Rainforests of Australia ca. 10 km derfra.

Anmeldelser af Fernridge Farm Cottage