Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre

3.0-stjernet overnatningssted

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Motionscenter
  • Mulighed for parkering
Den nuværende pris er 801 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
19. jul. - 20. jul.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 8 ud af 8 værelser

Værelse - 1 kingsize-seng med sovesofa

9,2 ud af 10
Fantastisk
(28 anmeldelser)
  • 37 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 2 queensize-senge

8,8 ud af 10
Fremragende
(10 anmeldelser)
  • 37 m²
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 1 kingsize-seng med sovesofa (Mobility Accessible, Tub)

  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 1 kingsize-seng med sovesofa (Hearing Accessible)

  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 1 kingsize-seng med sovesofa (Mobility Accessible, Roll-In Shower)

  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 2 queensize-senge (Mobility/Hearing Accessible, Tub)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 2 queensize-senge (Mobility Accessible, Tub)

  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 2 queensize-senge (Hearing Accessible)

  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre befinder sig i West Chester. Liberty Center og Kenwood Towne Centre er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er det derimod stedets populære seværdigheder, der lokker, kan du kigge forbi Kings Island og Great Wolf Lodge Cincinnati Mason. Deltag i et event eller en sportbegivenhed ved Lindner Family Tennis Center, og giv dig selv tid til at opleve Spooky Nook Sports Champion Mill, som er en af topseværdighederne. Besøg vores rejseguide til West Chester
Kort
6250 Muhlhauser Road, West Chester, OH, 45069

Hvad ligger i nærheden?

  • En rutsjebane i solnedgangen med en indviklet stålkstruktur mod en himmel med skyer.
    Kings Island
    18 min. kørsel - 19.1 km
  • En bygning med rødt tag og et skilt, der siger "ZOO SHOP".
    Cincinnati Zoo og Botanisk Have
    22 min. kørsel - 31.4 km
  • Great American Ball Park stadion under en klar himmel.
    Great American Ball Park
    27 min. kørsel - 36.0 km
  • En oplyst bynat med et stort stadion, bygninger med lys og en flod.
    Paycor Stadium
    27 min. kørsel - 36.7 km
  • Topgolf
    3 min. kørsel - 2.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Cincinnati Union Terminal - 23 min. kørsel
  • Dayton, OH (DAY-James M. Cox Dayton Intl.) - 52 min. kørsel

Restauranter

  • Topgolf
    3 min. kørsel
  • Twin Peaks
    16 min. gang
  • Chick-fil-A
    15 min. gang
  • McDonald's
    10 min. gang
  • Circle K
    14 min. gang

Om overnatningsstedet

Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre

  • Hotel i nærheden af Sharonville Convention Center
  • Nyd godt af en kaffebar/café, renseri/vaskeri og en bar hos Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre. Stedets bistro med amerikanske retter, Bistro, byder på morgenmad og middag og har Happy Hour. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset. Gæster kan også få glæde af andre faciliteter som et døgnåbent fitnesscenter og et forretningscenter.
  • Andre fordele hos dette hotel inkluderer:
    • En indendørs pool
    • Selvstændig parkering, hurtig udtjekning og et pengeskab i receptionen
    • En døgnåben reception, en festsal og en elevator
    • Røgfrie områder, kaffe/te i lobbyen og et mødelokale
    • Gæsteanmeldelserne giver topkarakter til det hjælpsomme personale
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 126 værelser inkluderer komfortable faciliteter såsom premium-sengetøj og arbejdsområder med plads til en bærbar computer samt faciliteter som gratis Wi-Fi og kontorstole.
  • Andre faciliteter tæller:
    • Gratis vugger og gratis ekstra senge
    • Affaldssortering og LED-pærer
    • Badeværelser med en kombination af bruser/badekar og gratis toiletartikler
    • 32-tommers smart-tv med Netflix og premium-tv-kanaler
    • Køleskabe, mikrobølgeovne og kaffe-/temaskiner

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet (5 USD pr. dag)
  • Parkering til autocampere, busser og lastbiler på stedet (tillægsgebyr)
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering og parkering til minibusser

Mad og drikke

  • En bar/lounge
  • En kaffebar/café
  • En restaurant
  • Kaffe og te på fællesarealer
  • Snackbar/deli

Restauranter på stedet

  • Bistro

Oplevelser

  • Døgnåbent motionscenter
  • Indendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Gratis ekstra seng
  • Indendørs pool
  • Køleskab på værelset
  • Mikrobølgeovn på værelset
  • Snackbar/deli
  • Vaskeri
  • Vugge på værelset

Bekvemmeligheder

  • Døgnåben reception
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice
  • Udskiftning af håndklæder efter anmodning
  • Udskiftning af sengelinned (efter anmodning)

Forretningstjenester

  • Forretningscenter
  • Konferencelokaler med et areal på 84 m²
  • Mødelokale

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Adgang til indgang uden trapper
  • Belysning ved indgang
  • Blindeskrift eller hævede tegn
  • Bruser med højdeindstilling
  • Brusersæde til kørestolsbrugere
  • Concierge-reception med adgang for kørestolsbrugere
  • Dørhåndtag med greb
  • Elevator
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Forretningscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Handicapparkering
  • Handicapparkering til minibus
  • Handicapvenlig rute
  • Hjælpemidler til personer med nedsat hørelse
  • Motionscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Pool med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Støttehåndtag ved toilettet
  • Sænket dørlås
  • Sænket dørspion
  • Sænket strømforsyning på badeværelset
  • Tyndt gulvtæppe på værelset
  • Visuel brandalarm

Andet

  • 1 bygning
  • 5 etager
  • Have på tagterrassen
  • Ingen rørepinde af plastic
  • Ingen sugerør af plastic
  • Rygning er ikke tilladt
  • Selskabssal
  • Termoruder
  • Veganske spisemuligheder
  • Vegetarisk morgenmad tilbydes
  • Vegetariske spisemuligheder

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Gratis ekstra seng
  • Gratis vugge
  • Premium-sengelinned

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Kombineret bruser og badekar
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • 32-tommers smart-tv med premium-kabelkanaler
  • Netflix

Mad og drikke

  • Kaffe-/temaskine
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn

Andet

  • Adgang med mobilnøgle
  • Affaldssortering
  • Aircondition (klimakontrolleret)
  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Forbundne værelser tilbydes
  • Gratis aviser dagligt
  • LED-belysning
  • Skrivebord
  • Skrivebordsstol
  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon
  • Vandbesparende brusere
  • Varme

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst
Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning
Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed
Hurtig udtjekning er tilgængelig

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception, elektronisk dørlås

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt (servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer)

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Gratis ekstrasenge
Gratis vugger er tilgængelige efter anmodning på overnatningsstedet

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for selvstændig parkering: USD 5.00 pr. dag

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Overnatningsstedet forbeholder sig retten til at reservere et beløb på gæstens kreditkort inden ankomst.
Betaling uden kontanter er tilgængelig
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer kuliltealarm, brandslukker, røgalarm og vinduesikring
Dette overnatningssted har bekræftet, at det følger retningslinjerne for rengøring og desinfektion i henhold til Commitment to Clean (Marriott)
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Poolen er tilgængelig fra kl. 06.00 til kl. 22.00
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen
Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt)

Ofte stillede spørgsmål

Har Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre en pool?

Ja, dette overnatningssted har en indendørs pool. Der er adgang til poolen fra kl. 06.00 til kl. 22.00.

Hvad koster det at overnatte hos Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre den 19. jul. 2026 starter fra 801 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 5. jul. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kun servicedyr er tilladt på overnatningsstedet.

Hvor meget koster parkering hos Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre?

Der tilbydes selvstændig parkering mod et gebyr på 5.00 USD pr. dag.

Hvornår er indtjekning på Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre?

Dette hotel ligger i West Chester, kun 1,9 km fra Topgolf og 4,7 km fra Monster Mini Golf. Derudover ligger Trammel Fossil Park og RockQuest Climbing Center ca. 10 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser af Courtyard by Marriott Cincinnati North at Union Centre

8,8

Fremragende

9,2

Rengøring

9,2

Området

9,0

Service og personale

9,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 357 af i alt 622 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 178 af i alt 622 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 45 af i alt 622 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 29 af i alt 622 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 13 af i alt 622 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret

10/10 Fremragende

Karmella

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Loved our stay
Overnattede 2 nætter i maj 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Shamar

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
I was just there for a peaceful stay. Cleanliness, well insulated rooms, and a good breakfast helps me achieve that. This hotel nailed it!
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Courtney

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Room was very clean, comfortable beds. Property was in pristine shape. Would stay again if in the area!
Overnattede 1 nat i marts 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Michelle

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great rooms!
Overnattede 1 nat i januar 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Keith

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great place to stay!
Overnattede 1 nat i maj 2025
Verificeret

8/10 Godt

Jessica

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Always a great place to stay
Overnattede 2 nætter i juni 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

Kristen

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Rooms could be cleaner.
Overnattede 1 nat i januar 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Tiarra

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great place all the way around! It is clean, beds are comfortable, swimming pool was clean! Staff was great!!! We will be back when we come to Kings Island again!
Overnattede 1 nat i oktober 2025
Verificeret

8/10 Godt

Alaric

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Nice hotel in a great location
Overnattede 2 nætter i august 2024
Verificeret

10/10 Fremragende

Keith

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The restaurant manager was great and the hotel was nice!
Overnattede 1 nat i maj 2025
Verificeret

6/10 Okay

Rico

Suite was way too small!
Overnattede 1 nat i december 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

Ginna

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Nice location
Overnattede 1 nat i april 2025
Verificeret

6/10 Okay

Czaruel

Expensive for how the hotel room looks like.
Overnattede 1 nat i august 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

Raven Kiana

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Beautiful stay
Overnattede 2 nætter i maj 2024
Verificeret

10/10 Fremragende

Duane Kevin

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Love this hotel! Clean, great room layout and wonderful area!!
Overnattede 1 nat i juni 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

dana

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Very nice. Beds were excellent.
Overnattede 2 nætter i juni 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

venessa

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

Excellent

Clean,quiet,black out drapes, vonvenient to shopping. Friendly staff.
Overnattede 2 nætter i september 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

Martha

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location, close to several restaurants.
Overnattede 1 nat i september 2022
Verificeret

10/10 Fremragende

Verificeret rejsende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort
Great place to stay. Staff was reall nice.
Overnattede 2 nætter i juni 2024
Verificeret

10/10 Fremragende

Kimberly

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The staff was amazing
Overnattede 2 nætter i februar 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

Lynn

Synes godt om: Rengøring, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Na
Overnattede 3 nætter i oktober 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

Nykkeisha

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Nice place in a good area
Overnattede 2 nætter i april 2024
Verificeret

10/10 Fremragende

Misty

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The place wad easy to find and nice
Overnattede 1 nat i oktober 2023
Verificeret

10/10 Fremragende

Juan

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Synes ikke om: Værelsets komfort
Place was nice. An quite
Overnattede 2 nætter i maj 2025
Verificeret

10/10 Fremragende

Jazziah

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The room was beautiful and very clean, the environment of the hotel was very live but peaceful. The stay itself felt very comfortable and safe, definitely will be back!!
Overnattede 1 nat i maj 2025