Hele boligen·Privat vært

Country house.

Billedgalleri for Country house.

Et vindue med lette gardiner, en lille hvid lanterne og en potteplante på karmen.
Et soveværelse med skråvæg, træbjælker, en seng med blåt sengetæppe, et lille bord og en potteplante.
Et lille, moderne værelse med et hvidt bord og to hvide stole, et fladskærms-tv, en hængende plante og en træhylde med et ur.
Et moderne køkken med hvide skabe, en mikrobølgeovn og en hængende plante.
To lounge stole med metalstel, netrygge og fødder, placeret på kunstgræs i en have med et træhegn og en plantekasse i baggrunden.

Anmeldelser

2,0 ud af 10.

Hele boligen

1 soveværelse2 badeværelser41 m2

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Mulighed for parkering

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Country house.

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Country house. har alt, hvad du behøver. Hold forbindelsen med Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
  • Røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Country house. byder på komfortable faciliteter såsom separate spiseområder og Wi-Fi.
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
    • 1.5 badeværelser med hårtørrere
    • Separat spiseområde, køkken og køleskabe

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt i huset: Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Kaffe-/temaskine
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn

Soveværelser

  • Sengelinned til rådighed
  • Soveværelse

Badeværelse

  • 1,5 badeværelser
  • Hårtørrer

Opholdsområder

  • Separat spiseområde

Underholdning

  • Tv

Komfort

  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Børn er ikke tilladt på overnatningsstedet
  • Enhedens størrelse: 41 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn må ikke opholde sig på dette overnatningssted

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking

Vi bør nævne

Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Chevincourt. Stedets naturskønne områder inkluderer blandt andet Oise-Pays de France Regionale Naturpark og Compiègne Skov, mens Historisk Figurine Museum og Clairiere de l'Armistice udgør nogle af kulturelle seværdigheder. Besøg vores rejseguide til Chevincourt
Vis flere feriehuse i Chevincourt
Kort
Chevincourt

Hvad ligger i nærheden?

  • Compiègne Skov
    17 min. kørsel - 19.9 km
  • Notre-Dame d'Ourscamp Kloster
    17 min. kørsel - 16.7 km
  • Clairiere de l'Armistice
    18 min. kørsel - 20.2 km
  • Compiegne Hotel de Ville
    19 min. kørsel - 15.1 km
  • Slottet i Compiègne
    20 min. kørsel - 15.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Compiègne Longueil-Annel Station - 10 min. kørsel

Restauranter

  • Salon de thé du jardin Des Roses
    16 min. kørsel
  • Bistrot de Flandre
    14 min. kørsel
  • La Brasserie Parisienne
    15 min. kørsel
  • Sheyda Coffee
    15 min. kørsel
  • Le Bistrot des Arts
    14 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Country house. et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Country house.?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Country house.?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Country house.?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Country house.?

Dette feriested ligger i Chevincourt, ca. 20 km fra Château d'Humières Golf Club, Église Saint-Antoine de Compiègne og Notre-Dame d'Ourscamp Kloster. Derudover ligger Compiegne Hotel de Ville og Palais Nacional ca. 20 km derfra.

Anmeldelser af Country house.