Hele boligen

Belvilla by OYO Selvatello Laura Trilo Cinque

Billedgalleri for Belvilla by OYO Selvatello Laura Trilo Cinque

Et overdækket udendørs opholdsområde med fletmøbler, et bord med mad og drikkevarer samt udsigt til en pool og grønne områder.
En smal brostensgade mellem traditionelle bygninger med en grusbelagt gårdsplads.
Spiseområde med et bord dækket til fire personer, en fjernsyn og kunst på væggene.
Et hotelværelse med to senge, et skrivebord med stol, et vindue med udsigt over landskabet og en loftslampe.
Et rektangulært poolområde med hvide liggestole og parasoller, omgivet af en fliseterrasse og en gul bygning.

Hele boligen

2 soveværelser1 badeværelsePlads til 5 personer55 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Udendørsareal
  • Grillfaciliteter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Belvilla by OYO Selvatello Laura Trilo Cinque

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Belvilla by OYO Selvatello Laura Trilo Cinque tilbyder faciliteter som en have og en spillehal/et spillerum. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Andre fordele hos dette feriehus inkluderer:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Havegrill og røgfrie områder
  • Ekstra faciliteter tæller:
    • Badeværelser med badekar eller brusere
    • Balkon eller terrasse, køkken og højstole

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool
  • Udendørs pool

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Familievenlige faciliteter

  • Højstol

Soveværelser

  • 2 soveværelser

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Badekar eller brusekabine

Opholdsområder

  • Stue

Underholdning

  • Tv

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Grillfaciliteter
  • Have

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Virtuel reception

Oplevelser

  • Spillehal/spillerum

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Have
  • Individuel møblering

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: EUR 1.00 pr. person pr. nat, op til 5 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 13 år.
  • Gebyr for elektricitet: 0.38 EUR pr. kilowatt-time, pr. ophold

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for sengelinned: 21.27 EUR pr. seng pr. ophold (alternativt kan gæster medbringe eget sengelinned)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Betaling uden kontanter er tilgængelig
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted rengøres professionelt
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Casole d'Elsa. Staggias sten og Colle di Val d'Elsa-katedralen er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Terre di Vini og Frateria di Padre Eligio. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Siena Stadion eller Palasport Mens Sana har på programmet. Besøg vores rejseguide til Casole d'Elsa
Vis flere feriehuse i Casole d'Elsa
Kort
Casole d'Elsa, SI

Hvad ligger i nærheden?

  • En klar, turkis flod der snor sig gennem et skovområde med en klippeafsats og et vandfald.
    Alta Val d'Elsa Flodpark
    24 min. kørsel - 16.7 km
  • Terre di Vini
    8 min. kørsel - 5.1 km
  • Hedonistic Hiking
    15 min. kørsel - 9.7 km
  • Arkæologi- og kirkemuseum
    17 min. kørsel - 10.7 km
  • Abbazia di San Galgano
    35 min. kørsel - 34.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Monteriggioni Badesse Station - 29 min. kørsel

Restauranter

  • IL Colombaio
    15 min. kørsel
  • Cafe casolani
    15 min. kørsel
  • Pazzia
    11 min. kørsel
  • Ristorante Tosca
    11 min. kørsel
  • La Pergola
    13 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Belvilla by OYO Selvatello Laura Trilo Cinque en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Belvilla by OYO Selvatello Laura Trilo Cinque et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Belvilla by OYO Selvatello Laura Trilo Cinque?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvor ligger Belvilla by OYO Selvatello Laura Trilo Cinque?

Dette feriested ligger i Casole d'Elsa, kun 4,5 km fra Terre di Vini og ca. 15 km fra Hedonistic Hiking og Val di Merse. Derudover ligger Arkæologi- og kirkemuseum og Alta Val d'Elsa Flodpark ca. 15 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser af Belvilla by OYO Selvatello Laura Trilo Cinque