Hele boligen

Rockview House

Overnatningsstedets klasse: 3.5

Billedgalleri for Rockview House

En hvid hytte med rødlakeret dør, skorsten og en lille veranda med bænk.
En hyggelig stue med pejs, fjernsyn, sofa og et ur på væggen.
Et fredfyldt landskab med en sø, bløde bakker og fjerne bjerge.
Et soveværelse med to senge, træsengegavle, et natbord med en lampe og et vindue med gardiner.
Et badeværelse med glasvæg omkring brusenichen, et rundt spejl og et billede i ramme på væggen.

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Hele boligen

3 soveværelser2 badeværelserPlads til 7 personer

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Udendørsareal

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Rockview House

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Rockview House tilbyder en have m.m. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder, havegrill og udendørs møbler
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Rockview House tilbyder komfortable faciliteter såsom pejse og separate siddeområder plus faciliteter som gratis Wi-Fi.
  • Andre faciliteter på værelserne tæller:
    • 2 badeværelser med dybe badekar og brusere
    • Tv med kabelkanaler
    • Privat gårdhave, separat siddeområde og køkken

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt i huset: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Familievenlige faciliteter

  • Højstol

Køkken

  • Brødrister
  • Elkedel
  • Kogeplade
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • 3 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 2 private badeværelser
  • Bruser
  • Dybt badekar
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Separat badekar og brusekabine
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Pejs
  • Separat siddeområde

Underholdning

  • Tv med kabelkanaler

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Gårdhave
  • Have
  • Udendørs møbler

Tøjvask

  • Vaskemaskine/tørretumbler

Komfort

  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • 6 enheder
  • Adgang via udendørs korridorer
  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted rengøres professionelt
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Overnatningsstedets klasse

Dette overnatningssted har ikke en bedømmelse fra turistrådet i Irland. Som en hjælp til vores kunder har vi angivet en bedømmelse baseret på vores bedømmelsessystem.

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Carracastle. Lough Gara og Easky Lough reflekterer områdets naturlige skønhed. Områdets andre seværdigheder inkluderer Eagles Flying og Hell's Kitchen Bar & Museum. Tir na nOg Forlystelsespark og Foxford Sport & Leisure Centre er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Carracastle
Vis flere feriehuse i Carracastle
Kort
Carracastle, County Mayo

Hvad ligger i nærheden?

  • En kirke med et højt spir og et kors øverst, omgivet af en parkeringsplads og grønt område.
    Knock-helligdommen
    30 min. kørsel - 37.0 km
  • Charlestown Rådhus
    8 min. kørsel - 10.6 km
  • Barnacahogue Stone Fort
    11 min. kørsel - 13.9 km
  • Cloonakillina Lough
    12 min. kørsel - 15.2 km
  • Lough Gara
    15 min. kørsel - 19.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Ballyhaunis Station - 22 min. kørsel
  • Knock (NOC-Vestirland) - 10 min. kørsel

Restauranter

  • Durkin's Bar, Restaurant & Guesthouse
    8 min. kørsel
  • Golden Sea Chinese
    7 min. kørsel
  • Murray's Bar
    7 min. kørsel
  • Cosy Restaurant & Bar
    7 min. kørsel
  • Riverside Restaurant
    7 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Rockview House et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Rockview House?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Rockview House?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Rockview House?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Rockview House?

Dette feriested ligger i Carracastle, kun 8,8 km fra Charlestown Rådhus og 16,9 km fra Lough Gara. Derudover ligger Eagles Flying og Skt. Patricks Kirke ca. 25 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser af Rockview House