Hele lejligheden

Beachfront Bungalow With Private Pool in Camps Bay

Overnatningsstedets klasse: 2

Billedgalleri for Beachfront Bungalow With Private Pool in Camps Bay

Et overdækket udendørs område med swimmingpool, siddepladser og havudsigt.
En rummelig opholdsstue med spiseplads, store vinduer og udsigt til det fri.
Poolområde på taget med liggestole, en mindre pool og havudsigt.
Et spiseområde med en central ø, barstole, en hængende lampe og billeder på væggen.
Et boligområde med moderne huse, en markant bjergkæde i baggrunden og frodigt grønt.

Anmeldelser

9,8 ud af 10.
Enestående

Hele lejligheden

3 soveværelser3 badeværelserPlads til 6 personer

Populære faciliteter

  • Parkering er inkluderet
  • Udendørsareal
  • Grillfaciliteter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Beachfront Bungalow With Private Pool in Camps Bay

  • Lejlighed i nærheden af Camps Bay Beach
  • Beachfront Bungalow With Private Pool in Camps Bay tilbyder en have m.m. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Andre fordele inkluderer:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Badehåndklæder, havegrill og spil
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Beachfront Bungalow With Private Pool in Camps Bay byder på faciliteter såsom højhastighedsinternetforbindelse.

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • På stranden
  • Strandhåndklæder

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: hurtigt internet
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Mulighed for parkering på gaden
  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering
  • Parkeringsmulighederne på stedet omfatter en garage

Soveværelser

  • 3 soveværelser

Badeværelse

  • 3 private badeværelser

Opholdsområder

  • Stue

Underholdning

  • Spil
  • Stereoanlæg

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Have

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Handicapparkering
  • Ingen elevator

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Førstehjælpskasse
  • Myggenet
  • Brandslukker

Generelt

  • 6 enheder
  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 17.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og førstehjælpskasse
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris

Om området

Denne lejlighed befinder sig på stranden i Camps Bay – et område i Cape Town. Shoppingentusiaster bør kigge forbi Long Street, mens de rejsende, der sætter pris på naturskønne områder, kan besøge Camps Bay Beach og Clifton Bay Beach. Sea Point Swimming Pool og Iziko Sydafrikanske Museum er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Cape Town
Vis flere lejligheder i Kapstaden
Kort
Cape Town, WC

Hvad ligger i nærheden?

  • En strand med store sten, bølger og et bjerg i baggrunden.
    Camps Bay Beach
    15 min. gang - 1.3 km
  • Et bjergrigt landskab med en by for foden, kystlinje og solnedgang.
    Table Mountain National Park
    3 min. kørsel - 1.7 km
  • Bakoven Beach
    1 min. gang - 0.1 km
  • Beta Beach
    1 min. gang - 0.1 km
  • Bali Beach
    8 min. gang - 0.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Woodstock Station - 11 min. kørsel
  • Cape Town Station - 17 min. kørsel
  • Cape Town (CPT-Cape Town Internationale Lufthavn) - 35 min. kørsel

Restauranter

  • Zenzero
    14 min. gang
  • Cafe Caprice
    17 min. gang
  • Mantra Cafe
    17 min. gang
  • Paranga
    14 min. gang
  • Bistro @ The Bay
    15 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Er Beachfront Bungalow With Private Pool in Camps Bay et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Beachfront Bungalow With Private Pool in Camps Bay?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Beachfront Bungalow With Private Pool in Camps Bay?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 17.00.

Hvornår er udtjekning på Beachfront Bungalow With Private Pool in Camps Bay?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Beachfront Bungalow With Private Pool in Camps Bay?

Dette lejlighedskompleks i Camps Bay ligger på stranden, mindre end 3 km fra Camps Bay Beach, Clifton Bay Beach og Table Mountain National Park. Derudover ligger Clifton 2nd Beach og Clifton 1st Beach ca. 5 km derfra.

Anmeldelser

9,8

Enestående