Hele boligen

Family Oasis w/ Private Pool in Cape Coral!

Overnatningsstedets klasse: 3

Billedgalleri for Family Oasis w/ Private Pool in Cape Coral!

En bolig med swimmingpool, overdækket terrasse og velholdt græsplæne.
Et værelse med køjesenge, ventilator og et lille bord.
En stue med to sofaer, et sofabord, en loftventilator og en dør med farvet glas.
Et etplanshus med en veranda, garage og en velplejet græsplæne.
Et moderne køkken med en stor ø, rustfrie hårde hvidevarer og udsigt udad.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Tørretumbler
  • Parkering er inkluderet
  • Aircondition
  • Grillfaciliteter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Family Oasis w/ Private Pool in Cape Coral!

  • Hytte i Pelican
  • Family Oasis w/ Private Pool in Cape Coral! tilbyder en bålplads m.m. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Yderligere fordele inkluderer:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Et bordtennisbord, havegrill og røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Family Oasis w/ Private Pool in Cape Coral! tilbyder komfortable faciliteter såsom aircondition.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
    • 2 badeværelser med badekar eller brusere
    • Køkken, opvaskemaskiner og mikrobølgeovne

Om området

Dette feriehus befinder sig i Pelican – et område i Cape Coral. Edison and Ford Winter Estates og Harbour View Gallery er nogle af de kulturelle seværdigheder. Rejsende, som er interesseret i shopping, kan med fordel besøge Cape Coral Farmers Market og Coralwood Mall. Tropical Breeze Fun Park og Sun Splash Water Park er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Cape Coral
Vis flere hytter i Cape Coral
Kort
Cape Coral, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • En lysthavn med både, en sejlbåd og blomsterkasser.
    Tarpon Point
    9 min. kørsel - 6.2 km
  • To børn leger i en swimmingpool omgivet af palmer.
    Sun Splash Water Park
    15 min. kørsel - 8.6 km
  • Solnedgang over havet med bølger, en fugl i flugt, og et delvist overskyet himmelbillede.
    Sanibel Island Southern Beach
    41 min. kørsel - 36.5 km
  • Thunderbird Lake
    4 min. kørsel - 2.8 km
  • Cape Coral Yacht Club Beach
    14 min. kørsel - 8.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Fort Myers, FL (RSW-Southwest Florida Intl.) - 41 min. kørsel

Restauranter

  • 7-Eleven
    4 min. kørsel
  • Circle K
    5 min. kørsel
  • Duffy's Sports Grill
    3 min. kørsel
  • House of Omelets
    4 min. kørsel
  • 7-Eleven
    3 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Family Oasis w/ Private Pool in Cape Coral! en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Family Oasis w/ Private Pool in Cape Coral! et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Family Oasis w/ Private Pool in Cape Coral!?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Family Oasis w/ Private Pool in Cape Coral!?

Indtjekning fra kl. 16.00 til midnat.

Hvornår er udtjekning på Family Oasis w/ Private Pool in Cape Coral!?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Family Oasis w/ Private Pool in Cape Coral!?

Denne hytte ligger i Pelican, kun 3,6 km fra Rotary Park Environmental Center og 4,9 km fra Cape Coral Farmers Market. Derudover ligger Tarpon Point og Palmetto-Pine Country Club ca. 10 km derfra.