Hele lejligheden

Lejlighed med pool tæt på en landsby i Toscana

Billedgalleri for Lejlighed med pool tæt på en landsby i Toscana

En bygning i sten med grusvej, udendørs siddepladser og et træ.
Et rektangulært swimmingpool med krystalklart vand, omgivet af liggestole og parasoller, med træer og en blå himmel i baggrunden.
En bygning i sten med fladt tag, mange vinduer og en velholdt have med hække og træer.
Et badeværelse med et stort spejl, et tændt stearinlys på en blonde og en radiator.
En bygning i sten med en havegang, der fører til en legeplads med en rutchebane.

Hele lejligheden

2 soveværelser1 badeværelse

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Udendørsareal

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Lejlighed med pool tæt på en landsby i Toscana

  • Nestled in the peaceful Tuscan countryside, this charming second-floor apartment in a stone house offers you an authentic Italian experience. Its elevated location provides breathtaking views of the surrounding olive groves, while the village of Colle di Compito is just a short walk away.





    The apartment’s interior reflects Tuscan tradition with its exposed-beam ceilings and simple yet functional furnishings. The layout includes a cosy living room with a fully equipped kitchenette, two spacious bedrooms, and a modern bathroom with a shower. Ceiling fans and air conditioning ensure comfort.





    The well-maintained garden surrounding the property's a true green paradise, featuring expansive lawns and ancient olive trees. The shared 5x10-metre swimming pool's surrounded by a fenced-in area with sun loungers, restrooms and an outdoor shower—perfect for cooling off on hot summer days (the pool's open from 23 March to 19 October).





    Its strategic location lets you easily explore Tuscany's wonders. Lucca, with its Renaissance city walls, lies just 13 km away, while Pisa, with its Leaning Tower, is 25 km distant. You'll reach the beaches of Viareggio in a 35-minute drive, and magnificent Florence is just over an hour away.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Pool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Kaffe-/temaskine
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • 2 soveværelser

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Bruser

Underholdning

  • Tv

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Grillfaciliteter
  • Have

Tøjvask

  • Vaskemaskine

Komfort

  • Aircondition

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Oplevelser

  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Vandre-/cykelstier i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Førstehjælpskasse
  • Brandslukker

Generelt

  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 15.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og førstehjælpskasse
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Overnatningsstedets registreringsnummer IT046007C25X2TDWBT
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Capannori. Arno-floden og Giardino Scotto reflekterer områdets naturlige skønhed. Områdets andre seværdigheder inkluderer Piscina Comunale Pontedera og Puccini-museet. Ser du frem til et event eller en sportsbegivenhed under din rejse? Se, hvad Arena Garibald - Stadio Romeo Anconetani har at byde på, eller mal byen rød med et besøg til Cinema Teatro Lux. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom svømning i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår vandre-/cykelruter. Besøg vores rejseguide til Capannori
Vis flere lejligheder i Capannori
Kort
Colle di Compito

Hvad ligger i nærheden?

  • Santa Maria Assunta Kirke
    11 min. kørsel - 10.3 km
  • Mastio della Torre Civica
    11 min. kørsel - 10.3 km
  • Bientina Rådhus
    11 min. kørsel - 10.7 km
  • Rocca di Vicopisano
    17 min. kørsel - 14.9 km
  • Terme di Montecatini
    23 min. kørsel - 27.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Tassignano-Capannori Station - 13 min. kørsel
  • Pisa (PSA-Galileo Galilei) - 40 min. kørsel

Restauranter

  • Pizzeria Il Re della Pizza Da Vito
    10 min. kørsel
  • Orzobruno The Factory
    10 min. kørsel
  • I Cristalli
    19 min. kørsel
  • Tenuta di Santallago
    20 min. kørsel
  • Il Giardinetto
    6 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Lejlighed med pool tæt på en landsby i Toscana en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Lejlighed med pool tæt på en landsby i Toscana et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Lejlighed med pool tæt på en landsby i Toscana?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Lejlighed med pool tæt på en landsby i Toscana?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på Lejlighed med pool tæt på en landsby i Toscana?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Lejlighed med pool tæt på en landsby i Toscana?

Dette lejlighedskompleks ligger i Capannori, kun 15 km fra Bientina Rådhus, Rocca di Vicopisano og Santa Gemma Galgani Helligdom. Derudover ligger Porta Elisa og Lucca Polo Fiere ca. 15 km derfra.