Hele boligen

Recently renovated, perfect for groups!

Billedgalleri for Recently renovated, perfect for groups!

Et soveværelse med stenvæg, en radiator, en seng med hvide sengetøj og udsigt over et grønt landskab gennem en åben dør.
Et soveværelse med en stor seng, trægulv og et vindue med træpersienner.
Et rektangulært swimmingpool med klart vand, omgivet af en flisebelagt terrasse og liggestole.
En bygning i sten med stor åben døråbning, omgivet af træer og en grussti.
En bygning i sten med balkon, glasdør og en belagt indgangsområde.

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende

Hele boligen

7 soveværelser9 badeværelserPlads til 22 personer400 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Udendørsareal

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Recently renovated, perfect for groups!

  • *The house can be rented for groups of at least 16 people

    Stone farmhouse from the end of the s. XIX has just been fully restored, very easy access and very well connected.

    Located on a farm of more than 150 hectares, between Besalú, Banyoles and Figueres, 35 km from the Costa Brava, with fantastic views over the fields of l'Empordà.

    The 5 km walking tour of the estate is recommended, visiting the centennial laundries.

    6 double rooms with private bathroom and 1 room with bunk beds. Ideal for families with children!

    The 7 rooms are distributed as follows:

    - 3 bedrooms with king-size double bed and bathroom inside

    - 3 bedrooms with king-size double bed + 2 single beds and bathroom
    within

    - 1 room with 2 bunk beds and bathroom

    It also has 1 bathroom adapted for the disabled.

    1 diaphanous room of 90 m² on the top floor (to be rented separately)


    We remember that:

    It is totally forbidden to have parties

    Upon arrival at the house, if you have not already paid, you must pay in cash:
    - Dogs: up to 2 dogs, €30/pet
    - The price does not include the tourist tax (€1.10/person/night, from the age of 16, the first 7 nights)
    - Babies: up to 2 cots, €20/cot, prior reservation

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool
  • Privat pool

Internet

  • Tilgængeligt i huset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkeringsmulighederne på stedet omfatter en garage

Køkken

  • Brødrister
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • 7 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 9 badeværelser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Opholdsområder

  • Brændeovn
  • Pejs
  • Separat spiseområde
  • Spisebord
  • Stue

Underholdning

  • Spil
  • Tv

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Have

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Arbejdsområder

  • Skrivebord

Komfort

  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt
  • Kun katte og hunde er velkomne
  • 2 kæledyr i alt

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Hjælp til personer med et handicap på værelset
  • Særlige rygeområder

Service og tjenester

  • Adgang med mobilnøgle
  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • I bjergene
  • I landlige omgivelser

Oplevelser

  • Billiard-/poolbord
  • Bordfodbold
  • Bordtennis
  • Spillehal/spillerum

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Enhedens størrelse: 400 kvadratmeter
  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 17.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Kun hunde og katte er velkomne
2 kæledyr i alt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er tilladt: I udvalgte områder

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer debitkort
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Langvarige ophold godtages
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Overnatningsstedets registreringsnummer HUTG-065647, ESFCTU00001700800134899200000000000000HUTG-065647-709
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Cabanelles i landlige omgivelser og i bjergene. Pont Fortificat og Besalú-broen er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder. Er du interesseret i oplevelser, kan du udforske Torremirona-golfklubben og Cataloniens legetøjsmuseum. Besøg vores rejseguide til Cabanelles
Vis flere feriehuse i Cabanelles
Kort
Cabanelles

Hvad ligger i nærheden?

  • Torremirona-golfklubben
    8 min. kørsel - 7.6 km
  • Estunes Banyoles
    11 min. kørsel - 10.8 km
  • Pont Fortificat
    11 min. kørsel - 14.8 km
  • Museum for miniaturer og mini-miniaturer
    12 min. kørsel - 15.2 km
  • Besalú-broen
    12 min. kørsel - 15.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Figueres-Vilafant Station - 19 min. kørsel
  • Girona-Costa Brava (GRO) - 43 min. kørsel

Restauranter

  • Bar-Restaurant La Brasa
    13 min. kørsel
  • Medas
    17 min. kørsel
  • Sociedad Recreativa Avinyonet
    11 min. kørsel
  • Carles Antoner
    6 min. kørsel
  • Les Tres M's
    18 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Recently renovated, perfect for groups! en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Recently renovated, perfect for groups! et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader hunde og katte (maks. 2 i alt).

Hvornår er indtjekning på Recently renovated, perfect for groups!?

Indtjekning starter kl. 17.00.

Hvornår er udtjekning på Recently renovated, perfect for groups!?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Recently renovated, perfect for groups!?

Feriested med familievenlig profil ligger i bjergene, ca. 15 km fra Torremirona-golfklubben, Estunes Banyoles og Dalí Joies. Derudover ligger Pont Fortificat og Placa Llibertat ca. 15 derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Recently renovated, perfect for groups!

8,8

Fremragende

8,0

Rengøring

9,4

Området
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 1 af i alt 3 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 2 af i alt 3 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 3 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 3 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 3 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Relaxed weekend with friends

We enjoyed a relaxed weekend in the house, which is very nice an comfortable, walking around, playing volley, doing a barbacue, swimming in the pool... all went very well!
Overnattede 2 nætter i maj 2023
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Reunión amigos

xx
Overnattede 2 nætter i juni 2024
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Casi perfecta

El trato con el personal de recibida, perfecto, rápido por si algo no funcionava correctamente, muy amable, no la usamos pero la habitación con 4 literas no tiene ventilación asistida y hubiera sido asfixiante, algún ventilador en los dos salones de estar y comedor también hubiera estado bien, encontramos a faltar un acceso a la piscina para personas con movilidad reducida y una ducha exterior, en el exterior también, una lástima que el estanque artificial estuviera sucio y sin un sistema de circuito cerrado del agua, además estava lleno de ranas, por la noche es molesto el ruido que emiten, supongo que puntualmente esta vez, en la casa de enfrente de la carretera había una fiesta que duró más de 24, aunque de lejos, pero se oía la música. Por lo demás la casa y los servicios, todo espectacular, para repetir otra vez.
Overnattede 2 nætter i juni 2025