Privat vært

Misgibi Otel

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

7,4 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Morgenmad er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Forretningstjenester
  • Bar
Den nuværende pris er 348 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
11. sep. - 12. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Standardværelse - 1 soveværelse

  • Flodudsigt
  • 16 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Economy-værelse - stueetage

9,4 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Familiesuite - 1 soveværelse

  • Flodudsigt
  • 18 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 2 enkeltsenge ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Ground Floor Economy Room

  • 16 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standard Room

  • 18 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 enkeltseng ELLER 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Classic Suite

  • 35 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Misgibi Otel befinder sig i Nilüfer – et område i Bursa. Museum for tyrkisk og islamisk kunst er en af stedets kulturelle højdepunkter, mens nogle af områdets andre populære seværdigheder inkluderer Starpark og Bursa Zoo. Overvej at kigge forbi Arkæologisk Museum og Den store moske i Bursa. Besøg vores rejseguide til Bursa
Kort
Gumustepe Mah Nilufer Cad No 5, Bursa, Nilufer

Hvad ligger i nærheden?

  • En moské med to minareter og flere kupler, omgivet af bybillede og bjerge.
    Den store moske i Bursa
    12 min. kørsel - 11.9 km
  • Atatürk Bypark Skov
    3 min. kørsel - 3.0 km
  • Sur Yapı Marka
    5 min. kørsel - 5.2 km
  • Ninova-vandlandet
    11 min. kørsel - 8.2 km
  • Uludag Universitet
    13 min. kørsel - 10.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Nilufer Station - 5 min. kørsel
  • Bursa (YEI-Yenisehir) - 63 min. kørsel

Restauranter

  • Nilüfer Doğa Restaurant
    13 min. gang
  • Çamlık Et Mangal
    18 min. gang
  • Coffee Chefs
    3 min. kørsel
  • Müstesna Çikolata Kahve
    3 min. kørsel
  • On6 Et
    4 min. gang

Om overnatningsstedet

Misgibi Otel

  • Hotel i nærheden af Den store moske i Bursa
  • Nær Starpark ligger Misgibi Otel, som byder på gratis komplet morgenmad, en have og et bibliotek. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset. Gæster kan også få glæde af andre faciliteter som en bar og en restaurant.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • Hurtig udtjekning, hurtig indtjekning og en døgnåben reception
    • En festsal, 20 mødelokaler og bagageopbevaring
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Misgibi Otel byder på komfortable faciliteter som aircondition og gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter inkluderer:
  • Badeværelser med brusere og gratis toiletartikler

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet
  • Mulighed for ekstern parkering (10 TRY pr. dag)

Mad og drikke

  • Gratis komplet morgenmad tilbydes hver dag fra kl. 09.00 til kl. 11.30
  • En bar/lounge
  • En restaurant

Oplevelser

  • Bibliotek

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception

Gæstefaciliteter

  • Rengøring efter anmodning

Forretningstjenester

  • 20 mødelokaler

Udendørs

  • Have

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Andet

  • 1 bygning
  • 3 etager
  • Selskabssal
  • Særlige rygeområder

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hjemmesko
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse

Andet

  • Aircondition
  • Insektnet

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 14.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
Huritg indtjekning er tilgængelig
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning
Hurtig udtjekning er tilgængelig

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
3 børn kan overnatte gratis, hvis de benytter de eksisterende sengepladser i forælderens/værgens værelse
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for nærliggende parkering: 10 TRY pr. dag

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og røgalarm
Overnatningsstedets registreringsnummer 19182

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Ofte stillede spørgsmål

Er Misgibi Otel et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvad koster det at overnatte hos Misgibi Otel?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Misgibi Otel den 11. sep. 2026 starter fra 348 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 30. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos Misgibi Otel?

Misgibi Otel tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på Misgibi Otel?

Indtjekning starter kl. 14.00. Sen indtjekning er mulig i et begrænset tidsrum.

Hvornår er udtjekning på Misgibi Otel?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger Misgibi Otel?

Dette hotel ligger i Nilüfer, mindre end 15 km fra Starpark, Arkæologisk Museum og Den store moske i Bursa. Derudover ligger Uludag Universitet og Museum for tyrkisk og islamisk kunst ca. 15 km derfra.