Hele boligen

"t Hof van Schouwen

Billedgalleri for "t Hof van Schouwen

Et toetagers murstenshus med skråt tag, solpaneler og en velplejet hæk.
En strand med en trækonstruktion, der strækker sig ud i vandet, en sandet kystlinje og en græsdækket bakke i baggrunden.
Et moderne hus i to etager med tegltag, murstensvægge og en lille forhave med unge træer.
Et soveværelse med en seng, et natbord og et garderobeskab.
Et toetagers hus med tegltag, murstensfacade og en lille have med havemøbler.

Hele boligen

4 soveværelser2 badeværelserPlads til 8 personer150 m2

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Parkering er inkluderet
  • Udendørsareal

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

"t Hof van Schouwen

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • "t Hof van Schouwen tilbyder en have m.m.
  • Andre fordele hos dette feriehus inkluderer:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder
  • Ekstra faciliteter inkluderer:
    • Vaskemaskiner/tørretumblere og strygejern/strygebræt
    • Garderobe eller klædeskab, køkken og varme

Faciliteter på overnatningsstedet

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Soveværelser

  • 4 soveværelser

Badeværelse

  • 2 badeværelser

Udendørsarealer

  • Have

Tøjvask

  • Vaskemaskine/tørretumbler

Komfort

  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Have
  • Individuel møblering

Politikker

Indtjekning

Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • MasterCard
  • American Express
  • Visa

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: 2.06 EUR pr. person pr. nat.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Om området

"t Hof van Schouwen befinder sig i Burgh-Haamstede. Delta Works og Monstertoren er nogle af de kulturelle seværdigheder, mens et par eksempler på de oplevelser, du kan udforske i området, er Deltapark Neeltje Jans og Roompot Zwemparadijs. Orry's Labyrint og Majsdoolhof Noordgouwe er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Burgh-Haamstede
Vis flere feriehuse i Burgh-Haamstede
Kort
Burgh-Haamstede, Zeeland

Hvad ligger i nærheden?

  • En lang, smal vandvej kantet af træpæle.
    Domburg-stranden
    37 min. kørsel - 35.2 km
  • En træpromenade der fører til en sandstrand med klitter og en overskyet himmel.
    Zoutelande-stranden
    43 min. kørsel - 40.9 km
  • Boswachterij Westerschouwen
    2 min. kørsel - 2.3 km
  • Burgh-Haamstede Strand
    3 min. kørsel - 2.6 km
  • Renesse-stranden
    15 min. kørsel - 11.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Middelburg Station - 26 min. kørsel

Restauranter

  • De Strandloper
  • Proef Zeeland
    6 min. kørsel
  • Fletcher Strandhotel Renesse
    9 min. kørsel
  • Restaurant Bom
    4 min. kørsel
  • Lunchroom La Baguette
    4 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er "t Hof van Schouwen et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos "t Hof van Schouwen?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvor ligger "t Hof van Schouwen?

Feriested ligger i Burgh-Haamstede, kun 2 km fra Burgh-Haamstede Strand og Boswachterij Westerschouwen. Derudover ligger Zeepeduinen Vandresti og Delta Works ca. 5 km derfra.