Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway

Overnatningsstedets klasse: 5 og derover

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

9,2 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Pool
  • Spa
  • Parkering er inkluderet
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Motionscenter
Den nuværende pris er 912 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. nov. - 7. nov.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 7 ud af 7 værelser

Værelse - 1 kingsize-seng

9,6 ud af 10
Enestående
(5 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 39 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - 2 queensize-senge

9,4 ud af 10
Enestående
(6 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 39 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 2 queensize-senge

Club-værelse - 1 kingsize-seng

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • 39 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Club-værelse - 2 queensize-senge

  • 39 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 2 queensize-senge

Club-suite - 1 soveværelse

  • 78 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Club-suite - 1 soveværelse

  • Byudsigt
  • 117 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Presidential-suite - 1 soveværelse

  • 238 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway ligger i bydelen Rajajinagar med forbindelse til et shoppingcenter. Bangalore Palads er en bemærkelsesværdig seværdighed, du kan besøge. Er du derimod mere interesseret i shopping, kan du med fordel kigge forbi Orion-indkøbscentret og M.G. Road. Overvej at kigge forbi World Trade Centre og ISKCON-templet. Brug noget tid på at udforske områdets oplevelser såsom golf. Besøg vores rejseguide til Bengaluru
Kort
26/1 Dr Rajkumar Road, Malleswaram, Rajajinagar,Near Metro Cash & Carry, Bengaluru, Karnataka, 560055

Hvad ligger i nærheden?

  • Et hvidt tempel med detaljeret udskæring og statuer mod en blå himmel.
    ISKCON-templet
    6 min. gang - 0.6 km
  • Orion-indkøbscentret
    2 min. gang - 0.2 km
  • World Trade Centre
    3 min. gang - 0.3 km
  • Det Indiske Videnskabelige Institut
    8 min. gang - 0.7 km
  • Sankey Tank
    5 min. kørsel - 2.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Sandal Soap Factory Metrostation - 4 min. gang
  • Yesvantpur Junction Station - 18 min. gang
  • Bengaluru (BLR-Kempegowda Internationale Lufthavn) - 49 min. kørsel

Restauranter

  • The Rameshwaram Cafe
    5 min. gang
  • Starbucks
    2 min. gang
  • District 6
    1 min. gang
  • PAUL
    1 min. gang
  • The Persian Terrace @ Sheraton Bridgade Gateway
    1 min. gang

Om overnatningsstedet

Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway

  • Hotel med luksusfaciliteter og familievenlig profil i nærheden af Orion-indkøbscentret
  • Nær World Trade Centre og ISKCON-templet ligger Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway, som byder på en natklub, en terrasse og et kunstgalleri på stedet. Lad dig forkæle med deep tissue-massage, ansigtsbehandlinger og manicure og pedicure i stedets spa. Stedets restaurant, Feast, byder på morgenmad, brunch, frokost og middag og har en børnemenu. Fitnesshold tilbydes i motionscenteret. Overnatningsstedet har også et shoppingcenter på stedet, 3 kaffebarer/caféer og en have. Gratis Wi-Fi på fællesarealer er til rådighed for alle gæster, og der tilbydes en frisørsalon og renseri/vaskeri.
  • Yderligere fordele inkluderer:
    • En udendørs pool og en børnepool samt liggestole og poolparasoller
    • Gratis selvstændig parkering og parkeringsservice
    • Limousine- eller town car-service, morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) og en ladestander til elbiler
    • Hurtig udtjekning, hurtig indtjekning og en portier/piccolo
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 230 værelser tilbyder komfortable faciliteter såsom roomservice døgnet rundt og premium-sengetøj plus ekstra fordele som pudemenuer og pengeskabe med plads til bærbar computer.
  • Andre faciliteter på værelserne tæller:
    • Allergivenligt sengetøj, dundyner og sovesofaer
    • Badeværelser med brusehoveder med spredningseffekt og dybe badekar
    • 37-tommers HD-tv med premium-tv-kanaler og DVD-afspiller
    • Affaldssortering, vugger/barnesenge og elkedler

Lignende overnatningssteder

Ofte stillede spørgsmål

Har Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool og en børnepool. Der er adgang til poolen fra kl. 07.00 til kl. 20.00.

Hvad koster det at overnatte hos Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway den 6. nov. 2026 starter fra 912 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 23. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway?

Der er gratis selvstændig parkering og parkeringsservice på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 05.30. Der pålægges et gebyr for tidlig indtjekning (afhænger af tilgængelighed).

Hvornår er udtjekning på Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway?

Udtjekning er kl. 12.00. Sen udtjekning er mulig mod et gebyr (afhænger af tilgængelighed).

Tilbyder Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er lufthavnstransport, der afgår (efter anmodning). Der pålægges et gebyr på 7080 INR pr. person.

Hvor ligger Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway?

Dette hotel med familievenlig profil ligger tæt på lufthavnen i Bengaluru, kun få skridt fra Orion-indkøbscentret og World Trade Centre. Derudover ligger ISKCON-templet og Peenya ca. 5 km derfra. Sandal Soap Factory Metrostation ligger inden for 4 i minutters gang, mens Mahalakshmi Metrostation ligger inden for 12 minutters gang.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser af Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway

9,2

Fantastisk

9,2

Rengøring

8,8

Området

9,2

Service og personale

9,2

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 258 af i alt 360 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 74 af i alt 360 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 13 af i alt 360 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 8 af i alt 360 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 7 af i alt 360 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Very clean and spacious. The location was very nice, like an oasis in a packed city.
Overnattede 3 nætter i oktober 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Amazing breakfast. Will definitely stay again.
Overnattede 3 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Several aspects of this hotel are stunning. But most of all, the staff are attentive and respond instantly to any request. The hotel property is kept spotless day and night. The breakfast buffet offerings are diverse to suit all palates and exceptional in quality. The chef goes out of his way to accommodate any special dietary request. Overall, with its unique location next to a shopping mall and an outdoor plaza with a number of other attractions, this is a comfortable and luxurious hotel suitable for all transient business or vacation travelers.
Overnattede 1 nat i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale
Synes ikke om: Faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
A
Overnattede 5 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great room, wonderful staff superb breakfast and convenient location
Overnattede 1 nat i januar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location and service
Overnattede 6 nætter i december 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
깨끗한 객실, 친절한 직원, 다양한 편의시설 및 서비스, 몰 등 접근성 좋음
Overnattede 6 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
좋은 위치와 깨끗한 숙소가 좋았습니다. 모든 직원은 친절했고 완벽했습니다.
Overnattede 6 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The hotel was clean and well maintained, and I felt welcome from the moment I arrived. The food was excellent with a wide variety, so there was something for everyone. The staff were very friendly, helpful, and service-minded. Overall, I had a great stay and would definitely recommend it.
Overnattede 5 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

!
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Clean room
Overnattede 5 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Excellent stay with family
Overnattede 2 nætter i december 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Staff was amazing. I was impressed with the friendliness of everyone i met. Exemplary service at the spa.
Overnattede 3 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
ホテルのセキュリティーがしっかりしている点は評価できます。どのスタッフも笑顔で挨拶してくれます。また対応も素晴らしかった。水は4本(約500ml)が無料で部屋に用意してあります。毎日清掃時に補充してくれます。依頼すれば、水の追加も対応してもらえます。
Overnattede 6 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Highly recommended hotel 🙏
Overnattede 1 nat i marts 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

Great place to stay

Fantastic hotel. Clean, great service and nice location. Excellent breakfast
Overnattede 2 nætter i februar 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
A special thanks to Alok, Muskan, and Sejal — they were incredibly kind, hospitable, and accommodating throughout our stay. What really stood out was how they handled our last-minute request for a cake. Despite the short notice, they made it happen seamlessly, and it genuinely made our night extra special. The overall service was excellent — attentive, warm, and thoughtful in every interaction. It’s the kind of hospitality that makes you feel valued as a guest. Thank you to the entire team for such a memorable stay. I look forward to visiting again!
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
すべてが揃うモールや食事も。交通の便も良い。
Overnattede 7 nætter i oktober 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location for original Bangalorean people
Overnattede 3 nætter i februar 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort
Great hotel, excellent location, complimentary drinks at their lounge, great staff, just next to a nice mall, breakfast buffet was delicious, they even played live violin in the morning hours in the reception area, great artist, thank you I would stay again
Overnattede 1 nat i maj 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort
Personnel toujours agreable. Du sourire.
Overnattede 3 nætter i september 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The staff were friendly and things very maintained well.
Overnattede 1 nat i maj 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Restaurant staff and food selection was excellent. All hotel staff went out out of their way to provide outstanding service, and I was very comfortable. Would definitely recommend this property to anyone traveling to Bangalore.
Overnattede 6 nætter i januar 2020
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

한국인이 좋아할 호텔

한귝인에게 가장 안정적인 선택 호텔. 청결하고 쇼핑몰이 바로 옆에 있어 한국인이 싫어할 수 없는 조건. 직원분들도 너무 친절하세요.
Overnattede 1 nat i juli 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

五顆星

酒店地點優越 除了本身的餐廳 旁邊還有其他餐廳可以選擇 大約60公尺的距離也有一家購物中心 好像四樓是美食街 飯店服務人員都很貼心 早餐會幫忙詢問喜歡的料理並準備 當然選擇性很多
Overnattede 7 nætter i februar 2024