Levante Bellaria

4.0-stjernet overnatningssted

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

7,4 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Morgenmad er inkluderet
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser

Comfort-værelse

  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Economy-værelse - havudsigt

  • Havudsigt
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - havudsigt

  • Havudsigt
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - havudsigt - mod havet

  • Havudsigt
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Enkeltværelse - havudsigt

  • Havudsigt
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Levante Bellaria befinder sig på stranden i Bellaria-Igea Marina. Italy in Miniature er en af de populære seværdigheder i området. Stedets natur kan opleves med et besøg til Rimini Strand og Cervia - Milano Marittima Pinjeskov. Minimoto San Mauro Mare og Acquapark er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Bellaria-Igea Marina
Kort
Lungomare Cristoforo Colombo 1, Bellaria-Igea Marina, Emilia-Romagna, 47814

Hvad ligger i nærheden?

  • En træbro over en rolig flod med grøn vegetation og bygninger i baggrunden.
    Gelso Park
    16 min. gang - 1.4 km
  • Bellaria Igea Marina
    2 min. gang - 0.2 km
  • Polo Est
    5 min. gang - 0.5 km
  • Konkyliemuseet
    8 min. gang - 0.7 km
  • Palacongressi Bellaria Igea-marinaens arrangementscenter
    15 min. gang - 1.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Bellaria Station - 15 min. gang
  • Rimini (RMI-Federico Fellini Intl.) - 41 min. kørsel

Restauranter

  • Quisipizza And Burger
    12 min. gang
  • Bar Pasticceria Da Alvino
    12 min. gang
  • The Corner Pub
    13 min. gang
  • Osteria del Porto
    4 min. gang
  • 30 Nodi
    11 min. gang

Om overnatningsstedet

Levante Bellaria

  • Hotel med eksklusiv profil ved havet
  • Gratis morgenmadsbuffet, en terrasse og en bar er blot nogle af faciliteterne hos Levante Bellaria. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Lufthavnstransport tur-retur (tillægsgebyr), røgfrie områder og et pengeskab i receptionen
    • Bagageopbevaring, en døgnåben reception og en elevator
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 59 individuelt møblerede værelser tilbyder faciliteter og tjenester som aircondition samt gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter på værelserne tæller:
  • Badeværelser med badekar eller brusere

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Lufthavnstransport tur-retur (tillægsgebyr)
  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet tilbydes hver dag fra kl. 08.00 til kl. 10.00
  • En bar/lounge

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Pengeskab i receptionen

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)

Udendørs

  • På stranden
  • Terrasse

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator

Andet

  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Badekar eller brusekabine
  • Håndklæder til rådighed
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • Fladskærms-tv

Andet

  • Aircondition
  • Individuel indretning
  • Individuel møblering

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 12.00 til kl. 00.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på EUR 5 pr. kæledyr pr. dag
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. oktober til den 31. maj, 0.00 EUR pr. person pr. nat op til 6 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 18 år.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. juni til den 30. september, 2.50 EUR pr. person pr. nat op til 6 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 18 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Tillægsgebyr for kæledyr: EUR 5 pr. kæledyr pr. dag
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Betaling uden kontanter er tilgængelig
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

National vurdering

Dette overnatningssted har fået sin officielle stjernebedømmelse fra the local rating authority.

Ofte stillede spørgsmål

Er Levante Bellaria et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 5 EUR pr. kæledyr pr. dag. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos Levante Bellaria?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Levante Bellaria?

Indtjekning fra kl. 12.00 til kl. 00.00. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.

Tilbyder Levante Bellaria shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er lufthavnstransport.

Hvor ligger Levante Bellaria?

Dette hotel i Bellaria-Igea Marina ligger på stranden, kun 10 minutters gang fra Bellaria Igea Marina og Konkyliemuseet. Derudover ligger Polo Est og Palacongressi Bellaria Igea-marinaens arrangementscenter 15 minutter derfra. Du kan desuden gå til Bellaria Station på 15 minutter.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser

7,4

Godt