Hotel Pousada Paraíso Avaré

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Morgenmad er inkluderet
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Døgnåben reception

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 8 ud af 8 værelser

Enkeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse til 1 person

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-dobbeltværelse til 1 person

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Superior-dobbeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 3 personer

  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 3 personer

  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse med 2 enkeltsenge - 2 enkeltsenge

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Hotel Pousada Paraíso Avaré befinder sig i Avare. Anita Ferreira de Maria, historisk museum og Cerqueira Césars kommunale museum er nogle af de kulturelle seværdigheder. Er du interesseret i oplevelser, kan du udforske Avare Statskov og Marina Tahiti. Besøg vores rejseguide til Avare
Vis flere pousadaer i Avare
Kort
R. Epitácio Pessoa, 313, Avare, SP, 18703-210

Hvad ligger i nærheden?

  • Gotas de Leite-fabrikken
    11 min. gang - 1.0 km
  • Rui Barbosas-pladsen
    7 min. kørsel - 2.9 km
  • Anita Ferreira de Maria, historisk museum
    7 min. kørsel - 2.9 km
  • Vor Frue af Sorgernes Kirke
    8 min. kørsel - 3.9 km
  • Padre Tavares Park
    8 min. kørsel - 3.9 km

Restauranter

  • Kampai
    3 min. kørsel
  • Burger King
    3 min. kørsel
  • Água Doce Cachaçaria
    2 min. kørsel
  • Restaurante Dom Gaspar
    2 min. kørsel
  • Tuty Bom
    3 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Hotel Pousada Paraíso Avaré

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Hotel Pousada Paraíso Avaré tilbyder gratis morgenmadsbuffet m.m. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Yderligere fordele inkluderer:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder, en døgnåben reception og et tv i lobbyen
    • En flersproget medarbejderstab, hjælp med udflugter/billetter og bagageopbevaring
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Hotel Pousada Paraíso Avaré har faciliteter som gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter på værelserne tæller:
    • Brusere og gratis toiletartikler
    • LCD-tv med digitale kanaler

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet tilbydes hver dag fra kl. 06.30 til kl. 10.00

Oplevelser

  • Tv på fællesarealer

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception

Gæstefaciliteter

  • Flersproget medarbejderstab
  • Hjælp med udflugter og billetter

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Handicapparkering

Andet

  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Badeværelse

  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer (efter anmodning)

Underholdning

  • LCD-tv med digitale kanaler

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 13.00

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr overnatter gratis
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Forældre eller værger, der rejser med et barn under 18 år, skal fremvise barnets fødselsattest eller billed-ID (f.eks. pas) ved indtjekning. Ved internationale rejser til Brasilien, hvor barnet kun rejser med en forælder eller værge, skal den pågældende forælder eller værge – ud over barnets fødselsattest og billed-ID - også fremvise et samtykke, der er bekræftet notarielt og underskrevet af begge forældre. I tilfælde af at den pågældende forælder eller værge ikke kan/vil give dette samtykke, er en retslig bemyndigelse påkrævet. Personer, der planlægger at rejse til Brasilien med børn, skal kontakte det brasilianske konsulat forud for rejsen for at få yderligere oplysninger.

Ofte stillede spørgsmål

Er Hotel Pousada Paraíso Avaré et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Hotel Pousada Paraíso Avaré?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Hotel Pousada Paraíso Avaré?

Indtjekning starter kl. 13.00.

Hvornår er udtjekning på Hotel Pousada Paraíso Avaré?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger Hotel Pousada Paraíso Avaré?

Denne pousada ligger i Avare, kun 2 km fra Gotas de Leite-fabrikken, Rui Barbosas-pladsen og Anita Ferreira de Maria, historisk museum. Derudover ligger Padre Tavares Park og Vor Frue af Sorgernes Kirke ca. 3 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.