The Ancient Mesopotamia Hotel

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Morgenmad er inkluderet
  • Pool
  • Spa
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
Den nuværende pris er 673 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 8 ud af 8 værelser

Standardværelse med 2 enkeltsenge

  • Byudsigt
  • 22 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Standardenkeltværelse

  • Byudsigt
  • 20 m²
  • Plads til 1 person
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-suite - 1 soveværelse - ikke-ryger - byudsigt

  • Byudsigt
  • 35 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse til 3 personer

  • Byudsigt
  • 30 m²
  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse - 2 soveværelser

  • Byudsigt
  • 80 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 3 enkeltsenge og 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 8 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 1 person
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 1 person
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

The Ancient Mesopotamia Hotel befinder sig i Batman i centrum og tæt på lufthavnen. Hasuni Huleby og Kırık Minaret er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Bahar Kulturcenter og Bahar Kulturcenter. Besøg vores rejseguide til Batman
Kort
Ziya Gokalp Mahallesi Diyarbakir, Caddesi No. 170, Batman, 72050

Hvad ligger i nærheden?

  • Bahar Kulturcenter
    1 min. gang - 0.0 km
  • Bahar Kulturcenter
    1 min. gang - 0.1 km
  • Alisveris Merkezis verdenscenter
    7 min. gang - 0.6 km
  • Mayis-stadionet
    10 min. gang - 0.9 km
  • Malabadi Bro
    29 min. kørsel - 41.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Batman Station - 19 min. gang
  • Batman (BAL) - 48 min. kørsel

Restauranter

  • Artukbey Coffee & Shop
    15 min. gang
  • World Cafe & Restaurant
    8 min. gang
  • Burger King
    8 min. gang
  • Şens Cafe & Bar
    10 min. gang
  • Cuma Usta
    12 min. gang

Om overnatningsstedet

The Ancient Mesopotamia Hotel

  • Hotel i centrum
  • Nyd godt af gratis morgenmadsbuffet, en bar ved poolen og en terrasse hos The Ancient Mesopotamia Hotel. Forkæl dig selv med en afslappende dag i stedets spa, Mesopotami̇a. Stedets restaurant byder på morgenmad, frokost og middag. Udover en have og renseri/vaskeri kan gæster nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Andre fordele inkluderer:
    • En indendørs pool samt gratis poolhytter og liggestole
    • Gratis parkeringsservice
    • Lufthavnstransport tur-retur (tillægsgebyr), en festsal og et tv i lobbyen
    • Gratis aviser, en døgnåben reception og bagageopbevaring
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 80 værelser byder på fordele såsom roomservice døgnet rundt og pudemenuer samt faciliteter som gratis Wi-Fi og aircondition.
  • Ekstra faciliteter inkluderer:
    • Allergivenligt sengetøj og gratis vugger/barnesenge
    • Badeværelser med brusere og gratis toiletartikler
    • LCD-tv med satellitkanaler
    • Elkedler, varme og daglig rengøring

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Lufthavnstransport tur-retur døgnet rundt efter anmodning mod et tillægsgebyr
  • Gratis sikker og utildækket parkeringsservice på stedet
  • Begrænset parkeringsservice på stedet
  • Mulighed for handicapparkering

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet tilbydes hver dag fra kl. 07.00 til kl. 10.30
  • En bar ved poolen
  • En restaurant

Oplevelser

  • Indendørs pool
  • Motionscenter
  • Sauna
  • Spa med stort udvalg af behandlinger
  • Tv på fællesarealer

Familievenlige faciliteter

  • Indendørs pool
  • Lydisolerede værelser
  • Poolgitter
  • Vaskeri
  • Vugge på værelset

Bekvemmeligheder

  • Automat
  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter og billetter
  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice

Forretningstjenester

  • Døgnåbent forretningscenter
  • Mødelokaler

Udendørs

  • Gratis poolhytter
  • Have
  • Liggestole ved poolen
  • Terrasse

Spa med stort udvalg af behandlinger

  • Sauna
  • Spaen er åben hver dag
  • Tyrkisk bad

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • 1 handicapvenlig parkeringsplads
  • Adgang for kørestolsbrugere
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Elevator (dørbredde på 204 centimeter)
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Forretningscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Glat gulv på værelset
  • Handicapparkering
  • Indgangsrampe
  • Motionscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Nødline på badeværelset
  • Parkeringsservice til handicapkøretøjer
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Trægulv på værelset

Andet

  • Selskabssal
  • Særlige rygeområder

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Allergivenligt sengelinned
  • Gratis vugge
  • Pudemenu
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hjemmesko
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • LCD-tv med satellitkanaler

Mad og drikke

  • Elkedel
  • Gratis minibar (begrænsede produkter)
  • Gratis vand på flaske
  • Roomservice døgnet rundt
  • Spiseguide til restauranter

Andet

  • Adgang med mobilnøgle
  • Aircondition (klimakontrolleret)
  • Gratis aviser dagligt
  • Gratis lokalopkald
  • Lydisolerede værelser
  • Pengeskab
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon
  • Varme

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 12.30
Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.30
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted tilbyder transport fra lufthavnen (tillægsgebyrer kan forekomme). Gæsterne skal kontakte overnatningsstedet med ankomstdetaljerne inden afrejse ved hjælp af oplysningerne på reservationsbekræftelsen
Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr eller servicedyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ét barn op til 6 år kan overnatte gratis, hvis barnet benytter de eksisterende sengepladser i forælderens/værgens værelse
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Gratis vugger er tilgængelige efter anmodning på overnatningsstedet

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for lufthavnstransport: 10 EUR pr. person (enkelt)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Betaling uden kontanter er tilgængelig
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Overnatningsstedets registreringsnummer 16847
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Poolen er tilgængelig fra kl. 14.00 til kl. 22.00
Ingen kæledyr er tilladt på overnatningsstedet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde
Der serveres ikke alkohol på dette overnatningssted

Ofte stillede spørgsmål

Har The Ancient Mesopotamia Hotel en pool?

Ja, dette overnatningssted har en indendørs pool. Der er adgang til poolen fra kl. 14.00 til kl. 22.00.

Hvad koster det at overnatte hos The Ancient Mesopotamia Hotel?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos The Ancient Mesopotamia Hotel den 25. aug. 2026 starter fra 673 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 24. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er The Ancient Mesopotamia Hotel et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos The Ancient Mesopotamia Hotel?

Der er gratis parkeringsservice på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på The Ancient Mesopotamia Hotel?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 12.30. Sen indtjekning er mulig i et begrænset tidsrum.

Hvornår er udtjekning på The Ancient Mesopotamia Hotel?

Udtjekning er kl. 12.30.

Tilbyder The Ancient Mesopotamia Hotel shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er lufthavnstransport, der afgår (efter anmodning). Der pålægges et gebyr på 10 EUR pr. person.

Hvor ligger The Ancient Mesopotamia Hotel?

Dette hotel med spa ligger i hjertet af Batman, kun få skridt fra Bahar Kulturcenter og Bahar Kulturcenter. Derudover ligger Alisveris Merkezis verdenscenter og Mayis-stadionet 15 minutter derfra. Du kan desuden gå til Batman Station på 19 minutter.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.