Hele lejligheden

Residence Ksar Rimal 5319

Billedgalleri for Residence Ksar Rimal 5319

Et resort med pool, palmer og havudsigt.
En hvid væg med teksten "KSAR AL RIMAL" og et logo, omgivet af palmer og grønt.
En terrasse med et bord og stole, omgivet af frodigt grønt og en sti, der fører til en hvid bil.
En stue med sofasæt, sofabord og tapetseret væg.
En sandstrand med klar himmel, en sti af sten og en palme.

Hele lejligheden

2 soveværelser1 badeværelse80 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Udendørsareal
  • Mulighed for parkering
  • Strandudsigt

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Residence Ksar Rimal 5319

  • Lejlighed ved havet
  • Residence Ksar Rimal 5319 tilbyder en have m.m.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
  • En swimmingpool
  • Ekstra faciliteter tæller:
    • Badeværelser med brusere og bideter
    • Tv med kabelkanaler
    • Balkon, køkken og køleskabe

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • På stranden

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Ovn

Soveværelser

  • 2 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Bidet
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed

Opholdsområder

  • Stue

Underholdning

  • Tv med kabel-/satellitkanaler

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Have

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Særlige rygeområder

Service og tjenester

  • Begrænset rengøring

Områdets højdepunkter

  • Tæt på havet
  • Ved vandet

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Enhedens størrelse: 80 kvadratmeter
  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 14.00

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er tilladt: I udvalgte områder

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne lejlighed befinder sig på stranden i Allyene. Armas del Conjunto Monumental de las Murallas Reales-pladsen og Santa María de África-helligdommen er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Smir Vandpark og Parque Marítimo del Mediterráneo. Besøg vores rejseguide til Marina Smir
Vis flere lejligheder i Marina Smir
Kort
Mdiq, Mdiq

Hvad ligger i nærheden?

  • Kabila Strand
    1 min. gang - 0.1 km
  • Kabila Marina
    15 min. gang - 1.3 km
  • Smir Vandpark
    20 min. gang - 1.7 km
  • Fnideq Strand
    14 min. kørsel - 16.3 km
  • Cabo Negro Royal Golfklub
    19 min. kørsel - 15.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Ksar Sghir Busstation - 43 min. kørsel
  • Tetuan (TTU-Sania Ramel) - 22 min. kørsel

Restauranter

  • Caféteria Pizzeria Nelson
    6 min. kørsel
  • Restaurant Olas
    9 min. kørsel
  • Restaurant Méditerranée
    7 min. kørsel
  • Restaurant Cocodrillo
    6 min. kørsel
  • La Table du Marché
    8 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Residence Ksar Rimal 5319 en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Residence Ksar Rimal 5319 et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Residence Ksar Rimal 5319?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Residence Ksar Rimal 5319?

Indtjekning starter kl. 14.00.

Hvornår er udtjekning på Residence Ksar Rimal 5319?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger Residence Ksar Rimal 5319?

Dette lejlighedskompleks ligger på stranden i Allyene, mindre end 2 km fra Kabila Strand, Kabila Marina og Smir Vandpark. Derudover ligger Cabo Negro Strand og Fnideq Strand ca. 15 km derfra.

Anmeldelser af Residence Ksar Rimal 5319