Hele boligen

Classic taj Villa Rooftop & Restuarent

2.0-stjernet overnatningssted

Billedgalleri for Classic taj Villa Rooftop & Restuarent

Et rum med to sofaer, et sofabord, et stort vægmaleri og en potteplante.
Hus | Reception
Et soveværelse med seng, sofa, et billede på væggen, et natbord og en vase med blomster.
Et receptionsområde med en glasdør, en receptionsdisk og en væg med et stort cirkulært design.
En hotelindgang med glasdør, et muralmaleri med blomster og menneskelige figurer, en lysekrone og en potteplante udenfor.

Hele boligen

1 soveværelse1 badeværelsePlads til 2 personer15 m2

Populære faciliteter

  • Parkering er inkluderet
  • Restaurant

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Classic taj Villa Rooftop & Restuarent

  • Feriehus i nærheden af Taj Mahal
  • Classic taj Villa Rooftop & Restuarent tilbyder en restaurant m.m.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder

Faciliteter på overnatningsstedet

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Spisning

  • En restaurant

Soveværelser

  • Soveværelse

Badeværelse

  • 1 badeværelse

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Agra. Taj Mahal og Shah Burj er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Kalakriti Kultur- og Kongrescenter og Moti Masjid. Rambagh Dham og Chhatri af Raja Jaswant Singh er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Agra
Vis flere feriehuse i Agra
Kort
Agra, Uttar Pradesh

Hvad ligger i nærheden?

  • Taj Mahal med sit spejlbillede i vandet, fire minareter og en symmetrisk have.
    Taj Mahal
    6 min. kørsel - 2.1 km
  • Taj Nature Walk
    11 min. gang - 1.0 km
  • Kalakriti Kultur- og Kongrescenter
    16 min. gang - 1.4 km
  • TDI Mall
    16 min. gang - 1.4 km
  • Moskeen og Jawab
    5 min. kørsel - 1.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Pathauli Station - 16 min. kørsel
  • Agra (AGR-Kheria) - 32 min. kørsel

Restauranter

  • Onyx at Courtyard Marriott Hotel
    18 min. gang
  • The Salt Cafe
    15 min. gang
  • McDonald's
    16 min. gang
  • Momo Cafe
    18 min. gang
  • Trident
    15 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Er Classic taj Villa Rooftop & Restuarent et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Classic taj Villa Rooftop & Restuarent?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvor ligger Classic taj Villa Rooftop & Restuarent?

Dette feriested ligger i Agra, kun 2 km fra Taj Nature Walk og Taj Mahal. Derudover ligger Kalakriti Kultur- og Kongrescenter og TDI Mall 15 minutter derfra.

Anmeldelser af Classic taj Villa Rooftop & Restuarent